[Lubuskie] Łagów

Ciekawe przykłady oswietlenia w poszczególnych województwach oraz ich miasteczkach i wsiach

[Lubuskie] Łagów

Postprzez neon44 » 4 lutego 2014, 11:21

Łagów to wieś w Polsce położona w województwie lubuskim, w powiecie świebodzińskim, w gminie Łagów, na północ od szosy E30, na terenie Łagowskiego Parku Krajobrazowego. Łagów jest miejscowością turystyczną; prawa miejskie posiadał w latach 1808-1932. Położony nad jeziorami Pojezierza Łagowskiego: Trześniowskim (186 ha, głęb. 58,8 m) i Łagowskim (82 ha). Ośrodek turystyczny i wypoczynkowy, zwany perłą ziemi lubuskiej. Najstarsza część miejscowości znajduje się na przesmyku między wyżej wspomnianymi jeziorami. W Łagowie znajduje się zamek joannitów. Wieś liczy ponad 1600 mieszkańców.


Wikipedia

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Lubuskie] Łagów

Postprzez slaweklampy » 4 lutego 2014, 12:25

Jeśli w tych oprawach OCP świecą lampy WLS to jest to kretynizm oświetleniowy. Niewiele dróg powiatowych w kraju posiada oznakowanie poziome.
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6044
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Re: [Lubuskie] Łagów

Postprzez toomm40 » 4 lutego 2014, 12:51

Byłem kiedyś w Łagowie , piękna wieś , polecam wszystkim. rowerek wodny na jeziorku i festiwal filmowy -chyba odbywa sie co roku latem , naprawdę warto .
byłem tam na tyle dawno ,że nie pamiętam jakie było oświetlenie. niewykluczone tez,że od tamtej pory pozmieniało się coś ...
a nawiązując do postu przedmówcy , to czego sie spodziewałeś w tych oprawach ,jak nie sody ?
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5022
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań


Powrót do Regiony polskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości