Sygnalizatory kolejowe

Dyskusje na temat sygnalizatorów świetlnych na skrzyżowaniach, podświetlanych znakach drogowych i wszelkich innych podświetlanych oznaczeniach na zewnątrz

Re: Sygnalizatory kolejowe

Postprzez trojmiejski » 8 sierpnia 2022, 21:12

Ciekawostka znaleziona na SSC, w Rzeczu Pomorskim zainstalowane są semafory półsamoczynne w technologii LED:
https://www.skyscrapercity.com/threads/ ... 55/page-41

Ostatnio też pojawił się projekt rozporządzeń w ramach którego jest plan wprowadzenia nowego wskaźnika W21a. Co sam przedstawiałem, standardowo dwa światła z których dolne jest pomarańczowe oznacza jazdę za semaforem z ograniczeniem 40km/h, dodać do tego pomarańczowy pas i oznacza to jazdę 60km/h, a zielony pas oznacza jazdę 100km/h. Wskaźnik W21 w postaci cyfry może podbić prędkość do innej niż wymienione, może być to stały wskaźnik w postaci metalowej tabliczki lub odnoszący się do wybranych sytuacji w postaci świetlnej, żarowej lub z użyciem białych LEDów. Zapalona 5 w połączeniu z dwoma światłami podbija z 40km/h do 50km/h, zapalona 7 w połączeniu z dwoma światłami i pomarańczowym pasem podbija z 60km/h do 70km/h, zaś w wybranych miejscach jak przykładowo Grodzisk Mazowiecki można spotkać wskaźniki informujące o prędkościach wyższych niż 100km/h, w przypadku Grodziska dwa światła i zielony pas mogą być zapalone z wskaźnikiem W21 pokazującym 13 czyli podwyższającym prędkość z 100km/h do 130km/h. Problem w tym, że obecnie choćby w przypadku Grodziska Mazowieckiego gdy semafor o oznaczeniu M1 pokazuje sygnał S6 z zapalonym wskaźnikiem W21 z liczbą 13, podbijającym do 130km/h, maszynista nie jest o tym informowany z wyprzedzeniem podczas odczytywania sygnału na poprzedzającym semaforze o oznaczeniu D. Maszynista na semaforze D będzie widział migające zielone czyli zapowiedź, że następny semafor nakaże ograniczenie prędkości 100km/h, mimo, że faktycznie będzie 130km/h dzięki zapalonemu wskaźnikowi W21. Wprowadzenie wskaźnika W21a ma rozwiązać problem. Jak W21 świeci na biało, W21a ma świecić na pomarańczowo. Wtedy jak zdecydują się doinstalować takie wskaźniki w Grodzisku Mazowieckim, na semaforze D migające zielone z świecącym na pomarańczowo W21a pokazującym 13, będzie zapowiadać, że na następnym semaforze M1 będzie ograniczenie 130km/h pokazane w postaci dwóch świateł, zielonego pasa i wskaźnika W21 pokazującego 13 na biało.

Pro forma tu w 35:50 widać w Grodzisku Mazowieckim zapalony wskaźnik W21 pokazujący 13:

Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10940
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Sygnalizatory kolejowe

Postprzez trojmiejski » 21 sierpnia 2022, 16:42

Odnośnie karzełków z Gdańska Głównego, to akurat tak się złożyło, że ostatnio w piątek zostały uruchomione dodatkowe pociągi na koncert i miałem okazję uchwycić wyświetlanie sygnału S10 przez jeden z tych karzełków:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Semafor wyjazdowy w kierunku Tczewa, zgodnie z znacznikiem W 20 między tym semaforem, a następnym jest niewystarczająca droga hamowania, w związku z czym ten wyświetla sygnał S13a gdy na następnym jest stop, a gdy na następnym zostanie zmieniony sygnał na pozwalający na jazdę, to tu następuje zmiana z S13a na S2:
Obrazek

Widok na kilka rzeczy z perspektywy przystanku SKM Gdańsk Żabianka. Po pierwsze ostatnio w piątek w Sopocie wywaliło się SRK i wjazd do Sopotu odbywał się na sygnał zastępczy. Po drugie na linii 250 czyli SKM część SBL wymieniono na dwukierunkową RailMil / Kontron, lecz niektóre fragmenty tej linii nadal mają SBL jednokierunkową z 1977/1978 czyli dla toru prawego mamy SBL, lecz tor lewy w widocznym kierunku ma tylko tarczę ostrzegawczą przed semaforem półsamoczynnym:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Podobny widok przed przystankiem Gdynia Wzgórze św. Maksymiliana uchwycony podczas jazdy w kierunku Gdyni Głównej:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obecnie ze względu na remont peronu SKM w Gdyni Głównej ruch odbywa się tylko przy jednej krawędzi peronowej i za Wzgórzem SKMki przejeżdżają z toru 501 na tor 502:
Obrazek

Obrazek

SKMki jadące torem 502 w kierunku Gdyni Głównej, w połowie drogi za Wzgórzem, a przed Główną mijają semafor C 502 wyświetlający sygnał S4 (zapowiada jazdę 40km/h za Główną gdy SKMki wracają na tor 501). Ten semafor jest wyposażony w wskaźnik W 3 ze względu na bliskość toru linii 201, uprzedzając maszynistę na tamtej linii, że jego ten semafor nie dotyczy:
Obrazek

Długie naświetlanie wieczorem:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Akurat jechała bez wagonów lokomotywa 6Dg Lotosu i dodatkowo podświetliła semafor swoimi światłami:
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10940
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Sygnalizatory kolejowe

Postprzez trojmiejski » 31 sierpnia 2022, 22:18

Warszawa Centralna, przy torze 6 jest powtarzacz w dość rzadkiej dla tego typu sygnalizatora postaci karzełka (inny znany mi przypadek znajduje się na stacji Wrocław Nadodrze):
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przy torze 8 jest powtarzacz przymocowany do ściany:
Obrazek

Semafory półsamoczynne ze względu na lokalizację nie posiadają daszków:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dwukomorowy powtarzacz na łącznicy nr 511 między lk456 (odcinkowo linia równoległa do leżącej tuż obok lk9), a lk10, pozwalającej na przejazd od przystanku Legionowo Przystanek do stacji Legionowo Piaski. Dwukomorowa konfiguracja z światłem pomarańczowym i białym świadczy, że jest to starszy rocznikowo powtarzacz. Oczywiście w przypadkach nowej i modernizowanej infrastruktury zdarzają się powtarzacze bez światła zielonego, tylko, że w nowszym wydaniu zazwyczaj powtarzacze wykorzystują jako bazę konstrukcję trzykomorową, w której środkowa komora jest po prostu zaślepiona. Zdjęcia robione w dwóch podejściach, przez okna poruszających się pociągów, więc jakość zdjęć jest średnia, choć biorąc pod uwagę okoliczności, dobrze, że w ogóle wyszły.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Widok z GSV z przejazdu:
https://www.google.com/maps/@52.4084079 ... 312!8i6656

Znalezione nagranie na którym widać jeden z tych powtarzaczy pokazujący sygnał Sp4:



Jazda po lewym torze startując z toru 9 w Gdyni Głównej:
Obrazek

Ostatnio w weekend na SKM jeden z torów (502) między stacją Gdańsk Wrzeszcz, a stacją Gdańsk Główny był zamknięty. Ruch odbywał się w całości torem 501 czyli tym przy murze oporowym, o czym maszynistów informował ten semafor wyjazdowy we Wrzeszczu:
Obrazek

Obecnie się wzięli za przebudowę tego muru i teraz jest oraz przez dłuższy czas będzie sytuacja odwrotna, czyli dwukierunkowy ruch w całości po torze 502.
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10940
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Sygnalizatory kolejowe

Postprzez trojmiejski » 3 września 2022, 20:37

Nietypowy semafor wyjazdowy z Tczewa w kierunku Bydgoszczy. Nietypowa jak na polski semafor jest kolejność świateł, odpowiednio od góry zielone, pomarańczowe, czerwone, białe. Zazwyczaj spotykana kolejność to zielone, czerwone, pomarańczowe, białe. W tym przypadku nietypowa kolejność nie przeszkadza, za tym semaforem jest możliwa tylko jazda na wprost bez ograniczeń prędkości, więc jedyne pokazywane sygnały, to będą te z pojedynczym światłem, odnoszące się do sygnalizatora SBL. Nie jest możliwe wyświetlanie sygnału S10 gdyż nie występują sytuacje, gdzie wyświetlanie takiego sygnału byłoby konieczne:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tu w 1:32 widać podjazd do tego semafora wyświetlającego sygnał S2:

Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10940
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Sygnalizatory kolejowe

Postprzez trojmiejski » 13 września 2022, 21:11

Choć w Chabówce byłem osobiście w 2017, nie zwracałem wtedy uwagi na semafory i dopiero teraz przeglądając różne cabview zwróciłem uwagę na osobliwe detale. Otóż jest tam sporo semaforów pięciokomorowych, ale wszystkie mają górną komorę zaślepioną więc w praktyce funkcjonują jako czterokomorowe. O ile te z dwoma pomarańczowymi światłami nie stwarzają pozorów odmienności i o zaślepieniu górnej komory można się dowiedzieć ze schematów stacyjnych (oraz według ułożenia się po prostu domyślić), o tyle te, które w regularnym ruchu typowo podają sygnał S2 i S10 wyróżniają się tym, że zielone światło mają w drugiej komorze od góry zamiast typowo w pierwszej. Z przykładowych cabview tu na samym początku wyjazd na sygnał S10 z Chabówki w kierunku Krakowa:



Tu na drugim filmie w 1:59:50 widać semafor podający sygnał S12 i brakuje mu światła zielonego gdyż jak mówiłem górna komora jest zaślepiona, poza tym ze względu na to, że odnosi się on do kolejnego semafora zawsze pokazującego ograniczenie 40km/h, to metodą dedukcji i tak można się domyślić, że zielone jest tu zbędne. Co do tego kolejnego semafora to ten jest kolejnym przykładem semafora mającego zielone w drugiej komorze od góry, widoczny jest w 2:00:20. Potem w 2:07:15 widać ten sam semafor co w pierwszym filmie na początku, ale jako, że tym razem kibel jedzie do Zakopanego, to wyjazd z Chabówki w kierunku Zakopanego odbywa się na sygnał S2 (jakby co to przy wjeździe do Chabówki od strony Krakowa w 1:57:50 pokazany jest sygnał S5 i podobnie jak w przypadku wjazdu do Władysławowa każdy sygnał na semaforze wjazdowym zapowiada stop w peronach stacji, dla semafora wjazdowego nie jest przewidziane podanie sygnału S4 lub S12 pozwalającego na przejazd przez Chabówkę bez zatrzymania do Rabki-Zdrój):



Podobnie od strony Zakopanego wjazd do Chabówki może się odbyć na sygnał S13 co widać w 55:40, w 1:01:30 zaś widać wyjazd z toru 1 w kierunku Krakowa na sygnał S2:



Z własnych zdjęć z 2017 to choć nie skupiałem się na semaforach, parę razy w kadrze się jednak pojawiły, na pierwszym planie wyjazdowy z toru 1 w kierunku Rabki-Zdrój:
Obrazek

Przy torze 2 jest trzykomorowy ze światłem czerwonym, zielonym i białym:
Obrazek

Jest tam trochę karzełków, te dla toru 5 i 7 w kierunku Rabki-Zdrój w lewej kolumnie mają czerwone i białe, a w prawej kolumnie dwa pomarańczowe, przy czym górne miga w celu wyświetlenia sygnału S12:
Obrazek

Karzełki dla torów 6 i 8 w kierunku Zakopanego i Krakowa w lewej kolumnie mają czerwone i białe, a w prawej zielone i pomarańczowe w celu wyświetlenia sygnału S10:
Obrazek

EDIT:
Te wszystkie materiały są archiwalne ze względu na to, że prawie cała infrastruktura w Chabówce została przeorana:
http://www.gorce24.pl/informacje/16798/ ... ne_zdjecia

Przy okazji znaleziony film, który w 1:35:35 pokazuje, że w Dęblinie zastosowano podobny układ z semaforem pośrodku peronu rozdzielającym na sektory, do układu stosowanego w Pradze. Warto zwrócić uwagę na LEDowy wskaźnik W20:

Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10940
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Sygnalizatory kolejowe

Postprzez trojmiejski » 2 października 2022, 22:54

Sześciokomorowe semafory pod wiatą peronu 10 dworca Poznań Główny (ostatnio wprowadzono nową numerację):
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Miałem okazję widzieć jak jeden z nich wyświetla sygnał S12:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przeglądając stare filmy własnego autorstwa, w jednym z nich mimo kiepskiej jakości dostrzegłem pewną ciekawostkę, jak między 2012, a 2014 były ostra przebudowa infrastruktury za Gdańskiem Głównym w kierunku Tczewa, pociągi kursowały w kierunku Tczewa po torze lewym i można było zobaczyć rzadką kombinację sygnału zastępczego Sz wyświetlanego razem z zapalonym wskaźnikiem W24:
Obrazek

W 1:02:35 widać semafor czterokomorowy, który tak jak ten w Tczewie ma kolejność świateł zielone, pomarańczowe, czerwone, białe:

Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10940
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Sygnalizatory kolejowe

Postprzez trojmiejski » 15 listopada 2022, 20:04

Na części odcinka gdyńskiego linii SKM (LK250) obecnie trwa wymiana jednokierunkowej trzystawnej SBL na dwukierunkową trzystawną SBL w wersji LED. Nowa SBL jeszcze nie jest uruchomiona, więc ruch odbywa się na podstawie starej SBL:
Obrazek

Obrazek

Tabliczka znamionowa jednoznacznie pokazująca, że to LED (choć na odcinku gdańskim już pokazywałem SBL w wersji LED w akcji):
Obrazek

Widać nową SBL dwukierunkową, zaś w ramach starej SBL jednokierunkowej zgodnie z nazwą widać maszt SBL tylko w kierunku Gdańska oraz obok przy tym samym torze, widać tył tarczy ostrzegawczej, ustawionej tak, że dotyczy ona pociągów jadących w kierunku Gdyni Głównej tym torem, który w przypadku tego kierunku jest torem lewym (wcześniej pokazywałem zdjęcia tej tarczy pokazanej frontalnie):
Obrazek

Stary SBL żarowy jeszcze w użytku:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

W marcu fotografowałem z długim naświetlaniem:
Obrazek

Obrazek

Jako bonus tarcza manewrowa w Gdyni:
Obrazek

trojmiejski napisał(a):Ostatnio byłem w Czechach więc miałem parę krótkich chwil na przyjrzenie się tamtejszym semaforom. Ogólnie wiele wyświetlanych sygnałów sygnalizacji prędkościowej (po czesku návěstidla rychlostí) jest dość podobnych, ale jest wiele szczegółowych detali mocno się różniących od tego co znamy u nas. Przykładowo spójrzmy na semafor w Bohuminie. Od góry układ świateł to odpowiednio pomarańczowe, zielone, czerwone, białe (warto zaznaczyć, że soczewka ma filtr dzięki któremu jest to dzienna biel, a nie stosowana u nas ciepła biel), pomarańczowe i na samym dole komora zaślepiona. Tak samo jak u nas zielone+pomarańczowe oznacza następny Vmax, teraz jazda 40km/h, zaś pomarańczowe+pomarańczowe oznacza następny stop, teraz jazda 40km/h, po prostu odstęp między poszczególnymi zapalonymi światłami jest większy:
Obrazek

Krzyżówka między naszymi pasami świetlnymi, a wskaźnikiem W21. Gdy podany jest wyjazd na 50km/h to przykładowo prócz zielonego i pomarańczowego światła powinny być zapalone lampki formujące wielką "5", tak jak u nas dwa światła i zapalony wskaźnik W21 pokazujący "5". Zaś gdy podany jest wyjazd na wyższą prędkość to zapalone są ułożone horyzontalnie kolorowe lampki formujące pas, tak jak u nas są świetlne pasy tylko zamiast trzech żarówek tutaj zaś więcej lampek składa się na dany pas. Przy czym między sygnalizacją w Polsce, a w Czechach jest pewna różnica, o ile w obu przypadkach kombinacja zielonego i pomarańczowego światła z jednym pomarańczowym pasem oznacza jazdę na 60km/h, u Czechów pojedynczy zielony pas oznacza jazdę na 80km/h, a dopiero zapalone dwa zielone pasy oznaczają jazdę na 100km/h. U nas 80km/h podane by było przez kombinację pomarańczowego pasa i wskaźnika W21 pokazującego "8", a sam pojedynczy zielony pas u nas oznacza jazdę na 100km/h. Zatem nasze semafory mogą mieć dwa pasy świetlne, a czeskie nawet trzy (pomarańczowy i dwa zielone). Nie widziałem na tym semaforze innego światła niż czerwone więc nie jestem pewien jaka kombinacja jest tutaj zastosowana:
Obrazek

Przeglądnąłem różne filmy z cabview z przedstawionym Bohuminem i jest tak, że część semaforów łączy podświetlaną piątkę z pomarańczowym pasem, część zaś łączy podświetlaną piątkę z dwoma zielonymi pasami. Moje zdjęcia przedstawiają semafor w kierunku Ostrawy, przypuszczam, że prócz piątki drugą kombinacją jest pomarańczowy pas.

Przykłady różnych filmów, we wszystkich przypadkach starty z Bohumina są w kierunku Ostrawy. Tu od 3:00:50 widać zapaloną piątkę z użyciem typowych zimnobiałych diod LED:



Tu w 2:42:08 widać wyjazd z innego toru na sygnał z pomarańczowym pasem, ze względu na mały rozmiar diod ich dwa rzędy są używane do uformowania pojedynczego pasa:



Tu wyjazd z toru obok względem tego na poprzednim filmie, tu wyjazd odbywa się na sygnał z dwoma zielonymi pasami (gdyby skierowano na inny tor, to by zapalona była piątka):

Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10940
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Sygnalizatory kolejowe

Postprzez trojmiejski » 21 listopada 2022, 23:48

Pokaz dalszych postępów przy wymianie SBL na linii SKM (lk250), przystanek Gdynia Redłowo:
Obrazek

Jeden z nowych SBL jest w parze z wskaźnikiem W3:
Obrazek

Żarowy SBL przy lk202:
Obrazek

Stary żarowy SBL na linii SKM w kierunku stacji Gdynia Orłowo (pociąg jedzie do Gdańsk Śródmieście, ktoś zapomniał przestawić ustawienie relacji z Wejherowa na Gdańsk):
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nówka LED, tabliczka pod folią to przypuszczam, że to jest wskaźnik W18, w starej SBL ostatni sygnalizator z takim wskaźnikiem jest zlokalizowany dalej, tuż przed Orłowem
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dla toru lewego za Redłowem, a przed Orłowem jest tarcza ostrzegawcza:
Obrazek

Obrazek

Wjazdowe do Orłowa na lk202, innego dnia miałem okazję zaobserwować, że semafory półsamoczynne na stacji Gdynia Orłowo mogą być przełączone w tryb automatyczny czyniąc je przedłużeniem SBL, odległość między semaforem wjazdowym do Orłowa od strony Gdyni Głównej, a semaforem wyjazdowym z Orłowa dalej do Sopotu, traktowana jest jako jeden odstęp. Działając jako przedłużenie SBL czterostawnej, po kolei odpowiednio będą wyświetlane sygnały S1, S5, S3 i S2. Zatem w tym trybie S3 na wjazdowym do Orłowa będzie się odnosiło do S5 na wyjazdowym. Nie jest to nic nietypowego gdy wyjazdowy półsamoczynny odnosi się do pierwszego SBL lub ostatni SBL do wjazdowego półsamoczynnego. Normalnie jednak w układzie między dwoma semaforami półsamoczynnymi sygnał S3 na jednym semaforze półsamoczynnym powinien odnosić się do sygnałów z zielonym pasem (S6-S9) na drugim półsamoczynnym. Niestety tego dnia jak byłem w tej okolicy to przestawiono semafory w Orłowie na sterowanie ręczne więc normalnie trzymano cały czas sygnał S1 i dopiero przed przejazdem pociągu sygnał zmieniano, jak długo nic nie jechało to naturalnie sygnał się zmieniał od razu z S1 na S2:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Rozjazdy w Orłowie są na prędkość 60km/h więc przy zmianie z toru lewego na tor prawy wyświetlane są sygnały z pomarańczowym pasem (S10a-S13a):
Obrazek
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10940
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Sygnalizatory kolejowe

Postprzez trojmiejski » 24 listopada 2022, 21:53

Stacja Gdańsk Osowa, w ramach modernizacji dokonanej kilka lat temu zainstalowano rozjazdy pozwalające na jazdę w bok z prędkością 80km/h, dzięki czemu większość semaforów ma wskaźniki W 21 z ósemką. Tu Pesa jadąca na wprost:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tor najbardziej na prawo (na którym przesypywane są materiały sypkie do wagonów) ochrania tarcza manewrowa:
Obrazek

Widok w drugą stronę:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Widać wskaźnik W 21:
Obrazek

Przed semaforem M znajduje się powtarzacz. Jako, że zawsze za semaforem M jest jazda w bok, to odpowiednio powtarzacz ma tylko światło pomarańczowe i białe. Warto zwrócić uwagę na ten powtarzacz w kontekście porównania z dwukomorowym powtarzaczem z Legionowa, który pokazałem wcześniej. Ten z Legionowa jest wykonany na starą modłę czyli obie komory są obok siebie. Na stacji Gdańsk Osowa ten powtarzacz wykonano na nową modłę czyli wzięto korpus powtarzacza trzykomorowego, środkową komorę w której typowo byłoby światło zielone, to tu zaślepiono, dzięki czemu komora pomarańczowa i komora biała są od siebie odseparowane jak w powtarzaczu trzykomorowym:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Większość ruchu pasażerskiego jest przelotowa i na wprost (tor 2 przy peronie 2 w kierunku Kościerzyny, tor 1 przy peronie 1 w kierunku Gdyni Głównej), a ruch towarowy niewielki, więc trudno przewidzieć start towara z któregoś z pozostałych torów. Na szczęście 21.11 uruchomiono dodatkowe kursy regio Gdynia Główna-Gdańsk Osowa-Gdynia Główna i żeby nie blokować torów przelotowych, to zmiana kierunku następuje na torze 3 przy peronie 1, a żeby wyjechać lub wjechać na ten tor to trzeba jechać na rozjazdach w bok. Te kilka okoliczności razem wziętych dało okazję do zobaczenia zapalonego wskaźnika W 21. Rozkładowo przed kursem powrotnym do Gdyni Głównej, to wcześniej po torze 1 jechał inny pociąg w tym samym kierunku:
Obrazek

Obrazek

Poprzedni kurs przejechał więc jak się oddali (w kierunku Gdyni Głównej jest czterostawna SBL) to za chwilę będzie zmiana sygnału na semaforze dla toru 3:
Obrazek

Jest i zmiana, na początek sygnał S13a z zapalonym wskaźnikiem W 21:
Obrazek

Moment zmiany z S13a na S11a:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zmiana z S11a na S10a:
Obrazek

Zmniejszona ekspozycja dla ukazania detali świateł
Obrazek

Przejazd SA138 produkcji Newagu:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Cropy na semafor:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Gdańsk Port Lotniczy, jazda z lewego toru na prawy na sygnał S13a. Jako, że jest obecny wskaźnik W 20, to gdyby zamiast zmiany toru pociąg jechał wprost cały czas lewym torem, to w zamian zapalony byłby sygnał S9 czyli dwa pomarańczowe i zielony pas:
Obrazek

Powtarzacze w Malborku:
Obrazek

Jeden z nich jest takiego samego typu jak na stacji Gdańsk Osowa czyli ma środkową komorę zaślepioną:
Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10940
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Sygnalizatory kolejowe

Postprzez amisiek » 25 listopada 2022, 11:39

Semafor blokady samoczynnej na odcinku Warszawa Wschodnia - Warszawa Wawer na linii nr 7
Obrazek
Jak widać jest to stary układ świateł na semaforze trzystawnej SBL - sygnał S4 (droga wolna). Obstawiam, że niebawem te semafory też zostaną wymienione, razem z postępującą modernizacją linii.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sygnalizacja i oznakowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości