Giby

Ciekawe przykłady oswietlenia w poszczególnych województwach oraz ich miasteczkach i wsiach

Giby

Postprzez cieszyn » 12 lutego 2010, 23:36

To w powiecie sejneńskim, na wschodzie Polski


krótki przegląd historyczny oświetlenia na słupie

Fotki i tekst [mój] z forum {www.werttrew.fora.pl}

Obrazek

Obrazek

Na 1-szej fotce klasyczny jak najbardziej OBs! Na tym płaskowniku wygiętym. Szkoda, ze źródła światła tam już nie ma

Na drugiej focinie - od góry:
- Oprawa Stradą popularnie zwnana
- pod nią wspomniany już OBs
- jeszcze niżej naświetlacz halogenowy "halopak" taki jaki kupicie w każdej Castoramie itd.

Czyli krótki przegląd historyczny oświetlenia na słupie, ale oczywiście wg lat produkcji kolejność jest taka:

- OBs
- Strada
- Halopak
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Giby

Postprzez mirror » 13 lutego 2010, 20:52

Ale trio. Niesamowite. :) Ciekawe, która świeci.
Wielbicielka rtęci.
Avatar użytkownika
mirror
 
Posty: 1169
Zdjęcia: 134
Dołączył(a): 17 sierpnia 2007, 13:03
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Giby

Postprzez cieszyn » 13 lutego 2010, 21:45

mirror napisał(a):Ale trio. Niesamowite. :) Ciekawe, która świeci.

tego nie wiemy.

Takich przypadków (3 oprawy wiszące razem) jest chyba za mało, niewiele ich znajdziemy, bo już bym założył wątek:

"Tercety Oświetleniowe" :lol:
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Giby

Postprzez DocBrown » 14 lutego 2010, 11:15

Mam nadzieje, że świeci Strada, kretynizmem by było eksploatowanie halogówna gdy na tym samym słupie ma się dużo lepszą oprawę na lampę wysokoprężną :)
DocBrown
 

Re: Giby

Postprzez cieszyn » 14 lutego 2010, 12:07

DocBrown napisał(a):Mam nadzieje, że świeci Strada, kretynizmem by było eksploatowanie halogówna gdy na tym samym słupie ma się dużo lepszą oprawę na lampę wysokoprężną :)


Wg mnie świeciły one kiedyś od najstarszej do najmłodszej, bo każda poprzednia pewnie albo się psuła albo nie spełniała wymagań oświetleniowych

Doc - nie gniewaj się, ale te halog....wna to jakiś niezrozumiały język. Język, od którego się wielokrotnie odcinałeś
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Giby

Postprzez DocBrown » 14 lutego 2010, 12:38

cieszyn napisał(a):
DocBrown napisał(a):Mam nadzieje, że świeci Strada, kretynizmem by było eksploatowanie halogówna gdy na tym samym słupie ma się dużo lepszą oprawę na lampę wysokoprężną :)


Wg mnie świeciły one kiedyś od najstarszej do najmłodszej, bo każda poprzednia pewnie albo się psuła albo nie spełniała wymagań oświetleniowych

Doc - nie gniewaj się, ale te halog....wna to jakiś niezrozumiały język. Język, od którego się wielokrotnie odcinałeś


Cieszyn, spokojnie, akurat te oprawy i te źródła światła wyjątkowo zaszły mi za skórę w poprzedniej firmie w której pracowałem :twisted:
Używaliśmy tego dziadostwa do oświetlania pomieszczeń w których pracowaliśmy, dziadostwo oślepiało, grzało niemiłosiernie (raz nawet się oparzyłem), pozatym bardzo często żarniki padały :evil:
Jak dla mnie halopak sam w sobie OK, ale nie z halogenem.
Jeśli jesteś zainteresowany, to mogę Ci pokazać jakie fajne oświetlenie do różnego rodzaju prac wyrezałem z halopaka o mocy 500W :D
DocBrown
 

Re: Giby

Postprzez amisiek » 14 lutego 2010, 14:09

A gdyby tak: do OBs zapakować eliptyczny MH z jakim wodobezczelnym układem zapłonowym albo LRFa, Stradzie dać nowe źródełko a halopak wywalić - od razu jaśniej by było. A na pewno ładniej by wyglądało. Szkoda, że u nas tak rzadko się myśli o tym... Wiem, taniej kupić chiński badziewny halopak.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Giby

Postprzez Utilizer » 14 lutego 2010, 14:16

Eee, zamiast halopaka można by wstawić do OBs-a MIXa 250W (bo gdzie sie bawić z statecznikami)

A Strada fajna, czyściutka :mrgreen:
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6575
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: Giby

Postprzez amisiek » 14 lutego 2010, 14:23

Właśnie, dać jej nowe źródełko i będzie świecić.
Fakt, MIX nic nie woła, tylko 230V i już. Zapomniałem o tym źródle, sugerując się głównie wydajnością.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Giby

Postprzez oskard » 14 lutego 2010, 17:06

W ogóle dziwna sprawa, strada wygląda na dość nową, czysta jest, klosz jak z fabryki, a klapka zdążyła zardzewieć, i to dość porządnie :?
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Następna strona

Powrót do Regiony polskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości