Oświetlenie wind i klatek schodowych

oświetlenie wnętrz mieszkalnych

Re: Oświetlenie wind i klatek schodowych

Postprzez Elektroservice » 6 lipca 2018, 21:16

A najlepiej w ogóle nie stosować czujników ruchu. Montaż LEDowych źródeł w miejsce żarowych nawet w plafonierach typu P spowoduje spore zmniejszenie kosztów oświetlenia klatki schodowej i przy tym koszt będzie dużo niższy niż montowanie czujników lub opraw z czujnikami. Na moim piętrze wkręciłem LEDa 10W PILA i jest to najjaśniej oświetlone piętro w tej klatce :twisted: Przedtem była zwykła żarówka 40W. Leda wkręciłem na niebieski loctite i póki co od prawie 2 lat nikt go nie ukradł :mrgreen:
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Oświetlenie wind i klatek schodowych

Postprzez Whites86 » 6 lipca 2018, 21:28

Elektroservice napisał(a):A najlepiej w ogóle nie stosować czujników ruchu. Montaż LEDowych źródeł w miejsce żarowych nawet w plafonierach typu P spowoduje spore zmniejszenie kosztów oświetlenia klatki schodowej i przy tym koszt będzie dużo niższy niż montowanie czujników lub opraw z czujnikami. Na moim piętrze wkręciłem LEDa 10W PILA i jest to najjaśniej oświetlone piętro w tej klatce :twisted: Przedtem była zwykła żarówka 40W. Leda wkręciłem na niebieski loctite i póki co od prawie 2 lat nikt go nie ukradł :mrgreen:

czujnik ruchu ma sens bo przynajmniej światło nie pali się 24/h niepotrzebnie
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Oświetlenie wind i klatek schodowych

Postprzez qba » 6 lipca 2018, 22:07

Często te czujki są montowane w miejscach, gdzie nie trzeba, albo podłączone do świetlówek. Też mam czujki na klatce u siebie na piętrze, podłączone do plafonów Lena. Z kolei czasówka jest na pozostałej części klatki, ale żadnych klasycznych opraw tam już nie ma. Jeden plafon P, ale już współczesny i jakieś tandetne chińczyki.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8338
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Oświetlenie wind i klatek schodowych

Postprzez Gismot » 7 lipca 2018, 12:08

Whites86 napisał(a):dziwie się ze chciało im się montować te czujki ruchu zamias wywalić te gówniane plafony i wstawić jakieś porządniejsze oprawy z czujką ruchu

czujki ruchu zostały zainstalowane w 2002r, a w tych czasach raczej nie było zbyt dużego wyboru,
Avatar użytkownika
Gismot
 
Posty: 876
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 26 maja 2014, 20:10
Lokalizacja: Głogów\Zielona Góra

Re: Oświetlenie wind i klatek schodowych

Postprzez Elektroservice » 7 lipca 2018, 15:24

Whites86 napisał(a):
Elektroservice napisał(a):A najlepiej w ogóle nie stosować czujników ruchu. Montaż LEDowych źródeł w miejsce żarowych nawet w plafonierach typu P spowoduje spore zmniejszenie kosztów oświetlenia klatki schodowej i przy tym koszt będzie dużo niższy niż montowanie czujników lub opraw z czujnikami. Na moim piętrze wkręciłem LEDa 10W PILA i jest to najjaśniej oświetlone piętro w tej klatce :twisted: Przedtem była zwykła żarówka 40W. Leda wkręciłem na niebieski loctite i póki co od prawie 2 lat nikt go nie ukradł :mrgreen:

czujnik ruchu ma sens bo przynajmniej światło nie pali się 24/h niepotrzebnie


U mnie nie świeci się 24h bo są automaty schodowe. Dobrze ustawiony automat schodowy moim zdaniem jest dobrą opcją. A do czujników ruchu nie potrafię się przekonać niestety bo często są głupio ustawione i za późno łapią albo światło gaśnie w trakcie pokonywania schodów :evil:
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Oświetlenie wind i klatek schodowych

Postprzez Whites86 » 7 lipca 2018, 18:37

Elektroservice napisał(a):
Whites86 napisał(a):
Elektroservice napisał(a):A najlepiej w ogóle nie stosować czujników ruchu. Montaż LEDowych źródeł w miejsce żarowych nawet w plafonierach typu P spowoduje spore zmniejszenie kosztów oświetlenia klatki schodowej i przy tym koszt będzie dużo niższy niż montowanie czujników lub opraw z czujnikami. Na moim piętrze wkręciłem LEDa 10W PILA i jest to najjaśniej oświetlone piętro w tej klatce :twisted: Przedtem była zwykła żarówka 40W. Leda wkręciłem na niebieski loctite i póki co od prawie 2 lat nikt go nie ukradł :mrgreen:

czujnik ruchu ma sens bo przynajmniej światło nie pali się 24/h niepotrzebnie


U mnie nie świeci się 24h bo są automaty schodowe. Dobrze ustawiony automat schodowy moim zdaniem jest dobrą opcją. A do czujników ruchu nie potrafię się przekonać niestety bo często są głupio ustawione i za późno łapią albo światło gaśnie w trakcie pokonywania schodów :evil:

jest dobrą opcją w budynkach co mają po max 3 piętra, nie więcej i tak nie pojawisz się na każdym piętrze w tym samym czasie, u mnie swiatło palilo się na całej klatce 24/h przez długie lata bo prawie wszędzie włączniki były zablokowane zapałkami, były po 3 oprawy na pietro, i średnio wkręcali zarówki 60-100W , wiec dzięki czujkom ruchu koszty zmniejszyly się gigantycznie, pali się tylko tam gdzie przebywasz a nie na całej klatce niepotrzebnie
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Oświetlenie wind i klatek schodowych

Postprzez Elektroservice » 7 lipca 2018, 22:18

Mimo wszystko uważam że czujniki ruchu to zło. W obecnych czasach mamy energooszczędne oświetlenie LED więc może sobie świecić 24h a i tak nie zużyje dużo prądu. Mam nadzieję, że w moim bloku (4 piętrowiec) nie zamontują czujników ruchu :twisted:
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Oświetlenie wind i klatek schodowych

Postprzez Whites86 » 8 lipca 2018, 09:59

Elektroservice napisał(a):Mimo wszystko uważam że czujniki ruchu to zło. W obecnych czasach mamy energooszczędne oświetlenie LED więc może sobie świecić 24h a i tak nie zużyje dużo prądu. Mam nadzieję, że w moim bloku (4 piętrowiec) nie zamontują czujników ruchu :twisted:

no i to jest wlasnie glupota, po co to ma świecic 24/h ? mimo ze takie źródla swiatla pobierają znikome ilości to pomysl we wszystkich blokach w skali kraju będzie sie to palic 24/h (nawet w dzień co już totalnie zakrawa o kretynizm) spowoduje gigantyczne obciążenie
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Oświetlenie wind i klatek schodowych

Postprzez Elektroservice » 8 lipca 2018, 12:07

No to wystarczy do tego dołożyć automat zmierzchowy :) I już światło się nie świeci 24h tylko wtedy kiedy jest potrzebne.
Ciekawostką jest fakt, że jak mieszkałem w bloku w Obornikach to tam był zarówno automat schodowy jak i automat zmierzchowy a tutaj w Poznaniu zastosowali tylko schodowy przez co światło można załączyć nawet w dzień. Podobnie było w jednym z bloków w innym mieście w którym kiedyś bywałem (blok 3 piętrowy) - tylko automat schodowy w dodatku załączanie światła za pomocą przycisków sterowniczych takich jak tutaj: https://thumbs.img-sprzedajemy.pl/1000x ... 499198.jpg tylko pojedynczych :mrgreen:
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Oświetlenie wind i klatek schodowych

Postprzez Whites86 » 8 lipca 2018, 13:23

Elektroservice napisał(a):No to wystarczy do tego dołożyć automat zmierzchowy :) I już światło się nie świeci 24h tylko wtedy kiedy jest potrzebne.
Ciekawostką jest fakt, że jak mieszkałem w bloku w Obornikach to tam był zarówno automat schodowy jak i automat zmierzchowy a tutaj w Poznaniu zastosowali tylko schodowy przez co światło można załączyć nawet w dzień. Podobnie było w jednym z bloków w innym mieście w którym kiedyś bywałem (blok 3 piętrowy) - tylko automat schodowy w dodatku załączanie światła za pomocą przycisków sterowniczych takich jak tutaj: https://thumbs.img-sprzedajemy.pl/1000x ... 499198.jpg tylko pojedynczych :mrgreen:
co nadal nie jest najlepszym rozwiązaniem. Większa część nocy tez palilo by się niepotrzebnie. Co do automatów schodowych nie raz nie wiadomo było gdzie jest wlacznik i szukalo się po omacku . Czujki ruchu na klatce to najlepsze rozwiązanie ze wszystkich możliwych
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mieszkania i domy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 4 gości