Świetlówki w mieszkaniu

oświetlenie wnętrz mieszkalnych

Świetlówki w mieszkaniu

Postprzez CDM » 2 stycznia 2008, 16:48

Witam. Dziś "pochwalę" się świetlówkami, które używam w domu. Na początek korytarz. Zamiast szeroko stosowanych halogenów w takich miejscach ja zamontowałem świetlówkę
Obrazek
Teraz kuchnia. Oryginalnie była to oprawa na 4 żarówki E14, umieszczone w rogach. Ja kupowałem tę oprawę od razu z myślą o przerobieniu. Najpierw miałem w niej 5 PLSów 11W, później 2 świetlówki kołowe, a teraz 4X PL-L 18/830. Zamówiłem też inną szybę, by przepuszczała więcej światła.
Obrazek
W łazience nd lustrem jest kinkiet IP 44, 1XPL-L 24W
Obrazek Obrazek
Na suficie w łazence jest oprawa na świetlówkę PL-L 36W, klosz wykonany ze szkła
Obrazek Obrazek
Jeszcze rzut oka pod szafki w kuchni, oprawy ENOLA 8W
Obrazek Obrazek
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Świetlówki w mieszkaniu

Postprzez DocBrown » 2 stycznia 2008, 17:54

Super oświetlenie :o :!:
Szkoda tylko, że w moim domu coś takiego nie przejdzie :(
Jedyne świetlówki w całym domu to te co mam w pokoju, reszta to same halokity :evil:
DocBrown
 

Re: Świetlówki w mieszkaniu

Postprzez rtęciówka » 3 stycznia 2008, 15:59

Sporo masz w domu tych świetlówek.
U mnie są tylko na poddaszu i nie mam pomysłu na zamontowanie gdzieś indziej w domu świetlówek ;) :roll:
Pozdrawiam,
Kuba
Avatar użytkownika
rtęciówka
 
Posty: 3154
Zdjęcia: 498
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 22:36
Lokalizacja: Myszków

Re: Świetlówki w mieszkaniu

Postprzez neon44 » 3 stycznia 2008, 16:08

Ta oprawa ze zdjęcia nr 2 wymiata. Kolorowe świetlówki w kuchni a co na to Twoja żona :o :?: Wydaje mi sie że ta kombinowana oprawa w kuchni daje mało światła
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Świetlówki w mieszkaniu

Postprzez rtęciówka » 3 stycznia 2008, 16:10

neon44 napisał(a):Ta oprawa ze zdjęcia nr 2 wymiata. Kolorowe świetlówki w kuchni a co na to Twoja żona :o :?: Wydaje mi sie że ta kombinowana oprawa w kuchni daje mało światła

Ale wygląda i to się liczy :D :D
Pozdrawiam,
Kuba
Avatar użytkownika
rtęciówka
 
Posty: 3154
Zdjęcia: 498
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 22:36
Lokalizacja: Myszków

Re: Świetlówki w mieszkaniu

Postprzez CDM » 3 stycznia 2008, 16:37

neon44 napisał(a):Ta oprawa ze zdjęcia nr 2 wymiata. Kolorowe świetlówki w kuchni a co na to Twoja żona :o :?: Wydaje mi sie że ta kombinowana oprawa w kuchni daje mało światła

Żona już nic nie mówi ;) ;) To w sumie są 830tki, tylko na zdjęciu to niekoniecznie wychodzi. Światła jest dużo, na poprzednim mieszkaniu mieliśmy normalną oprawe 2X36,jest w zasadzie to samo, przy nowej szybie (za 120 zł) światła jest dużo.Jak jeszcze zapalisz trzy ósemki pod szafkami, 2 reflektorki nad stołem, 2 żarówki 40tki w okapie i..świetlówkę w lodówce, to światła jest nadmiar
:mrgreen:
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Świetlówki w mieszkaniu

Postprzez rtęciówka » 3 stycznia 2008, 17:51

CDM napisał(a):
neon44 napisał(a):Ta oprawa ze zdjęcia nr 2 wymiata. Kolorowe świetlówki w kuchni a co na to Twoja żona :o :?: Wydaje mi sie że ta kombinowana oprawa w kuchni daje mało światła

Żona już nic nie mówi ;) ;) To w sumie są 830tki, tylko na zdjęciu to niekoniecznie wychodzi. Światła jest dużo, na poprzednim mieszkaniu mieliśmy normalną oprawe 2X36,jest w zasadzie to samo, przy nowej szybie (za 120 zł) światła jest dużo.Jak jeszcze zapalisz trzy ósemki pod szafkami, 2 reflektorki nad stołem, 2 żarówki 40tki w okapie i..świetlówkę w lodówce, to światła jest nadmiar
:mrgreen:

Masz świetlówkę w lodówce :o Rozumiem, że działa tylko przy otwartych drzwiczkach :?: :D
Pozdrawiam,
Kuba
Avatar użytkownika
rtęciówka
 
Posty: 3154
Zdjęcia: 498
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 22:36
Lokalizacja: Myszków

Re: Świetlówki w mieszkaniu

Postprzez CDM » 3 stycznia 2008, 17:54

:arrow: rteciówka, myślę,że tak, musiałbym kiedyś kogoś poprosić,żeby mnie w niej zamknął, to wtedy sprawdzę :mrgreen: Ta świetlówka jest tam oryginalnie :D
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Świetlówki w mieszkaniu

Postprzez FOX » 3 stycznia 2008, 23:10

Ale czy to dobry pomysł by stosować świetlówkę w lodówce przecież jak się ciągle coś z niej wyjmuje to zmniejsza się trwałość źródła światła od częstego zapalania i gaszenia
Avatar użytkownika
FOX
 
Posty: 1357
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 15 lipca 2007, 12:07

Re: Świetlówki w mieszkaniu

Postprzez CDM » 4 stycznia 2008, 12:24

FOX napisał(a):Ale czy to dobry pomysł by stosować świetlówkę w lodówce przecież jak się ciągle coś z niej wyjmuje to zmniejsza się trwałość źródła światła od częstego zapalania i gaszenia
Tak, ale ona jest na elektronice, jak otwierasz lodówkę, to już świeci. Tak na marginesie: to jest daylight, w lodówce jest tak fajnie, chłodnoniebiesko..
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Następna strona

Powrót do Mieszkania i domy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości