Sterownik sygnalizacji ulicznej

Dyskusje na temat sygnalizatorów świetlnych na skrzyżowaniach, podświetlanych znakach drogowych i wszelkich innych podświetlanych oznaczeniach na zewnątrz

Re: Sterownik sygnalizacji ulicznej

Postprzez gory » 17 sierpnia 2009, 22:35

cieszyn napisał(a):. A są i takie "radary" co owszem, radar mają ale tylko błyskają, udając że robią zdjęcie :lol:

Wiem :D sam chciałem taki zrobić. Bo mnie wkurza jak mi po osiedlu idioci szaleją :D
Pozdrawiam
Bartek

---------------------------------------------------------------------------------
nie boję się, gdy prąd jarznik zżera, bo mam latarkę Energizera ! ;)
Avatar użytkownika
gory
 
Posty: 278
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 21 lipca 2009, 08:50
Lokalizacja: DB - Dolny Śląsk

Re: Sterownik sygnalizacji ulicznej

Postprzez Whites86 » 18 sierpnia 2009, 10:39

w pruszczu gdanskim moim zdaniem jest najlepsze rozwiązanie, jest tablica z prędkosciomierzem obok sygnalizatora świetlnego, jesli przekroczysz 70/h nawet o jeden km/h odrazu pojawia sie wielki napis jedziesz 71/h ZWOLNIJ !!! i w tym momencie odraz zapala sie czerwone swiatlo w jednej sekundzie i dopuki caly ruch na tej ulicy sie niezatrzyma (lacznie z samochodami jadacymi daleko za Toba) pali sie czerwone ;) gdy juz wszyscy sie grzecznie zatrzymaja przed tymi swiatlami odrazu zapala sie zielone, moim zdaniem to skuteczne wymuszenie ograniczenia ruchu, bo jak ktos bedzie szalal to odrazu wszyscy musza sie zatrzymac a z fotoradarami jest tak ze zwalnia sie tylko przed nim a za nim gaz w deche (sam tak robie :P) gdyby ustawic pare takich swiatel nikt niemoglby przekraczac prędkosci bo niedojechalby nigdzie ;) wszedzie mialby czerwone
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Sterownik sygnalizacji ulicznej

Postprzez cieszyn » 18 sierpnia 2009, 13:52

Sprytne! Bardzo dobre

Ale jak tak dłużej to będzie ludzi wkurzać, to się jakiś wandalski demontaż "przypadkowy" temu radarowi zdarzy - oby nie, bo juz widziałem okienka radarów zamalowanem sprayem :lol:

Polak potrafi!
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sterownik sygnalizacji ulicznej

Postprzez Whites86 » 18 sierpnia 2009, 14:06

cieszyn napisał(a):Sprytne! Bardzo dobre

Ale jak tak dłużej to będzie ludzi wkurzać, to się jakiś wandalski demontaż "przypadkowy" temu radarowi zdarzy - oby nie, bo juz widziałem okienka radarów zamalowanem sprayem :lol:

Polak potrafi!

powiem szczeze ze to tam dziala okolo rok jak nie dluzej, cala tablica z predkosciomierzem jest na tyle wysoko ze ciezko ją czymkolwiek uszkodzic
pare razy skutecznie mnie to zatrzymalo bo wyprzedalem tam samochody i zapomnialem o tym przy wyprzedzaniu nagle tylko pojawia sie wielki napis jedziesz XXkm/h zwolnij!! i odrazu w jednej sekundzie czerwone swiatlo ze chcac niechcac musisz gwaltownie hamowac, wtedy wszyscy co sa za Toba klną bo musza za Toba stac :P

moim zdaniem jest to duzo lepsze rozwiazanie niz fotoradary... bo tutaj zmusza to kierowców do jazdy przepisowo pod groźbą dlugiego stania na swiatlach a nie ciaglym straszeniem ze dostaniesz mandat na iles tam zł
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Sterownik sygnalizacji ulicznej

Postprzez swietlik » 18 sierpnia 2009, 14:09

cieszyn napisał(a):Sprytne! Bardzo dobre

Ale jak tak dłużej to będzie ludzi wkurzać, to się jakiś wandalski demontaż "przypadkowy" temu radarowi zdarzy - oby nie, bo juz widziałem okienka radarów zamalowanem sprayem :lol:

Polak potrafi!


Gdzieś słyszałem, że nieznani sprawcy wycieli cały fotoradar stojący przy drodze :lol: :lol: Teraz tylko nie wiem czy była to atrapa czy prawdziwy...
Zakład Energetyczny Poznań
Rejon Najwyższych Napięć
Avatar użytkownika
swietlik
 
Posty: 3012
Zdjęcia: 83
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 14:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Sterownik sygnalizacji ulicznej

Postprzez gory » 18 sierpnia 2009, 18:15

a mnie dziś Policja na rowerze zatrzymała :)
Pozdrawiam
Bartek

---------------------------------------------------------------------------------
nie boję się, gdy prąd jarznik zżera, bo mam latarkę Energizera ! ;)
Avatar użytkownika
gory
 
Posty: 278
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 21 lipca 2009, 08:50
Lokalizacja: DB - Dolny Śląsk

Re: Sterownik sygnalizacji ulicznej

Postprzez DocBrown » 18 sierpnia 2009, 20:48

Whites, a to opisywane przez Ciebie ustrojstwo to jest na prostej drodze, czy przy jakimś skrzyżowaniu ?
Bo jak na prostej to można to czerwone światło bez obaw o kolizje zignorować :twisted:
DocBrown
 

Re: Sterownik sygnalizacji ulicznej

Postprzez Whites86 » 18 sierpnia 2009, 20:58

DocBrown napisał(a):Whites, a to opisywane przez Ciebie ustrojstwo to jest na prostej drodze, czy przy jakimś skrzyżowaniu ?
Bo jak na prostej to można to czerwone światło bez obaw o kolizje zignorować :twisted:

jest to troche dziwnie rozwiązane, coprawda jest tam skrzyzowanie i dodatkowo przejscie dla pieszych a kilka metrów dalej idealny schowek dla pał więc ja sam nieodwazylbym sie przekraczac go ;)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Poprzednia strona

Powrót do Sygnalizacja i oznakowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości