Czy Mesko przestanie być producentem opraw ?

Dyskusje na temat fabryk produkujących oprawy, procesów produkcji, technologiach i tp

Re: Czy Mesko przestanie być producentem opraw ?

Postprzez cieszyn » 7 września 2009, 23:09

Kurcze Leon, ale dałes czadu z tymi fotkami! :mrgreen:

Mało kiedy, prawie wcale nie oglądam miniatur, ale tu zrobiłem wyjątek. Jak masz jakieś fajne klasyki, to wiesz, te 10 pełnych fotek na post możesz zapodać ;)


PS- a jak tam się poruszałeś po tych ruinach, to nie widziałeś tam gdzieś windki korbowej, albo choćby śladów po niej? :?: :roll: Choć wątpię, żeby tam była, ale też chciałbym się mile rozczarować
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy Mesko przestanie być producentem opraw ?

Postprzez CDM » 7 września 2009, 23:19

Zal mi tego OZF-a, co tam marnieje.....Pewnie przyjdą jakieś wieprze i go potłuką..
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Czy Mesko przestanie być producentem opraw ?

Postprzez leon0785 » 7 września 2009, 23:47

cieszyn napisał(a):Kurcze Leon, ale dałes czadu z tymi fotkami! :mrgreen:

Mało kiedy, prawie wcale nie oglądam miniatur, ale tu zrobiłem wyjątek. Jak masz jakieś fajne klasyki, to wiesz, te 10 pełnych fotek na post możesz zapodać ;)


PS- a jak tam się poruszałeś po tych ruinach, to nie widziałeś tam gdzieś windki korbowej, albo choćby śladów po niej? :?: :roll: Choć wątpię, żeby tam była, ale też chciałbym się mile rozczarować

Dzięki za słowa uznania zdjęcia zrobiłem specjalnie dla szanownych forumowiczów bo pomyślałem że to miejsce w którym powstawało wiele klasyków zasługuje na pokazanie go na forum. Niestety nie widziałem żadnej windki korbowej :)
leon0785
 

Re: Czy Mesko przestanie być producentem opraw ?

Postprzez cieszyn » 8 września 2009, 00:10

leon0785 napisał(a):zdjęcia zrobiłem specjalnie dla szanownych forumowiczów bo to pomyślałem że to miejsce w którym powstawało wiele klasyków zasługuje na pokazanie go na forum


Święte Słowa! Dzięki Ci wielkie za ten reportaż, to kawał solidnej roboty :mrgreen: :) :P

Kto wie, czy za parę lat, zdjęcia tej fabryki na naszym forum nie będą ostanimi, jakie istnieją?
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy Mesko przestanie być producentem opraw ?

Postprzez leon0785 » 8 września 2009, 00:15

Myśle że totalnie ich nie zniszczą bo w niektórych działają prywatne niektóre hale wciąż są w posiadaniu Meska. No ale te którym zrobiłem zdjęcia to chyba marnie skączą :(
leon0785
 

Re: Czy Mesko przestanie być producentem opraw ?

Postprzez leon0785 » 8 września 2009, 00:16

CDM napisał(a):Zal mi tego OZF-a, co tam marnieje.....Pewnie przyjdą jakieś wieprze i go potłuką..

Był jeszcze jeden ale ukradli został tylko sam wysięgnik :( na szczęście ciągle je produkują :D jest jeszcze jedna hala i tam na jednej ze ścian są same OZF-y postaram się je sfocić póki jeszcze tam są
Ostatnio edytowano 9 września 2009, 15:59 przez leon0785, łącznie edytowano 1 raz
leon0785
 

Re: Czy Mesko przestanie być producentem opraw ?

Postprzez CDM » 9 września 2009, 15:49

leon0785 napisał(a):
CDM napisał(a):Zal mi tego OZF-a, co tam marnieje.....Pewnie przyjdą jakieś wieprze i go potłuką..

Był jescze jeden ale ukradli został tylko sam wysięgnik :( na szczęście ciągle je produkują :D jest jeszcze jedna hala i tam na jednej ze ścian są same OZF-y postaram się je sfocić póki jescze tam są
O, bardzo Cię proszę!!
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Czy Mesko przestanie być producentem opraw ?

Postprzez leon0785 » 9 września 2009, 16:09

Wiedziałem CDM że cie to zainteresuje :D . Od razu widać kto na forum jest prawdziwym miłośnikiem świetlówek liniowych :D . W piątek powinienem być w Skarżysku to wezme aparat i sie tam przejade może prócz OZF-ów walne jeszcze pare fotek z Meska :)
leon0785
 

Re: Czy Mesko przestanie być producentem opraw ?

Postprzez Whites86 » 9 września 2009, 18:29

leon0785 napisał(a):Wiedziałem CDM że cie to zainteresuje :D . Od razu widać kto na forum jest prawdziwym miłośnikiem świetlówek liniowych :D . W piątek powinienem być w Skarżysku to wezme aparat i sie tam przejade może prócz OZF-ów walne jeszcze pare fotek z Meska :)

foc wszystko co nawinie ci sie przed obiektyw ;)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Czy Mesko przestanie być producentem opraw ?

Postprzez oskard » 11 września 2009, 17:24

A tak mi przyszło teraz do głowy, jak obejrzałem cały ten wątek, że skoro są tam wolne hale, i każdy może to kupić... ;) Może byśmy sie zrzucili, i zrobili w jednej muzeum opraw!!! To jest najlepsze miejsce na taką placówkę, w końcu nie tylko Mesko oprawy robiło, ale byli w ich produkcji potentatem, ponad 50% polskich opraw jest od nich. Więc miejsce najwłaściwsze, można by wykupić jedną z halk, kto wie, może i Mesko by nas wsparło? W końcu to też część ich historii ;)
A może jeszcze w jednej hali by sie TROK ulokował? Ach, pięknie by było, może to marzenie sie kiedyś spełni? Musimy solidarnie sie za to wziąć. Narodzie, pomożecie? :D
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Producenci opraw oświetleniowych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości