Władysławowo i okolice

Ciekawe przykłady oswietlenia w poszczególnych województwach oraz ich miasteczkach i wsiach

Re: [Pomorze] Oświetlenie

Postprzez Whites86 » 17 lutego 2009, 19:17

faktycznie dziwne ze to tam jeszcze stoi
jak by to byl tczew te slupy wszystkie co do jednego byly by powalone a oprawy dawno byly by na złomie...
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: [Pomorze] Oświetlenie

Postprzez wentylatur » 17 lutego 2009, 19:22

Może liczą, że jak oświetlenie jest, to im tam autostradę zbudują.....
wentylatur
 
Posty: 14
Dołączył(a): 16 lutego 2009, 18:19
Lokalizacja: Gdynia

Re: [Pomorze] Oświetlenie

Postprzez Edziu » 17 lutego 2009, 21:07

Tam na dole to chyba pole jest, te słupy znacznie utrudniają, pracę takiemu rolnikowi, a tak to świetne zdjęcie :D
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3147
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: [Pomorze] Oświetlenie

Postprzez neon44 » 17 lutego 2009, 23:46

Super to wygląda :) Liczymy na więcej zdjęć
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11125
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Pomorze] Oświetlenie

Postprzez oskard » 19 lutego 2009, 21:32

Ja tu przepraszam, że cofnę wątek do pierwszej strony i pierwszej foty, bo dopiero teraz trafiłem na ten wątek: ... :shock: ale numer, byłem tam w zeszłe wakacje (2008) jeszcze nie wiedząc nic o istnieniu tego forum; ta trumna (?) jest na ul. Towarowej, naprzeciwko dworca. Też prawie codziennie tam przechodząc zastanawiałem się co to jest... a raczej było :( mogłaby to być OUR 400 ale szczątek komory lampowej jest prosty, a nie łukowo wygięty, więc to chyba raczej ORZ 3g. Pierwszy raz w ogóle pojechałem tam w 2003 z rodziną, na wakacje, odpocząć, opalać się 8-) , zwiedzać, i ... zinwentaryzować rodzaje opraw :mrgreen: . Wtedy już rtęci było tam mało, pamiętam sporo ORZ 7-2 na ulicach: Wyzwolenia, Żwirowej, i jeszcze jakiejś, OZPR na krótkich betoniakach na: Młyńskiej (są)i Żytniej (nie ma :( ) były też OCP na Świerkowej i większości ulic poprzecznych do alei Gwiazd Sportu, oraz OURW na Harcerskiej. Ten ostatni typ stoi jeszcze w paru egzemplarzach na nienazwanej bocznej od Żeromskiego uliczce, między Harcerską a Drogowców i na peronie dworca. A, i na ostatniej (Drog.) też stoją jakieś jak to ja mówię "osiedlówki"- OCP albo OZPR. Szkoda że w 2003 nie zagłębiłem się bardziej w Cetniewo :cry: teraz tam rządzą SL100 ale ja już wolę te SL na ŻNach niż stojące w zachodnim Cetniewie kule na stylizowanych czarnych dziwolągach i w dodatku też sodowe :x :mrgreen: :lol: Ogólnie teraz nie ma po co tam jeździć (jeżeli chodzi o nasze hobby, bo miasto ma też inne walory). Pamiętam OUR 125 w porcie i na stacji Wł.- port. Kiedyś (w 2003) byłem też w Jastrzębiej Górze, pamiętam na głównej- Rozewskiej trumny dłuższe na ŻNach. W zeszłym roku niestety zabrakło mi czasu na odwiedzenie i głębsze zbadanie tej miejscowości :( .
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Re: [Pomorze] Oświetlenie

Postprzez oskard » 20 lutego 2009, 15:46

Po dokładniejszym przyjrzeniu się, wydaje mi się, że to ani nie trumna, ani OUR 400. Przecież trumienki (oprócz ostatniej ORZ 3g) mają grzbiet znacznie węższy niż spód, tylko dolna część ścianki bocznej jest pionowa, ku górze idzie już skosem. Poza tym co to jest ten rant wystający na górze? sam nie wiem, chyba w wątku samoróbki, jest taka zespawana wzdłuż górnej krawędzi oprawa. może to coś pochodnego :?:
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Re: Władysławowo

Postprzez cieszyn » 24 lipca 2009, 23:05

adas napisał(a):Ogólnie we Władysławowie klasyki powoli znikają.Przy głównej drodze Władysławowo - Jastrzębia Góra są jeszcze OUS-y (strady) na betonowych słupach lecz i one są zastępowane przez nowe oprawy (a konkretnie SL 100).
:arrow: Neon czy mógłbyś zmienić tytuł tego wątku na Pomorze lub inną podobną nazwę :?: W tym roku byłem w tamtych okolicach na wakacjach i zrobiłem dość dużo fotek.Nie chcę dla każdej miejscowości tworzyć nowego wątku.


Jakoś nie mogę się zgodzić z tą zmianą na wniosek adasia - przecież każde miasto na Pomorzu jest inne i zasługuje na odrębny wątek!

Wnioskuję zatem o przywrócenie nazwy Władysławowo temu wątkowi.
Jeśłi ktoś będzie chciał dać foty innego miasta a nie będzie wiedzial, czy pasują do wybranej nazwy, niech ma ODRĘBNY wątek POMORZE - i tam będzie mógł dać takie zdjęcia, które nie pasują do danej nazwy miasta, tylko wogóle do Pomorza jako takieo. Czy to sensowna propozycja? Myślę, że tak. Mamy w ten sposób ogólny wątek i możemy dawać konkretne miasta. Podobnie mógłby powstać wątek ŚLĄSK, MAZOWSZE i inne. Jednak ostatecznie jestem za konkretnymi nazwami miast na danym rejonie Śląska, Mazowsza czy Pomorza. To chyba najlepsze rozwiązanie
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Władysławowo

Postprzez cieszyn » 24 lipca 2009, 23:12

Kilka fot z portu we Władku

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Wnioskuję ponownie o przywrócenie nazwy Władysławowo temu wątkowi - co uzasadniłem post wcześniej.
Ostatnio edytowano 26 lipca 2009, 23:24 przez cieszyn, łącznie edytowano 1 raz
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Pomorze] Oświetlenie

Postprzez oskard » 25 lipca 2009, 12:25

:o :o o matko, gdzie jest ta ORZ3? Następnym razem jak tam będę muszę ją zobaczyć :twisted: , a może nawet przywieźć, jako pamiątkę z wakacji ;) :lol:
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Re: [Pomorze] Oświetlenie

Postprzez neon44 » 25 lipca 2009, 18:30

Cieszyn foty profeska jak zwykle

Z tej ORZ-3 to coś chyba odpada lub wystaje
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11125
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony polskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości