Podswietlane znaki drogowe

Dyskusje na temat sygnalizatorów świetlnych na skrzyżowaniach, podświetlanych znakach drogowych i wszelkich innych podświetlanych oznaczeniach na zewnątrz

Re: Podswietlane znaki drogowe

Postprzez DarekG » 4 września 2014, 13:44

Czyżby podświetlany znak? ;) Ul. Mszczonowska, Rawa Maz.
Obrazek Obrazek Obrazek
Miłośnik świetlówek liniówek i opraw ulicznych ;)
Avatar użytkownika
DarekG
 
Posty: 1189
Zdjęcia: 162
Dołączył(a): 22 lutego 2011, 10:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Re: Podswietlane znaki drogowe

Postprzez Utilizer » 4 września 2014, 14:15

Hmmm ale dziwny :roll: Przód jest też z blachy :?:
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6576
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: Podswietlane znaki drogowe

Postprzez DarekG » 4 września 2014, 14:40

Z blachy to nie, raczej jak by jakaś plexa lub plastik.
Miłośnik świetlówek liniówek i opraw ulicznych ;)
Avatar użytkownika
DarekG
 
Posty: 1189
Zdjęcia: 162
Dołączył(a): 22 lutego 2011, 10:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Re: Podswietlane znaki drogowe

Postprzez RteciowkiPL » 5 grudnia 2014, 19:25

Wygląda na podświetlany ze względu na charakterystyczną tarczę ale czy świeci?
Ostatnio edytowano 5 grudnia 2014, 20:01 przez RteciowkiPL, łącznie edytowano 3 razy
RteciowkiPL
 

Re: Podswietlane znaki drogowe

Postprzez Whites86 » 5 grudnia 2014, 19:50

edytuj ten post i usuń zdjęcie z załącznika, wgraj na galerie forum i wtedy zamieśc do postu, dodając zdjęcia jako załączniki łamiesz regulamin
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Podswietlane znaki drogowe

Postprzez Utilizer » 31 grudnia 2014, 18:07

Z dedykacją dla oskarda :mrgreen: kadr z "Ekstradycji"

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6576
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: Podswietlane znaki drogowe

Postprzez oskard » 31 grudnia 2014, 18:26

Zauważyłem te fotki w galerii, gdy wszedłem na nią aby swoje zamieścić. Były w "ostatnio dodanych", i od razu pomyślałem - muszę sprawdzić ten wątek :!: :D
Wielkie dzięki za te screeny :!: :) . Ale żeś mi radochę sprawił - niby dwa widoczki, a tyle w nich klimatu dzieciństwa, piękne :!: :D
No i za dedykację bardzo dziękuję, widzę że jestem już z nimi utożsamiany :D ...ale absolutnie nie mam nic przeciw temu ;)
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Re: Podswietlane znaki drogowe

Postprzez oskard » 24 lutego 2015, 22:55

Udało mi się w końcu zrobić fotkę fotki w książce - Przewodniku po Wrocławiu ("Wrocław", z serii "Panorama Europy", wyd. EUROPA, 1996 rok).
O pachołkach (właściwie jednym) ze zdjęcia w tej książce, pisałem na 33 stronie tego wątku. Cytuję ten fragment poniżej:
Na przykład w przewodniku po Wrocławiu znalazłem zupełnie inne niż te znane mi z Warszawy. Jakieś jakby całe blaszane, jak puszka, i tylko wycięte miały podłużne otwory po bokach, przez które światło wychodziło.

Teraz już wiem, że nie było to nic w kształcie puszki, tylko przerobiony, typowy pachołek zachodniopolski (taki jak ten ostatni zachowany na rondzie w Słubicach, typ liczny niegdyś np. w Szczecinie, Poznaniu). Na zdjęciu widać też dwa słupki w stanie oryginalnym. Tylko ten jeden z nich - najbardziej po prawej - ma przyspawane jakieś pionowe listwy metalowe, ale dwupoziomowość jego konstrukcji widoczna jest przez podłużne otwory.
Nie było zatem specjalnej odmiany wrocławskiej, tylko na zdjęciu, pośród 3 typowych słupków, znalazł się jeden indywidualnie przerobiony. Po lewej, oraz w tle za przerobionym, widać już normalne słupki, bez przeróbek.

Wrocław, plac Dominikański:
Obrazek
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Re: Podswietlane znaki drogowe

Postprzez profklos » 26 lutego 2015, 23:12

Pabianice, ulica Moniuszki.
Na wybranych skrzyżowaniach na odcinku ul. Moniuszki pomiędzy Kilińskiego a Kochanowskiego znajdują się takie znaki zawierające nazwę ulicy.
Łącznie jest ich około pięciu.
Zasilane lampą jarzeniową, oczywiście nieczynne "od kiedy pamięcią sięgam, przynajmniej 15 lat".

Obrazek
profklos
 
Posty: 26
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 13 listopada 2014, 09:14

Re: Podswietlane znaki drogowe

Postprzez Lampka » 27 lutego 2015, 00:21

Powiem szczerze, że nawet nie miałem pojęcia wcześniej, że w Polsce znajdowało sie kiedyś tyle podświetlanych znaków :) Podświetlane (od zewnątrz, za pomocą świetlówek T5/T8 - w przypadku większych) znaki spotkałem gdy byłem w Anglii kiedyś i już one mnie zaciekawiły. Znajdowały się na większości skrzyżowań i ulic, podświetlane od góry oprawkami. W wiekszości przypadków były to oprawki 2x8W, umieszczone nad znakiem, w których oryginalnie świeciły świetlówki marki GET. Wiele z nich miało tendencję do różowienia, co zaobserwowałem :) Nie spodziewałem się jednak, że coś takiego na szerszą skalę stosowano także u nas. Wydaje mi się, że osobiście nie widziałem u nas podświetlanych znaków, może raz, ale był to już nowszy znak, a przynajmniej tak wyglądał.
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sygnalizacja i oznakowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości