[Kotlina Kłodzka] Ciekawe miejsca

Ciekawe przykłady oswietlenia w poszczególnych województwach oraz ich miasteczkach i wsiach

[Kotlina Kłodzka] Ciekawe miejsca

Postprzez mirek » 25 sierpnia 2007, 19:43

Witam serdecznie :!:

Do najciekawszych miejsc pod względem zabytków techniki świetlnej należy zapewne miasteczko Bystrzyca Kłodzka. Przy głównych ulicach można spotkać głównie Stardy i WSL-8 ale już w bocznych ulicach są same klasyki. Najwięcej jest łyżek, we wszystkich chyba wersjach poza OURJ, dość dużo ORZ-10, można znaleźć ORZ-2, ORZ-3 i ORZ-4. Za to trudno o OURW i trumienkę. Stare oprawy są w dobrym stanie. Oto kilka zdjęć:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
W tym miasteczku znalazłem jeszcze dwie ciekawostki. Pierwsza to ORZ-7-2, która zastąpiła ORZ-10 ale starej oprawy nie zdjęto. To są dwa różne ujęcia ale takie coś można spotkać w dwóch miejscach:
Obrazek Obrazek
Druga to takie oto poprzeczniki umieszczone wysoko na dachach kamiennic, przez niektóre do dziś przechodzi sieć:
Obrazek
W poszukiwaniu starych opraw warto również odwiedzić Lewin Kłodzki. Oświetlony jest prawie całkowicie starymi łyżkami, na bocznych drogach można spotkać najstarsze OUR-125.
Obrazek Obrazek Obrazek
Warto również zwrócić uwagę na miejscowość Międzygórze z dość dużą ilością ORZ-7, w tym wersji z odwróconą lampą.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Generalnie na terenie całej Kotliny Kłodzkiej aż roi się od klasyków, dużo z nich zapewne świeci do dziś. Najgorzej pod tym względem wypadło samo Kłodzko, gdzie prawie 100% opraw drogowych to Malagi.

Pozdrawiam
Obrazek
Nie wszystko żarówka, co się świeci.
Avatar użytkownika
mirek
 
Posty: 552
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:27
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kotlina Kłodzka] Ciekawe miejsca

Postprzez rtęciówka » 25 sierpnia 2007, 20:08

Piękne zdjęcia klasyków :) Faktycznie, w Kłodzku są same Malagi. Trudno tam spotkać jakąś starą oprawę.
Pozdrawiam,
Kuba
Avatar użytkownika
rtęciówka
 
Posty: 3154
Zdjęcia: 498
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 22:36
Lokalizacja: Myszków

Re: [Kotlina Kłodzka] Ciekawe miejsca

Postprzez neon44 » 25 sierpnia 2007, 20:28

:) :) :D :D :D :D :D :shock: :o no Mirku super zdjęcia, tyle fajnch klasyków. Czemu nie sfociłeś najstarszych OUR-125 w Lewinie Kłodzkim :?:

Najlepszy jest ten patent z nieczynną ORZ-10 i świecącą ORZ-7-2. Swoją drogą na chodniku musi być zupełnie cieno gdyż ORZ-10 robi spory cień

I jeszcze jedno pytanie czy wiesz Mirku może czy w tych klasykach świecą LRFy czy WLSP :?:
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Kotlina Kłodzka] Ciekawe miejsca

Postprzez KaszeL » 25 sierpnia 2007, 20:39

Rewelacyjne zdjęcia Mirku.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: [Kotlina Kłodzka] Ciekawe miejsca

Postprzez neon44 » 25 sierpnia 2007, 20:50

Ja dodam jeszcze taki refleksyjny tekst. Drodzy forumowicze jeśli macie aparat i chwilę wolnego czasu to trzeba starać się uwieczniać te klasykibo z roku na rok będzie ich coraz mniej :roll: :| :cry: :cry:
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Kotlina Kłodzka] Ciekawe miejsca

Postprzez Paweł » 26 sierpnia 2007, 00:45

Wspaniałe zdjęcia Mirku! :D Świetny klimat klasycznych opraw :) Po prostu super :)
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Kotlina Kłodzka] Ciekawe miejsca

Postprzez mirek » 26 sierpnia 2007, 10:33

Nie fotografowałem wszystkiego, bo krucho było z miejscem na karcie a robiłem też dużo zdjęć nie związanych z oświetleniem. Starałem się sfotografować wszystkie ciekawostki. Starych OUR'ów jest tam stosunkowo dużo, sfotografowałem takiego w miejscowości Wambierzyce, na charakterystycznym stalowym słupie. W Lewinie Kłodzkim były podobne:
Obrazek

Co do lamp to nie wiem, nie byłem tam wieczorem ale stawiam na rtęciówki.
Obrazek
Nie wszystko żarówka, co się świeci.
Avatar użytkownika
mirek
 
Posty: 552
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:27
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kotlina Kłodzka] Ciekawe miejsca

Postprzez neon44 » 26 sierpnia 2007, 11:36

mirek napisał(a):Nie fotografowałem wszystkiego, bo krucho było z miejscem na karcie a robiłem też dużo zdjęć nie związanych z oświetleniem. Starałem się sfotografować wszystkie ciekawostki.

Znam (znałem) ten ból do niedawna aczkolwiek teraz mam dwie karty 2 GB i mogę sfocić dosłownie wszystkie oprawy :) :) :) . Na szczęście karty pamięci tanieją więc zawsze możesz w przyszłości dokupić

Inną sprawą jest to że podczas wyjazdu nie można się skupić litylko na fotografowaniu opraw bo fotografujemy też inne rzeczy. W związku z powyzszym ja jak zwiedzam miasto to biegiem, bo czas leci a trzeba ze wszystkim zdąrzyć. Zatem sam dobrze wiem, że sfotografowanie wszystkiego jest fizycznie niemożliwe

mirek napisał(a):Starych OUR'ów jest tam stosunkowo dużo, sfotografowałem takiego w miejscowości Wambierzyce, na charakterystycznym stalowym słupie. W Lewinie Kłodzkim były podobne:
Obrazek


świetne foto. Jest to pierwszy OUR-125 jaki widnieje w katalogu WEMA z 1971 roku :)
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Kotlina Kłodzka] Ciekawe miejsca

Postprzez FOX » 1 września 2007, 00:58

Widzę że te ORZ z pierścieniem są w bardzo dobrym stanie ( nie przerdzewiałe) tak samo OUR125 ma czysty klosz :D
Avatar użytkownika
FOX
 
Posty: 1357
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 15 lipca 2007, 12:07

Re: [Kotlina Kłodzka] Ciekawe miejsca

Postprzez cieszyn » 1 września 2007, 19:38

jeśli macie aparat i chwilę wolnego czasu to trzeba starać się uwieczniać te klasykibo z roku na rok będzie ich coraz mniej


Oj, tak, to prawda.
Na szczęście u mnie tak jest, że najbardziej mnie interesują te starocie, więc póki będą wisiały, będę je focił :P :P :P
W moim rejonie znalazłem wysyp starych opraw. Głónie ORZ7 oraz trumienki
Chodzi o wsie wokół Cieszyna. Postaram się to Wam pokazać.
UWAGA: doszedłem do wnioski, że są nieprzebrane zasoby starych opraw i to chyba w całej Polsce - gdzie?
W dawnych Kółkach Rolniczych, starych PGR-ach, POM-ach i tym podobne. Tam jak coś kiedyś powiesili na słupie czy na elewacji, to tylko zmieniali lampy, a oprawy były, były, - i czasem są do dziś. Także drogi przez wsie mogą obfitować w stare oprawy , tak jest w każdym razie na moim terenie. Jechałem z Cieszyna do Lesznej i długo widziałem na słupach trumienki albo ORZ 7 ........

A w samym Cieszynie znalazłem 2 KWIATY trumienek!
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Następna strona

Powrót do Regiony polskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości