[Mazowieckie] - Góra Kalwaria i okolice

Ciekawe przykłady oswietlenia w poszczególnych województwach oraz ich miasteczkach i wsiach

Re: [Mazowieckie] - Góra Kalwaria i okolice

Postprzez oskard » 9 sierpnia 2010, 23:25

Może i tak, ale parę takich wsi można by zostawić dla potomnych. Fajne by to było, robi sie tylko skanseny wsi z XIX w. i wcześniej, a dlaczego nie zrobić takich ze współczesnymi? Póki mieszczą się w standardzie życia mogłyby być zamieszkane, użytkowane, jakby już czasy totalnie poszły do przodu, to by sie je zamknęło jako muzea. Nie chciałbyś odwiedzić czegoś takiego na żywo, za 50 lat, i poczuć sie jak w dzieciństwie? ;)
Poza tym nawet nie wszystkie z tych samochodów są jeszcze na złomie, i niektóre na łeb biją dzisiejsze pod niektórymi względami, a jak sie dba to mogą służyć pół wieku, są proste w konserwacji i budowie, a za to mocne i niezawodne, jak np wspominany już przez mnie ... Zaporożec :mrgreen: . Co jak co, ale większość dzisiejszych "małolitrażek" przegrało by z nim na naszych drogach, czy na górzystym terenie, więc nawet samochody - równolatki tych opraw - nie są jeszcze takie do bani, technicznie moża i to są przeżytki, wiadomo - postęp - takich już sie nie produkuje, ale nie znaczy to że trzeba zaraz wydać nakaz pozbycia sie wszystkich, mogą jeszcze dobrze służyć wiele wiele lat :)
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Re: [Mazowieckie] - Góra Kalwaria i okolice

Postprzez Paweł » 10 sierpnia 2010, 01:03

Ten tandetny wyrób oprawopodobny nigdy nie powinien się znaleźć w seryjnej produkcji... Dobrze że znikają ze wsi, będą widniej i skuteczniej oświetlone ulice i utrzymane za dużo niższe koszty.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Mazowieckie] - Góra Kalwaria i okolice

Postprzez Whites86 » 10 sierpnia 2010, 19:25

oskard co jak co ale zes porownanie zrobil naprawde jakies nie namiejscu ;) zaporożec wcale nie byl solidny niewspomne juz o bezawaryjnosci :P
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: [Mazowieckie] - Góra Kalwaria i okolice

Postprzez amisiek » 29 września 2013, 21:40

Wyciągam starszy temat, bo aktualizacja niezbędna. Otóż ORZ3kł w miejscowości Kosumce to już przeszłość.
te zdjęcia są już archiwalne
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zamiast wielu ORZ3kł, jednej kwadratówki i Strady wisi albo Siteco ST albo Thorn Civic albo coś o podobnym kształcie. Nie mam fotki, ale następnym razem może jakoś tam podjadę.

edit - znalazłem i zrobiłem zrzut ekranu z Google'a na tej drodze w Kosumcach - co to jest za oprawa?
Obrazek
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: [Mazowieckie] - Góra Kalwaria i okolice

Postprzez JeD » 29 września 2013, 21:41

Co do ostatniej pomalowanej trumny i trumn 250W i kwadratówki to czuje żal. Reszta, nie.
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [Mazowieckie] - Góra Kalwaria i okolice

Postprzez famabud » 29 września 2013, 21:56

edit - znalazłem i zrobiłem zrzut ekranu z Google'a na tej drodze w Kosumcach - co to jest za oprawa?

Siteco ST ;)
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: [Mazowieckie] - Góra Kalwaria i okolice

Postprzez amisiek » 29 września 2013, 22:05

tak myślałem, podejrzewałem jeszcze Thorna ale Siteco mi bardziej pasowało. Świeci nieźle mimo małej mocy źródełek. Niestety wisi rzadko i są dziury.

Tak na marginesie - na drodze z Piaseczna do Góry Kalwarii pośród utrumienkowanej wsi wisi sobie OUR700 z szybą. Nie wiem jakie źródełko.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: [Mazowieckie] - Góra Kalwaria i okolice

Postprzez Paweł » 14 grudnia 2014, 20:05

Oto i ona: http://goo.gl/maps/ahCvc

W 2013 roku sporo wymienili opraw rtęciowych na Rubycon prod. Lena Lighting w północnej części gminy. W tym jest podobne zadanie do kwoty 150000 zł - oprawy sodowe z korpusem aluminiowym.

Tymczasem w Czersku, dużej wsi znanej z ruin zamku Książąt Mazowieckich można zobaczyć takie widoki na GSV:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

:)
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Mazowieckie] - Góra Kalwaria i okolice

Postprzez amisiek » 14 grudnia 2014, 20:17

Jeśli dobrze pamiętam, to jest to już nieaktualne. Przypuszczam, że zostało doszczętnie zmalagowane. Chyba, że się mylę i tej części jeszcze nie ruszyli.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: [Mazowieckie] - Góra Kalwaria i okolice

Postprzez Paweł » 15 grudnia 2014, 01:02

To są ujęcia z czerwca 2013, te brązowe trumienki to nie rdza ale kolor farby :) W ubiegłym i tym z tego co się orientuję gmina Góra Kalwaria Malag nie montowała i jest ich w sumie niewiele na jej terenie. W 2013 wyleciało też około 100 trumienek z terenu miasta - zastąpione przez Rubycon 70W.
Po drugiej stronie Wisły (gm. Karczew) już żadnych klasyków nie ma (Selenium, Siteco ST, Leda, Malaga, Malaga 2)
Trochę rtęci zostało w gm. Sobienie-Jeziory ale np. w tym roku całkowicie usodowiono Wysoczyn.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia strona

Powrót do Regiony polskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości