Lampki choinkowe a bezpieczeństwo

oświetlenie wnętrz mieszkalnych

Re: Lampki choinkowe a bezpieczeństwo

Postprzez mateusz » 20 grudnia 2013, 23:32

:roll: Muzeów ? Jak dla mnie jak najbardziej nadają się do stosowania dzisiaj - jeśli oczywiście są sprawne, nie uszkodzone przewody itp. Dla mnie to takie właśnie lampki z dużymi żaróweczkami mają najbardziej świąteczny klimat...
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5005
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Lampki choinkowe a bezpieczeństwo

Postprzez MercuryFenix » 20 grudnia 2013, 23:45

mateusz napisał(a)::roll: Muzeów ? Jak dla mnie jak najbardziej nadają się do stosowania dzisiaj - jeśli oczywiście są sprawne, nie uszkodzone przewody itp. Dla mnie to takie właśnie lampki z dużymi żaróweczkami mają najbardziej świąteczny klimat...

Wiesz, to najczęściej zależy od tego, w czym się dorastało ;)
Moja rodzina dążyła zawszę by być "nowoczesna" nie rzadko im to nie wychodziło :P Ale ja bez kompletu LED z programatorem bym jakoś nie wytrzymał, jak wspominałem to wszystko kwestia gustu. ;)
Pasja czyni nas wyjątkowymi
Avatar użytkownika
MercuryFenix
 
Posty: 2214
Zdjęcia: 16
Dołączył(a): 20 czerwca 2011, 20:25
Lokalizacja: Mikołów/WLKP

Re: Lampki choinkowe a bezpieczeństwo

Postprzez LedLux » 13 marca 2014, 13:11

Może i poniekąd masz rację,ale z drugiej strony też nie każdy lubi te większe świetlówki w lampkach choinkowych,to moim zdaniem w wielu przypadkach tylko i wyłącznie kwestia naszego gustu.
LedLux
 
Posty: 35
Dołączył(a): 22 marca 2013, 12:23

Re: Lampki choinkowe a bezpieczeństwo

Postprzez Lampka » 13 marca 2014, 20:13

LedLux napisał(a):...nie każdy lubi te większe świetlówki w lampkach choinkowych...


Świetlówki? O lampkach ze świetlówkami nie słyszałem, chociaż fajnie by było, jakby takie były :mrgreen:
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6552
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: Lampki choinkowe a bezpieczeństwo

Postprzez JeD » 30 grudnia 2015, 20:07

Co prawda już po świętach, lecz postanowiłem dodać coś od siebie :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Lampki choinkowe a bezpieczeństwo

Postprzez bartek380V » 2 stycznia 2016, 20:41

CO tu dużo pisać. Jakośc światełek jest jedna ,wielka katastrofa.
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Re: Lampki choinkowe a bezpieczeństwo

Postprzez StradaLRF » 5 stycznia 2016, 17:03

Moja mama kupiła światełka za 5 zł i sie wytczka od nich oderwała. Właśnie jakość tych lampek jest zła, bo to chyba jest produkt jednorazowy. Od takich światełek to może nawet pożar być :roll: A to wszystko chyba przez ten cienki kabelek...
StradaLRF
 

Re: Lampki choinkowe a bezpieczeństwo

Postprzez MRP200 » 5 stycznia 2016, 20:54

Moje komplety choinkowe w tym roku "robią" już 4-ty sezon w świątecznej iluminacji i jakoś dają radę. A są to lampki typowo wnętrzowe. Wiszą na metalowym płocie i konstrukcji wiaty. Zdążyły nawet zmoknąć podczas tegorocznych świąt. I nadal działają.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4279
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: Lampki choinkowe a bezpieczeństwo

Postprzez Luk » 6 stycznia 2016, 10:47

Kupiłem na ten sezon LEDowe lampki choinkowe przystosowane do warunków zewnętrznych. Oczywiście - a jakże - MADE IN CHINA. Po prostu nigdzie nie było lampek innej produkcji :roll:
Ale trzeba mieć nadzieję, że kilka lat wytrzymają :P
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
Luk
 
Posty: 5942
Zdjęcia: 765
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 14:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: Lampki choinkowe a bezpieczeństwo

Postprzez bartek380V » 17 stycznia 2016, 08:33

MRP200 napisał(a):Moje komplety choinkowe w tym roku "robią" już 4-ty sezon w świątecznej iluminacji i jakoś dają radę. A są to lampki typowo wnętrzowe. Wiszą na metalowym płocie i konstrukcji wiaty. Zdążyły nawet zmoknąć podczas tegorocznych świąt. I nadal działają.

A RCD jest?
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mieszkania i domy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości