Fajne światełko do pokoju na poprawę nastroju ;)

oświetlenie wnętrz mieszkalnych

Re: Fajne światełko do pokoju na poprawę nastroju ;)

Postprzez toomm40 » 14 stycznia 2015, 12:33

szkoda,że zapłon jest zimny. lepszy byłby zapłon na ciepło-tym bardziej jeśli bawimy się w dobre i relatywnie drogie świetlówki , no i tym bardziej, jeśli są włączane 50 x dziennie.
a co do zaciemnień na końcach świetlówek, to na elektronicznych układach żarniki pracują inaczej niż na magnetycznych i często tych zaciemnień nie widać -nawet jak elektroda zerwie się już po iluś tysiącach godzin . nadto te elektrody są ekranowane, więc sporo parujących związków osiada na ekranie okalającym elektrodę.krótko mówiąc zaciemnienie nie ma lub nie musi tu mieć nic do rzeczy .
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5021
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Re: Fajne światełko do pokoju na poprawę nastroju ;)

Postprzez acb » 14 stycznia 2015, 13:07

Ale ja bardzo chętnie bym kupił nawet i cztery nowe, dobre, firmowe stateczniki elektroniczne z ciepłym zapłonem, pytanie tylko jakie i gdzie.
Avatar użytkownika
acb
 
Posty: 122
Dołączył(a): 8 września 2013, 15:45

Re: Fajne światełko do pokoju na poprawę nastroju ;)

Postprzez Elektroservice » 14 stycznia 2015, 13:15

Polecam stateczniki firmy BAG. Osobiście eksploatuje 3szt takich stateczników (tyle że 2x58W a zasilam kije 2x36W :mrgreen: ) i nic się złego nie dzieje. Wszystkie 3 pracują w dość niefajnych warunkach bo w miejscach gdzie oświetlenie jest często włączane/wyłączane i bez problemu to wytrzymują. Zapłon ciepły (elegancko widać jak się żarzą skrętki), naprawdę porządny osprzęt.
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Fajne światełko do pokoju na poprawę nastroju ;)

Postprzez acb » 14 stycznia 2015, 13:38

Ja wiem, że dobrych stateczników na rynku nie brakuje, ale... Z resztą, trzy zdjęcia powiedzą więcej, niż tysiąc słów:

ObrazekObrazekObrazek

Dodam tylko, że szerokość całkowita oprawy, to 14 cm. Pomysły?
Avatar użytkownika
acb
 
Posty: 122
Dołączył(a): 8 września 2013, 15:45

Re: Fajne światełko do pokoju na poprawę nastroju ;)

Postprzez Elektroservice » 14 stycznia 2015, 13:47

No to raczej zapomnij o czymś porządnym. Stateczniki o których pisałem są wąskie ale długie ...
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Fajne światełko do pokoju na poprawę nastroju ;)

Postprzez Watt » 14 stycznia 2015, 15:50

SKAN jest dość ryzykowny, szkoda rur :twisted: Mam magnetyka SKANa z rdzeniem nawiniętym nie wiadomo czym :roll:
Watt
 

Re: Fajne światełko do pokoju na poprawę nastroju ;)

Postprzez acb » 27 marca 2015, 19:39

Ok, problem rozwiązany, po lekkim przycięciu upchnąłem normalny dławik i zapłonnik bez oprawki - ledwo się wszystko zmieściło, ale działa! ;) A do tego, co ciekawe, świetlówka na magnetyku świeci bardzo wyraźnie jaśniej, niż ta na elektronice Skana.

Teraz w kuchni mam 4x Graphica (108W), a w pokoju 6x matowa świeczka 60W, 2x Graphica 58W, 1x HCI 70W i 2x CDM 150W. Dalej jakoś tak ciemno...
Avatar użytkownika
acb
 
Posty: 122
Dołączył(a): 8 września 2013, 15:45

Re: Fajne światełko do pokoju na poprawę nastroju ;)

Postprzez Watt » 27 marca 2015, 19:43

Stateczniki SKAN to szajs, którego miejsce jest w koszu, w szczególności magnetyków nawiniętych jakimś metalem, któremu daleko do miedzi ;)
Watt
 

Re: Fajne światełko do pokoju na poprawę nastroju ;)

Postprzez acb » 27 marca 2015, 19:50

Spokojnie, nowy magnetyk to już normalny Vossloh Schwabe, zapłonnik Polamp. Przy okazji zrobiłem zapasy na wypadek padnięcia pozostałych.
Avatar użytkownika
acb
 
Posty: 122
Dołączył(a): 8 września 2013, 15:45

Re: Fajne światełko do pokoju na poprawę nastroju ;)

Postprzez Watt » 27 marca 2015, 19:53

Polamp aluminiowy ? ;)
Watt
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mieszkania i domy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości