Ważne skróty

Ważne skróty

Postprzez neon44 » 10 października 2007, 13:12

HPL-N - Wysokoprężna lampa rtęciowa (oznaczenie Philipsa)
SON-T - Wysokoprężna lampa sodowa (oznaczenie Philipsa)
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11125
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Ważne skróty

Postprzez swietlik » 11 października 2007, 10:35

Jest jeszcze oznaczenie:
SON lampa sodowa, bańka eliptyczna (SON-T bańka tubularna)
Philips robi jeszcze sodówki COMFORT zarówno SON jakl SON-T, mają one barwę żółtą.
Miałem kiedyś jeszcze sodówke SON PRO 70W, była ona zintegrowana z zapłonnikiem.
Zakład Energetyczny Poznań
Rejon Najwyższych Napięć
Avatar użytkownika
swietlik
 
Posty: 3012
Zdjęcia: 83
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 14:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Ważne skróty

Postprzez mardoc » 21 lutego 2008, 12:08

ciekawe jaki sens ma zintegrowanie zródła światła z wolframowym zapłonnikiem,a poza tym kto stosuje sodówke 50W i 70W A zresztą sam mam w garażu SON-E70W i świeci tak jakoś blado-żółto, dławik jest tam do WLS100=może żarówka jest przeciążona.AH te małe sklepy z podobizną elektryczną nawet niemają dławika 70W(jak nazłość to oni niemają tego,co mi jest potrzebne :evil: ) aha SON PRO niepotrzebuje UZ-ale niejestem pewny czy jak sie ruszy tą żarówką to ona przestanie świecić(bynajmniej tak jest z MIX-ami)
tylko radykalne działania mogą zakończyć erę sody i SL100
VATTENFALL pozdrawia wszystkich
VATTENFALL ciepło i energia pod kontrolą
Avatar użytkownika
mardoc
 
Posty: 228
Dołączył(a): 1 stycznia 2008, 00:07
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Ważne skróty

Postprzez battery » 21 lutego 2008, 15:14

HQL - Wysokoprężna lampa rtęciowa (oznaczenie OSRAM)
HQL De Luxe - Wysokoprężna lampa rtęciowa o wyższej skuteczności i lekko ciepłej barwie światła(oznaczenie OSRAM)
HQL Super De Luxe- Wysokoprężna lampa rtęciowa ze złotym filtrem o ciepłej barwie światła (oznaczenie OSRAM)
ML - Wysokoprężna lampa rtęciowo żarowa (oznaczenie Philipsa)
HWL - Wysokoprężna lampa rtęciowo zarowa (oznaczenie OSRAM)
NAV-T - Wysokoprężna lampa sodowa (oznaczenie OSRAM)
NAV-E - Wysokoprężna lampa sodowa turbularna (oznaczenie OSRAM)
SON-H - Wysokoprężna lampa sodowa zamiennik rtęciówek (oznaczenie Philipsa)u osram to SON-E Plug In
I w trójkącie - oznaczenie philips i osram oznaczające zintegrowany zapłonnik (lampy małej mocy z zapłonnikiem tlącym i zamienniki rtęciówek)
E w trójkącie - oznaczenie philips i osram oznaczające konieczność użycia zewnętrznego zapłonnika
HQI - Wysokoprężna lampa metalohalogenkowa z jarznikiem kwarcowym (oznaczenie OSRAM)
HCI - Wysokoprężna lampa metalohalogenkowa z jarznikiem ceramicznym (oznaczenie OSRAM)
NDL - barwa neutralnie biała 4200K
WDL - barwa ciepłobiała 3000K
D - barwa dzienna 6500K
HPI - Wysokoprężna lampa metalohalogenkowa z jarznikiem kwarcowym (oznaczenie Philipsa)
CDM - Wysokoprężna lampa metalohalogenkowa z jarznikiem ceramicznym (oznaczenie Philipsa)
battery
 

Re: Ważne skróty

Postprzez andrzejlisek » 21 lutego 2008, 15:46

mardoc napisał(a):ciekawe jaki sens ma zintegrowanie zródła światła z wolframowym zapłonnikiem,a poza tym kto stosuje sodówke 50W i 70W A zresztą sam mam w garażu SON-E70W i świeci tak jakoś blado-żółto, dławik jest tam do WLS100=może żarówka jest przeciążona.AH te małe sklepy z podobizną elektryczną nawet niemają dławika 70W(jak nazłość to oni niemają tego,co mi jest potrzebne :evil: ) aha SON PRO niepotrzebuje UZ-ale niejestem pewny czy jak sie ruszy tą żarówką to ona przestanie świecić(bynajmniej tak jest z MIX-ami)


Jeżeli stosujesz statecznik 100W do lampy 70W to lampa NA PEWNO jest przeciążona, co powoduje skrócenie żywotności lampy.
Avatar użytkownika
andrzejlisek
 
Posty: 1865
Zdjęcia: 96
Dołączył(a): 7 czerwca 2007, 20:48

Re: Ważne skróty

Postprzez DocBrown » 21 lutego 2008, 16:22

:arrow: Mardoc, kup WLS100 i po problemie, aha pozatym to są lampy wyładowcze a nie żarówki :evil:
DocBrown
 

Re: Ważne skróty

Postprzez mardoc » 3 marca 2008, 12:45

Doc-byłeś kiedyś w J-Biu.Zdroju :?: jeśli nie to niepytaj sie jakie wszystko jest tu drogie np;WLS100=65zł+VAT22% ,A kiedy w Żorach (k.AUCHAN) chą za WSL100- 45zł
tylko radykalne działania mogą zakończyć erę sody i SL100
VATTENFALL pozdrawia wszystkich
VATTENFALL ciepło i energia pod kontrolą
Avatar użytkownika
mardoc
 
Posty: 228
Dołączył(a): 1 stycznia 2008, 00:07
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Ważne skróty

Postprzez mardoc » 3 marca 2008, 12:55

Andrzejulisku - wiem że mam nieco przeciążoną WSL-ke,ale dzięki temu szybciej sie zagrzewa :)(świeci)
tylko radykalne działania mogą zakończyć erę sody i SL100
VATTENFALL pozdrawia wszystkich
VATTENFALL ciepło i energia pod kontrolą
Avatar użytkownika
mardoc
 
Posty: 228
Dołączył(a): 1 stycznia 2008, 00:07
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Ważne skróty

Postprzez KaszeL » 3 marca 2008, 13:22

mardoc napisał(a):Doc-byłeś kiedyś w J-Biu.Zdroju :?: jeśli nie to niepytaj sie jakie wszystko jest tu drogie np;WLS100=65zł+VAT22% ,A kiedy w Żorach (k.AUCHAN) chą za WSL100- 45zł


Na allegro 10pln + przesyłka ;)
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Ważne skróty

Postprzez moog » 7 grudnia 2009, 00:06

Ciekawe, co oznaczał skrót ZLM :?: Idealnie pasowałby Zapłonnik Lamp Metalohalogenkowych. ale takiej nazwy wtedy przecież nie używano.
Nie wierzcie elektrykom !!!
Avatar użytkownika
moog
 
Posty: 1920
Zdjęcia: 300
Dołączył(a): 20 listopada 2007, 21:28
Lokalizacja: 100lica

Następna strona

Powrót do pozostałe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość