Oświetlenie wind i klatek schodowych

oświetlenie wnętrz mieszkalnych

Postprzez Farel03 » 11 lipca 2018, 07:35

U mnie też były WOSy. Wszytkie kompletne z kloszami. Wyglądały zdecydowanie lepiej niż to LEDowe badziewie
Lepsze jest wrogiem dobrego. Najprostsze rozwiązania są najlepsze
Avatar użytkownika
Farel03
 
Posty: 2297
Dołączył(a): 10 sierpnia 2015, 21:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Oświetlenie wind i klatek schodowych

Postprzez Whites86 » 11 lipca 2018, 09:26

galad napisał(a):Demonizujesz automaty, w dużej ilości klatek po remontach w których nadal są automaty, pomijając paskudne oprawy Lena włączniki są z lampką i widać je w ciemności. Co do czujek to niekiedy trzeba przejść pół korytarza aby zadziałały. Ale niekiedy łapią już od drzwi i jest ok, ale nie ma miejsca gdzie świeciły by dłużej niż kilka chwil, nawet najkrócej ustawiony automat świeci dłużej niż czujka. Przy czujkach jest też takie dziwne uczucie jak korytarz jest długi, albo blok składa się z kilku klatek i można przejść przez cały budynek. Wtedy oprawy są umieszczane w pewnych odstępach, idziesz łapie cie czujka oprawa świeci (bardzo krótko) dochodzisz do kolejnej oprawy ta się rozświetla (albo i nie bo jeszcze cie nie złapała) a ta która ledwo minąłeś już zgasła i dochodzi do kuriozum że za tobą ciemno, przed tobą ciemno, a świeci ci się tyko nad głową i to nie zawsze bo niekiedy część ciemnego korytarza trzeba pokonać po ciemku. :lol:
nic nie demonizuje tylko wiem z doświadczenia jak to bylo eksploatowane. O ile w 4 pietrowcach zapalkami wlaczniki zapychano rzadko to w wieżowcach to byla norma. I ile lat żyje nigdy nie widziałem w bloku jakimkolwiek a mieszkam w bardzo dużym blokowisku żadnego wlacznika z lampką. Gdyby takie dali odrazu by zginely

Co do wosow jestem zadowolony ze to dziadostwo wywalili nie szpeci przynajmniej na korytarzu. Nie wiem jakej firmy oprawa u mnie wisi bo malo mnie to obchodzi ale jest na 2 ledy i ma bardzo fajny wygląd
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Oświetlenie wind i klatek schodowych

Postprzez trojmiejski » 11 lipca 2018, 10:54

LEDy LEDom nierówne, to co zainstalowano na półpiętrach w moim dawnym bloku świeci tysiąc razy lepiej niż cokolwiek na żarówki i wygląda sensownie.
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10940
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Oświetlenie wind i klatek schodowych

Postprzez DarekG » 11 lipca 2018, 14:25

U mojej mamy w bloku czteropiętrowym wymienili wosy na badziew Lenę. Włączniki z czasówką zostały natomiast w wiatrołapie i przed klatka jest czujka ruchu dołożona.
Miłośnik świetlówek liniówek i opraw ulicznych ;)
Avatar użytkownika
DarekG
 
Posty: 1189
Zdjęcia: 162
Dołączył(a): 22 lutego 2011, 10:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Re: Oświetlenie wind i klatek schodowych

Postprzez trojmiejski » 9 września 2018, 23:00

Oświetlenie awaryjne w francuskiej windzie hotelowej na dwie małe żaróweczki:
Obrazek
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10940
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Oświetlenie wind i klatek schodowych

Postprzez mateusz » 18 listopada 2018, 22:16

A ja mam takie pytanie (w szczególności do kogoś z Trójmiasta) - jak wygląda oświetlenie klatek schodowych w falowcach ? Ostatnio będąc w Gdańsku po zmroku widziałem z zewnątrz, że w tym wzdłuż Kołobrzeskiej cały piony klatek za tymi przeszkleniami oświetlone są jakimiś świetlówkami i i ponoć to świeci całą noc... Nie wiem jakie tam oprawy świecą i czy to ma sens żeby oświetlenie działało całą noc :roll:
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5005
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Oświetlenie wind i klatek schodowych

Postprzez trojmiejski » 19 listopada 2018, 10:51

Ogólnie to tak jest, że oświetlenie świeci się cały czas. Co do źródeł to zdarza się, że w jednym falowcu co klatka schodowa to inne źródła, można spotkać świetlówki, żarówki 25W i LEDy.
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10940
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Oświetlenie wind i klatek schodowych

Postprzez Gismot » 9 grudnia 2018, 20:39

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Gismot
 
Posty: 876
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 26 maja 2014, 20:10
Lokalizacja: Głogów\Zielona Góra

Re: Oświetlenie wind i klatek schodowych

Postprzez trojmiejski » 23 lipca 2019, 17:50

Ostatnio w bloku rodziców wymieniono WOSy na oprawy LED z czujką:
Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10940
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Oświetlenie wind i klatek schodowych

Postprzez trojmiejski » 28 lipca 2019, 11:28

Winda w Hotelu Victoria w Lublinie:
Obrazek
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10940
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mieszkania i domy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości