sygnalizatory świetlne

Dyskusje na temat sygnalizatorów świetlnych na skrzyżowaniach, podświetlanych znakach drogowych i wszelkich innych podświetlanych oznaczeniach na zewnątrz

Re: Nowe sygnalizatory świetlne

Postprzez MRP200 » 22 marca 2010, 21:25

System mocowania wspomnianą taśmą stalową, a właściwie ze stali nierdzewnej to opatentowany system "BANDIMEX". Dodam, że bardzo praktyczny i obecnie powszechnie stosowany. W mojej firmie każdy brygadzista ma na wyposażeniu taką opaskownicę. Sposób mocowania sygnalizatorów wspomniana taśmą jest dość praktyczny, ponieważ w przypadku konieczności przewieszenia sygnalizatora nie trzeba wiercić nowych otworów w słupku. Ten system mocowania stosowany jest również do mocowania znaków drogowych i innych elementów na słupach.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4281
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: Nowe sygnalizatory świetlne

Postprzez swietlik » 22 marca 2010, 21:33

MRP200 napisał(a):System mocowania wspomnianą taśmą stalową, a właściwie ze stali nierdzewnej to opatentowany system "BANDIMEX". Dodam, że bardzo praktyczny i obecnie powszechnie stosowany. W mojej firmie każdy brygadzista ma na wyposażeniu taką opaskownicę. Sposób mocowania sygnalizatorów wspomniana taśmą jest dość praktyczny, ponieważ w przypadku konieczności przewieszenia sygnalizatora nie trzeba wiercić nowych otworów w słupku. Ten system mocowania stosowany jest również do mocowania znaków drogowych i innych elementów na słupach.


A jak monterzy za słabo dociągną taśmę to mamy takie oto skutki: :lol: ;)

http://www.youtube.com/watch?v=2lNgVDdVd6U
Zakład Energetyczny Poznań
Rejon Najwyższych Napięć
Avatar użytkownika
swietlik
 
Posty: 3012
Zdjęcia: 83
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 14:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Nowe sygnalizatory świetlne

Postprzez MRP200 » 22 marca 2010, 21:42

To nie wina słabego naciagu taśmy mocujacej, tylko wysięgnik słabo skręcony ze słupem (lub w ogóle nie skręcony). Tak masywnych elementów nie mocuje się wspomnianą taśmą. Jak widać z filmiku same sygnalizatory ani drgnęły, więc zostały przymocowane prawidłowo.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4281
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: Nowe sygnalizatory świetlne

Postprzez swietlik » 22 marca 2010, 21:49

Przecież żartowałem z tą niedociągniętą taśma :mrgreen:
Zakład Energetyczny Poznań
Rejon Najwyższych Napięć
Avatar użytkownika
swietlik
 
Posty: 3012
Zdjęcia: 83
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 14:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Nowe sygnalizatory świetlne

Postprzez MRP200 » 22 marca 2010, 21:54

Trochę sie na tym znam. Jak pracowałem na stanowisku kierownika budowy, na jednej budowie miałem aż trzy niezależne sygnalizacje. Raz nawet juz chciałem się brać za łączenie sterownika. Prawdę mówiąc to nic trudnego.
Dodam, że obecnie stosuje się dwa standardy napięć zasilania w sygnalizatorach LED-owych: 230 V 50 Hz oraz 42 V prąd stały (ten stosowany jest w sygnalizacjach należących do GDDKiA).
MRP200
Moderator
 
Posty: 4281
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: Nowe sygnalizatory świetlne

Postprzez LRF » 23 sierpnia 2011, 11:06

A co to jest za urządzenie na górze sygnalizatora?
LRF
 

Re: Nowe sygnalizatory świetlne

Postprzez trojmiejski » 20 listopada 2011, 16:41

Obecnie podział na sygnalizatory dla ludzi i dla rowerów nie jest niczym niezwykłym, ale na przejściu w Gdyni przez Wiejską, na skrzyżowaniu z Morską znajduje się sygnalizator łączący funkcję dwóch wymienionych sygnalizatorów:
31694
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10944
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Nowe sygnalizatory świetlne

Postprzez trojmiejski » 3 stycznia 2012, 20:24

Gdynia, Wzgórze św. Maksymiliana, skrzyżowanie Świętojańskiej z Partyzantów podczas modernizacji układu drogowego tak zostało przeprojektowane, że zamontowano taki sygnalizator:
Obrazek
Jakkolwiek dziwny, jest sensowny, gdyż po co montować standardowy trójkolorowy skoro i tak świeciłoby tylko czerwone.
Zaś w Gdańsku na niektórych przystankach tramwajowych pojawiły się sygnalizatory odliczające czas do odjazdu tramwaju z przystanku:
Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10944
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: sygnalizatory świetlne

Postprzez DarekG » 28 lutego 2012, 08:09

To odliczanie to bardzo dobry pomysł. Dla samochodów w niektórych miastach również są takie sekundniki ile pozostało do zmiany danego światła. Jest to bardzo dobre ponieważ usprawnia płynność ruchu jak i z daleka widzimy czy zdążymy przejechać zanim zmieni się światło.
Miłośnik świetlówek liniówek i opraw ulicznych ;)
Avatar użytkownika
DarekG
 
Posty: 1189
Zdjęcia: 162
Dołączył(a): 22 lutego 2011, 10:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Re: sygnalizatory świetlne

Postprzez cieszyn » 29 lutego 2012, 01:29

Dziś widziałem takie odliczanie w Brukseli, jak nie zapomnę, to zrobię foto albo i film jakiś :)

PS - od zawsze nie rozumiem, czemu zielone światło dla kierowców, gdy się kończy, nie zaczyna pulsować, ostrzegając, ze zaraz zgaśnie, ileż mniej aut by wtedy wjeźdżało na skrzyżowanie na świetle żółtym!
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sygnalizacja i oznakowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości