Modernizacja oświetlenia kotłowni

oświetlenie wnętrz mieszkalnych

Re: Modernizacja oświetlenia kotłowni

Postprzez Whites86 » 29 lipca 2020, 11:01

Farel03 napisał(a):Wygląda genialnie. Jedyne co, to te czarne BNy. Mimo wszystko pod rurą powinien być biały pasek

pytanie po co ? odległości miedzy rurą a obudową sa tak małe ze ta obudowa nigdy nie spełniała funkcji odbłyśnika, jej powierzchia tak samo jest na tyle mała ze rura praktycznie w całości ją przysłania sufit spełnia tą funkcję i od niego światło się odbija, 2 sprawa nawet jeśli za pare lat stanie się znowu czarny od węgla to i tak pomieszczenie jest na tyle małe a rury na tyle jasne że dalej będzie widno, te BNy są czarne z 4 powodów,
1 one sa z odzysku, były malowane wielokrotnie, doprowadzenie ich do stanu idealnego oryginalnego jest niemożliwe, 2 sprawa gdybym zostawił je białe by po prostu wizualnie nie pasowaly do całości, cala instalacja czarna, cały osprzęt czarny a tu nagle BN biały wśród całej reszty, no gryzło się to za mocno , 3 sprawa prędzej czy później były by usyfione co jeszcze bardziej by psuło cały efekt, czarne "nie pobrudzą" się nigdy, 4 sprawa nie miałem żadnych innych opraw na świetlówki , co prawda miałem jeszcze OHSP 2x40 ale ten sufit jest zbyt niski by dać tam jeszcze wiszące oprawy (chociaż wizualnie były by najlepsze)


zdzichu napisał(a):Dawno nie widziałem tak ładnej kotłowni węglowej, niestety taki stan długo się nie utrzyma nawet przy regularnym sprzątaniu - kocioł węglowy nawet 5 klasy (z tego co widzę) zawsze będzie jednym wielkim generatorem syfu...

na szczęście jest 4 klasy, dzięki temu dopalam w nim szelkie drewno jakie pozyskuje z wycinek drzew jakie robię w pracy

KaszeL napisał(a):Wyszło super! Chociaż jestem sceptyczny odnośnie instalacji natynkowej w łazience, szczególnie na starym osprzęcie - domyślam się jednak, że to łazienka bardziej pokazowa niż użytkowa :)

jest jak najbardziej użytkowa, tym bardziej że na górze mam lazienkę z wanną z której nienawidziłem korzystać bo sama wanna jest mała i gdy chciałem wziąć w niej szybki "prysznic" to cala lazienka była zalana , ogolnie porażka, calosc czeka na remont i żeby mioeć gdzie się myć jak człowiek zbudowałem właśnie to
masz awers do starych osprzetów ale wlasnie uzylem najlepsze z nich i dodatkowo uszczelniłem, kable też są nowe, a kanałowki są porcelanowe, generalnie wszystko w 2 klaskie ochronności, może i ta przy prysznicu jest nieco kontrowersyjna, ale żeby miała kontakt z woda sam musiał bym specjalnie na nią tą wodę lać, mimo to nic nie powinno się stać bo jest uszczelniona i cała z porcelany
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Modernizacja oświetlenia kotłowni

Postprzez famabud » 29 lipca 2020, 13:14

Naprawdę chapeau bas! Osobiscie mam pewną awersję do starych sanitariatów z podobną glazurą i armaturą, nie mniej jestem pełen podziwu że tak dobrze to wszystko wygląda. Nie myślałeś, żeby dopełnieniem charakteru był górnopłuk (tak, znam doskonale jego "urok") zamiast kompaktowego WC?
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: Modernizacja oświetlenia kotłowni

Postprzez Whites86 » 29 lipca 2020, 19:34

famabud napisał(a):Naprawdę chapeau bas! Osobiscie mam pewną awersję do starych sanitariatów z podobną glazurą i armaturą, nie mniej jestem pełen podziwu że tak dobrze to wszystko wygląda. Nie myślałeś, żeby dopełnieniem charakteru był górnopłuk (tak, znam doskonale jego "urok") zamiast kompaktowego WC?

gdybym miał to bym dał ;) niestety górnopłuka nigdzie już nie kupisz
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Modernizacja oświetlenia kotłowni

Postprzez matit1 » 29 lipca 2020, 21:51

Łazienka wyszła prawilnie, reszta z resztą też. Widzę, że znalazły się jednak 2 proszkowe gaśnice :)
Avatar użytkownika
matit1
 
Posty: 3128
Zdjęcia: 1394
Dołączył(a): 13 października 2008, 16:08
Lokalizacja: Białystok

Re: Modernizacja oświetlenia kotłowni

Postprzez Whites86 » 29 lipca 2020, 23:46

matit1 napisał(a):Łazienka wyszła prawilnie, reszta z resztą też. Widzę, że znalazły się jednak 2 proszkowe gaśnice :)

bo niestety śniegowych nie idzie dostać w normalnych cenach , przymajmiej nie na pomorzu
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Modernizacja oświetlenia kotłowni

Postprzez kubaxxx » 30 lipca 2020, 07:59

Również jestem pod wrażeniem tego że potrafiłeś sam to wszystko ogarnąć,jjest ten klimat sprzed kilku dekad ;)
Whites86 napisał(a):... niestety górnopłuka nigdzie już nie kupisz

Górnopłuk jak będzie trzeba to powinienem jeszcze załatwić,tyle że potrzebujesz jeszcze tradycyjnej miski ustępowej bo do tej kompaktowej go nie podłączysz.
Avatar użytkownika
kubaxxx
 
Posty: 719
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 26 kwietnia 2013, 10:20
Lokalizacja: Czechowice-Dz

Re: Modernizacja oświetlenia kotłowni

Postprzez slaweklampy » 30 lipca 2020, 08:53

Zamiast BN lepiej by pasował BMKS. :twisted:

Whites86 napisał(a):bo niestety śniegowych nie idzie dostać w normalnych cenach, przymajmiej nie na pomorzu


Widziałem w pewnym miejscu, ale niestety niekompletna (sama butla).
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6044
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Re: Modernizacja oświetlenia kotłowni

Postprzez lgboguszewski » 30 lipca 2020, 09:13

Górnopłuk i kibel do niego kupisz w Castoramie, Leroy itp. bez problemu
lgboguszewski
 
Posty: 605
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 21 maja 2009, 15:16

Re: Modernizacja oświetlenia kotłowni

Postprzez Whites86 » 30 lipca 2020, 09:59

lgboguszewski napisał(a):Górnopłuk i kibel do niego kupisz w Castoramie, Leroy itp. bez problemu

Dolnopluk to jeszcze widziałem, niby szło by przerobić ale problem miał bym z tą rura żeby ją dorobić, gra nie warta zachodu, tym bardziej że zawór napełniania kibla jest już zrobiony na dole

slaweklampy napisał(a):
Whites86 napisał(a):bo niestety śniegowych nie idzie dostać w normalnych cenach, przymajmiej nie na pomorzu


Widziałem w pewnym miejscu, ale niestety niekompletna (sama butla).

A do czego mi sama butla?
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Modernizacja oświetlenia kotłowni

Postprzez Michal » 30 lipca 2020, 13:31

Łazienka jest super :!: , prawie jak z "Misia", klimat 100% PRL. Brakuje tylko babci klozetowej :mrgreen:
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mieszkania i domy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości