[Śląskie] Brenna

Ciekawe przykłady oswietlenia w poszczególnych województwach oraz ich miasteczkach i wsiach

[Śląskie] Brenna

Postprzez Luk » 16 lipca 2018, 17:18

Brenna - duża wieś w woj. Śląskim, położona niedaleko Bielska-Białej, granicząca z Ustroniem, Wisłą i Szczyrkiem. Znajduje się w Beskidzie Śląskim.

Z Wikipedii:

Brenna (dawniej Brina, Brena) – wieś w południowej Polsce, na Śląsku Cieszyńskim, położona w województwie śląskim, w powiecie cieszyńskim, siedziba gminy Brenna, obejmującej również Górki Wielkie i Górki Małe. Miejscowość zamieszkuje 5994 osób[1].

W gminie Brenna wyodrębiono jednostkę strukturalną Brenna o powierzchni 7830 ha[3], co przy liczbie mieszkańców wynoszącej 5994 daje gęstość zaludnienia równą 76,6 os./km². Znajduje się na wysokości około 420 m n.p.m. w górach Beskidu Śląskiego, w dolinie rzeki Brennicy oraz jej dopływów Leśnicy i Hołcyny.


Niedziałająca wyszukiwarka oczywiście nic nie znalazła, więc jestem zmuszony założyć nowy temat, nie będać całkowicie pewnym, czy taki temat już istnieje. Ale tak na oko szukając nie znalazłem wątku o Brennej.

Oto zdjęcia, jakie tam wykonałem wczoraj w niedzielę:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
Luk
 
Posty: 5942
Zdjęcia: 765
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 14:42
Lokalizacja: Gliwice

Powrót do Regiony polskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości