Oświetlenie waszych ogrodów i posesji

oświetlenie wnętrz mieszkalnych

Re: Oświetlenie waszych ogrodów i posesji

Postprzez OUKS340 » 12 kwietnia 2020, 23:23

No i bajka. Myślałem, że nie lubisz WOSów. :?
OUKS340
 
Posty: 1925
Zdjęcia: 119
Dołączył(a): 4 kwietnia 2008, 11:31

Re: Oświetlenie waszych ogrodów i posesji

Postprzez Utilizer » 13 kwietnia 2020, 12:31

Najprawdopodobniej masz coś wspólnego z tym że w Malagach są niewłasciwe źródła :lol:
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6575
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: Oświetlenie waszych ogrodów i posesji

Postprzez matit1 » 13 kwietnia 2020, 12:59

Utilizer napisał(a):Najprawdopodobniej masz coś wspólnego z tym że w Malagach są niewłasciwe źródła :lol:

Też tak podejrzewam :P
Avatar użytkownika
matit1
 
Posty: 3129
Zdjęcia: 1394
Dołączył(a): 13 października 2008, 16:08
Lokalizacja: Białystok

Re: Oświetlenie waszych ogrodów i posesji

Postprzez famabud » 13 kwietnia 2020, 13:57

Ładna biała enklawa :)
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: Oświetlenie waszych ogrodów i posesji

Postprzez Whites86 » 13 kwietnia 2020, 14:48

OUKS340 napisał(a):No i bajka. Myślałem, że nie lubisz WOSów. :?

Przecież go tam nie powiesiłem ;) demontować też nie będę bo zostanie dziura w ścianie której niczym nie zasłonię
Więc jak już musi być to chociaż z dobrym źródłem

Utilizer napisał(a):Najprawdopodobniej masz coś wspólnego z tym że w Malagach są niewłasciwe źródła :lol:

Oj tam oj tam ;)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Oświetlenie waszych ogrodów i posesji

Postprzez Elektroservice » 13 kwietnia 2020, 18:02

Właściwe jak najbardziej, przynajmniej pod względem barwy światła :twisted:
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Oświetlenie waszych ogrodów i posesji

Postprzez Wojtek26162 » 13 kwietnia 2020, 19:22

Takie oświetlenie w postaci klasyków świecących białym światłem to rozumiem :) Te oprawy działają co noc czy tylko gdy jest potrzeba?
Lubię klasyczne oprawy do lamp sodowych.
Avatar użytkownika
Wojtek26162
 
Posty: 1275
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 8 listopada 2018, 21:59
Lokalizacja: Powiat Nowosądecki

Re: Oświetlenie waszych ogrodów i posesji

Postprzez Whites86 » 14 kwietnia 2020, 16:11

Wojtek26162 napisał(a):Takie oświetlenie w postaci klasyków świecących białym światłem to rozumiem :) Te oprawy działają co noc czy tylko gdy jest potrzeba?

Łycha jest na czujce ruchu z ledowym zamiennikiem lrfa o mocy 80w i ona używana jest codziennie, zawsze coś z tyłu robię i jakiś tam czas się świeci, na początku myślałem że sąsiedzi się przypieprza do mnie o to bo ta łyżka oświetlam 4 sąsiedzkie podwórka dookoła mojej posesji w tym i niektórym wali światło w okna ale używam ja od listopada i jeszcze nikt nic nie mówił więc chyba już się przyzwyczaili

OURW nie świeci wcale, chwilowo nie jest mi potrzebna, odpalałem ja tylko jak mieli przyjechać goście lub jak robiłem coś przed domem wieczorem, docelowo też będzie w niej Led 50w na czujce ruchu, by się zapalało to na kilka minut gdy będę otwierać bramę i garaż, WOS z lrfem planuje zapalać po zmroku do godziny 23:00 i od 5:00 do świtu, też trochę wali sąsiadom w okna ale akurat mają tam salon i raczej tam nie śpią bo nie mają rolet i jeszcze się nie skarżyli a kilka dni świece nim
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Oświetlenie waszych ogrodów i posesji

Postprzez mateusz » 14 kwietnia 2020, 16:43

Fajne oświetlenie ale te LRFy 125 W w MALAGACH to mnie zaskoczyły To są wersję SGS na 70 W ? MALAGI w wersji rtęciowej bodajże HGS też występowały ale były bardzo rzadkie ;) Rozumiem, że będą tam świecić aż umrą "śmiercią naturalną" i nie będzie już nowych na wymianę ? . Fajny też jest sam modernistyczny budynek Twojego domu niemal w oryginalnej formie, widzę, że nawet drewniane okna się jeszcze zachowały ale pewnie będzie jakiś remont...
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5011
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Oświetlenie waszych ogrodów i posesji

Postprzez Whites86 » 14 kwietnia 2020, 18:23

mateusz napisał(a):Fajne oświetlenie ale te LRFy 125 W w MALAGACH to mnie zaskoczyły To są wersję SGS na 70 W ? MALAGI w wersji rtęciowej bodajże HGS też występowały ale były bardzo rzadkie ;) Rozumiem, że będą tam świecić aż umrą "śmiercią naturalną" i nie będzie już nowych na wymianę ? . Fajny też jest sam modernistyczny budynek Twojego domu niemal w oryginalnej formie, widzę, że nawet drewniane okna się jeszcze zachowały ale pewnie będzie jakiś remont...

No to jest ostatnie okno drewniane które pozostało, gdy tylko będę miał trochę gotówki to je wymienię, priorytetowo wymieniłem wszystkie drewniane w pokojach bo te okna to dramat nie dość że skraplalo się na nich tyle wody że parapet pływał, były przegnite, części nie szło otwierać to jeszcze nie szło dogrzać pokoi bo straty ciepła były gigantyczne, to okno co zostało jest w sieni której i tak nie ogrzewam a dzieli to jeszcze dodatkowe drzwi więc wymiana tego może być odłożona na później

Lrfow 125w mam trochę więc jak te pozdychają to wymienię, ewentualnie wstawię ledowe zamienniki
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mieszkania i domy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości