Lampki choinkowe a bezpieczeństwo

oświetlenie wnętrz mieszkalnych

Lampki choinkowe a bezpieczeństwo

Postprzez amisiek » 19 grudnia 2012, 19:35

Tym razem bez żadnego komentarza, bo moim zdaniem jest zbędny.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Lampki choinkowe a bezpieczeństwo

Postprzez Lianata » 19 grudnia 2012, 19:37

To całkiem częsta sytuacja. Produkt sezonowy, więc "może być badziewny". Nie żeby mi to odpowiadało, znam osobiście kogoś, kogo to kopnęło.
Lianata
 
Posty: 232
Zdjęcia: 6
Dołączył(a): 28 grudnia 2011, 19:17

Re: Lampki choinkowe a bezpieczeństwo

Postprzez lampa123 » 19 grudnia 2012, 19:47

Omijajcie ten chiński syf z daleka, mi kiedyś eksplodował. Chcecie żeby taki syf wam spalił dom / mieszkanie?
Avatar użytkownika
lampa123
 
Posty: 963
Zdjęcia: 45
Dołączył(a): 17 grudnia 2007, 17:04

Re: Lampki choinkowe a bezpieczeństwo

Postprzez trojmiejski » 19 grudnia 2012, 19:55

Klasyczne żarówkowe które w odpowiednim wątku rok temu przedstawiłem, w ten weekend tak jak rok temu wylądują na choince gdy będę dekorował ją w końcu i żadnego chińskiego badziewia nie będę dawał. Lepiej jest zużyć więcej prądu przy użyciu klasyków niż ryzykować zdrowie dla trochę oszczędności.
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10940
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Lampki choinkowe a bezpieczeństwo

Postprzez JeD » 19 grudnia 2012, 19:58

Oj, mi to eksplodowało, mam szczęście że mam automatyczne korki i że żyje , bo nie musiałem lecieć wymieniać 100m od domu wymieniać bezpiecznik....mam tylko stare dobre lampki które co roku mam w iluminacji w pokoju z grubym kablem ;)
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Lampki choinkowe a bezpieczeństwo

Postprzez lumix26 » 19 grudnia 2012, 20:51

I dlatego ja w ogóle nie kupuję takich lampek .Nie chcę się chwalić ale robię sam taki komplet choinkowy na diodach i do dziś użytkownicy są zadowoleni.
Nie co to na fotce Amiśka że raz się zegnie przewód już pęka a ludzie kupują bo atrakcyjna cena a później wielkie rozczarowanie że wielkie g...no kupili.Druga sprawa wielkie niebezpieczeństwo porażenia prądem.Myślę że takich przypadków nie będzie
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9281
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Lampki choinkowe a bezpieczeństwo

Postprzez MRP200 » 19 grudnia 2012, 21:16

Żyła przewodu z fotek amiska ma jeszcze jako taki przekrój. Spotkałem już takie lampki, że żyła przewodu to dosłownie kilka "kłaków". Wytrzymałość mechaniczną dawała chyba sama izolacja.
Aczkolwiek w ubiegłym sezonie na konstrukcji wiaty i sąsiadującego płotu (metalowej) rozwieszone było 5 takich kompletów. O dziwo, mimo, że na to padał czasami deszcz to RCD zabezpieczający gniazdo, z którego zasilana była ta iluminacja ani razu nie zadziałał.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4279
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: Lampki choinkowe a bezpieczeństwo

Postprzez lgboguszewski » 19 grudnia 2012, 21:40

Kilka lat temu był program w Niemieckiej telewiji o kontrolach przeprowadzanych w sklepach pod względem bezpieczeństwa i jakości towarów, akurat było to w Grudniu. Inspekcja ucinała wtyczki i przewody w lampkach, gwiadach itp. które nie miały znaku "TÜV", między innymi takie badziewie jak na powyższych fotkach.
lgboguszewski
 
Posty: 605
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 21 maja 2009, 15:16

Re: Lampki choinkowe a bezpieczeństwo

Postprzez ousd » 19 grudnia 2012, 21:42

Ja kupiłem takie "ledowe" na bazarze "u ruskich", pamiętam że to był jedyny raz kiedy wybiło bezpiecznik w starym mieszkaniu ;) zrobiłem na tym bazarze później taką awanturę, że zwrócili mi z odsetkami :mrgreen:
ousd
 

Re: Lampki choinkowe a bezpieczeństwo

Postprzez slaweklampy » 20 grudnia 2012, 09:24

Witam

Niska jakość tworzywa używanego do ich wykonania jest przyczyną takich uszkodzeń. Dodam jeszcze, że w takich lampkach po nadepnięciu często pękają gniazda żarówek, co jest niebezpieczne dla użytkowania.
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6044
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Następna strona

Powrót do Mieszkania i domy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości