Polska północno-wschodnia

Ciekawe przykłady oswietlenia w poszczególnych województwach oraz ich miasteczkach i wsiach

Polska północno-wschodnia

Postprzez mateusz » 3 maja 2009, 17:17

Witam
Przedstawiam kilka zdjęć ,które zrobiłem na trasie Olsztyn - Sejny , w województwach Warmińsko-mazurskim i Podlaskim.
W tych regionach trumienka i łyżka to podstawowe oprawy oświetleniowe. Oświetlenie zmodernizowały jedynie gminy : Ryn , Suwałki i Giżycko. Klasyków jest pełno w gminach :Wydminy ( prawie same trumienki z rtęcią ) , Krasnopol (trumienkowe i łyżkowe wsie) , Mrągowo (zarówno miasto jak i gmina ) , Sejny (pełno starych łyżek) i kilka innych . Zrobiłem sporo zdjęć z samochodu ,więc za jakość przepraszam ;) Dam też tu pojedyńcze zdjęcia z Suwałk i Mrągowa ,nie mam ich na tyle ,aby zakładać wątki o tych miastach .

Przedmieścia Mrągowa w ciągu DK16 - same łyżki z jednym wyjątkiem:

Obrazek

Obrazek

Gdzieś dalej na trasie - okolice Krasnopola :
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Obrazek

Sejny :
Obrazek
Ostatnio edytowano 3 maja 2009, 17:32 przez mateusz, łącznie edytowano 2 razy
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5011
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Polska północno-wschodnia

Postprzez mateusz » 3 maja 2009, 17:31

Jeszcze trzy zdjęcia. Mam też zdjęcia fabryki w Wilkasach :D Pózniej założę wątek o Suwałkach ,ale to zmodernizowane miasto......

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Nie dałem miniaturek bo ich po prostu nie lubię. Wolę poczekać aż otworzą się wszystkie zdjęcia niż potem klikać na każdą miniaturkę i czekać aż się ona otworzy.
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5011
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Polska północno-wschodnia

Postprzez neon44 » 3 maja 2009, 19:53

Dobrze, że istnieją jeszcze takie miejsca
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Polska północno-wschodnia

Postprzez cieszyn » 3 maja 2009, 20:14

mateusz napisał(a):3 maja 2009, 18:17
Witam
Przedstawiam kilka zdjęć ,które zrobiłem na trasie Olsztyn - Sejny , w województwach Warmińsko-mazurskim i Podlaskim.
W tych regionach trumienka i łyżka to podstawowe oprawy oświetleniowe. Oświetlenie zmodernizowały jedynie gminy : Ryn , Suwałki i Giżycko. Klasyków jest pełno

To prawda, te rejony to ostoja klasyków i oby tak pozostało jak najdłużej. Tym bardziej trzeba tam jeździć i focić ile się da :!: 8-)


mateusz napisał(a):Nie dałem miniaturek bo ich po prostu nie lubię. Wolę poczekać aż otworzą się wszystkie zdjęcia niż potem klikać na każdą miniaturkę i czekać aż się ona otworzy.
Święte słowa! Tak jest po prostu najlepiej, i tego żadne głosowania nie zmienią ;) ;)
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polska północno-wschodnia

Postprzez Michal » 3 maja 2009, 21:14

Świetne zdjęcia Mateusz.Masz rację, zdjęcia widokowe w postaci miniaturki są okropne,ja poprostu takowych wogóle nie otwieram,no chyba,że jest tam rzeczywiście coś bardzo,bardzo ciekawego... ;)
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: Polska północno-wschodnia

Postprzez cieszyn » 3 maja 2009, 21:21

Michal napisał(a):Świetne zdjęcia Mateusz.Masz rację, zdjęcia widokowe w postaci miniaturki są okropne,ja poprostu takowych wogóle nie otwieram,no chyba,że jest tam rzeczywiście coś bardzo,bardzo ciekawego... ;)


Michał - święte słowa, zgadzam sie całkowicie, ja robię zupełnie tak samo, i nie ma znaczenia, czy mam szybkie czy wolne łącze, zawsze to otwieranie idzie kiepsko i odechciewa mi się tego klikania
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polska północno-wschodnia

Postprzez Whites86 » 3 maja 2009, 21:23

ja również popieram duzy rozmiar zdjęc ;) ale było głosowanie w tej sprawie i wspolnie wybralismy opcje do 10 zdjęc max w pelnym rozmiarze
tak pozatym to offtopic
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Polska północno-wschodnia

Postprzez oskard » 4 maja 2009, 19:18

Ja kiedyś w telewyżorni widzieł progrom turystyczno-krajoznawczy o Krasnopolu i okolicach. Jak zapewne widzieliście moje miniaturki trumienek, są one nad linią kablową, a wysięgnik jest dość ostro wygięty (chyba tendencja z lat 80-tych) a oprawy lekko uniesione do przodu. Właśnie ten program o tych rejonach mnie zainspirował, zobaczyłem, jak idealnie pasuje takie wygięcie wysięgnika do trumienek, czego raczej się nie powie o OURach ;)
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Re: Polska północno-wschodnia

Postprzez Edziu » 4 maja 2009, 19:30

Tak takie wysiegniki oskard to w zasadzie były w całej Polsce, bo w moich rejonach na wsiach to norma, ale coraz trudniej trumienki dostrzec, bo, modernizacja nadchodzi, a jeżeli chodzi o oświetlenie, to Girzycko chyba najbardziej zmodernizowane jest, bo w Mrągowie też sporo klasyków jest, dwa lata temu w Szczytnie, widziałem pełno strad z Rtęciówkami albo Pheningami, nie wiem co bo w dzień je widziałem, ale innych klasyków też sporo było, Jedwabno same łyżki, także sporo klasyków tam jest.
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3147
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: Polska północno-wschodnia

Postprzez Paweł » 4 maja 2009, 22:45

Mateusz, super fotki :)


Możliwe że większość jest z WLSp.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Następna strona

Powrót do Regiony polskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości