Oryginalny pomysł na lampkę biurkową

oświetlenie wnętrz mieszkalnych

Oryginalny pomysł na lampkę biurkową

Postprzez neon44 » 19 lutego 2008, 22:10

Witam

Muszę przyznać że miałem podobne pomysły. W PRLu do podobnej lampki wkręciłem mixa 160W :mrgreen:


Autor zdjęcia: TudorWhiz z http://www.lighting-gallery.net

Obrazek
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Oryginalny pomysł na lampkę biurkową

Postprzez rtęciówka » 19 lutego 2008, 22:22

Dobrze się musi czytać przy takiej lampce :mrgreen: Ja tylko testowałem starego MIXa POLAM w takiej lampce, ale pół godziny przypadkowo poświecił :D :twisted:
Pozdrawiam,
Kuba
Avatar użytkownika
rtęciówka
 
Posty: 3154
Zdjęcia: 498
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 22:36
Lokalizacja: Myszków

Re: Oryginalny pomysł na lampkę biurkową

Postprzez Bartek » 23 lutego 2008, 16:02

Jak mi padła lampka biurkowa na halogena to wsadziłem żarówkę samochodową 12V/21W do puszki elektrycznej fi 80,wnętrze puszki wyłożyłem folią aluminiową i świeciła tak z 2 miesiące,bo nie chciało mi się ruszyć z domu po nową :mrgreen:
Wysokoprężne rtęciówki są dobre, bo są tanie i DOBRE
Bartek
 
Posty: 456
Zdjęcia: 10
Dołączył(a): 5 czerwca 2007, 13:57
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Oryginalny pomysł na lampkę biurkową

Postprzez mateusz » 23 lutego 2008, 17:01

Padła lampka na halogena? Moze po prostu padł transformator ? Ja miałem niedawno podobny problem z halogenem 12V 35W
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5012
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Oryginalny pomysł na lampkę biurkową

Postprzez DocBrown » 24 lutego 2008, 12:46

Ja przerobiłem swoją oprawę na halogena 60W z ściemniaczem na świetlówkę liniową 15W :twisted:
Wywaliłem trafo i elektronike, do dolnej części oprawy wpakowałem statecznik indukcyjny i zapłonnik tlący, w miejsce reflektora z halosyfem mocowanie do świetlówki i sprawdza się to całkiem nieźle :twisted:
Chyba nawet zapodałem gdzieś zdjęcia o ile się nie mylę :mrgreen:
DocBrown
 

Re: Oryginalny pomysł na lampkę biurkową

Postprzez CDM » 24 lutego 2008, 12:53

Doc, rzeczywiscie, kiedyś to już pokazywałeś. W sumie pomysł na lampki biurowe ze świetlówkami nie jest nowy, pamiętam,że były kiedyś lampki z komorą lampową w kształcie prostokąta z oryginalnie wmontowanymi dwoma świetlówkami 6, lub 8W, były też dawno temu takie oprawy na świetlówkę 20W, kiedyś nawet widziałem takie coś w antykwariacie.
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Oryginalny pomysł na lampkę biurkową

Postprzez cieszyn » 24 lutego 2008, 13:55

mateusz napisał(a):Padła lampka na halogena? Moze po prostu padł transformator ? Ja miałem niedawno podobny problem z halogenem 12V 35W


Mnie kiedyś padła lampka biurkowa, halogenowa.
Mysłałem, że padło trafo, ale okazało się, że nie, że w szereg z uzwojeniem pierwotnym trafa wlutowany jest termik, niestety jednorazówka!

odwinąłem izolację, wymieniłem termik i działa!! Choć jedna końcówka trafa miała tylko ok. 1,5 mm długości, ale udało się (kiedyś naprawiałem głośniki wysoktonowe - sykacze - więc mam wprawę w takich operacjach)
Całą naprawę opisałem na Elektrodzie 8-)
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oryginalny pomysł na lampkę biurkową

Postprzez mateusz » 24 lutego 2008, 21:39

Chyba bardziej,,szkodliwe " jest uszkodzenie uzwojenia pierwotnego ,niz wtórnego ,bo w nim jest pierwotny , mocniejszy(w przypadku halogenu) obwód ,230V ,który w wyniku indukcji elektromagnetycznej na uzwojeniu pierwotnym się zmniejsza np. na 12V

Sory ,jeśli coś pokręciłem :oops:
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5012
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Oryginalny pomysł na lampkę biurkową

Postprzez cieszyn » 24 lutego 2008, 21:53

mateusz napisał(a):Chyba bardziej,,szkodliwe " jest uszkodzenie uzwojenia pierwotnego ,niz wtórnego ,bo w nim jest pierwotny , mocniejszy(w przypadku halogenu) obwód ,230V ,który w wyniku indukcji elektromagnetycznej na uzwojeniu pierwotnym się zmniejsza np. na 12V

Sory ,jeśli coś pokręciłem :oops:

Tak, masz rację co do awarii uzwojenia pierwotnego, jest bardziej upierdliwe w naprawie - ale jak pisałem, daję sobie radę z końcówką rzędu 1,5 mm, którą trzeba odizolować z emalii, pobielić i zcynować z termikiem

Jak sie urwie drut od pierwotnego (jest bardzo cienki), ten pierwszy od dołu, to w zasadzie bez przewinięcia trafa nic nie można zrobić.
Drut od wtórnego raczej sie nie urwie, bo grubszy jest, no i dostep do niego jest miodowy ;)
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oryginalny pomysł na lampkę biurkową

Postprzez mateusz » 24 lutego 2008, 21:56

Ten drut jest zapewne miedżiany . No i znowu się off topic zrobił........
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5012
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Następna strona

Powrót do Mieszkania i domy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości