Czy Mesko przestanie być producentem opraw ?

Dyskusje na temat fabryk produkujących oprawy, procesów produkcji, technologiach i tp

Re: Czy Mesko przestanie być producentem opraw ?

Postprzez leon0785 » 11 stycznia 2010, 21:29

wojtek0423 napisał(a):Leon miłośniku ruin Mesko :mrgreen: Pamiętasz gdzie był sklep firmowy ?

Nie biesz mnie pod włos cwaniaczku :mrgreen: pewnie że pamietam był na Obuwniczej za warsztatami PKS-u :P istniał jakoś do końca lat 90 można tam było kupić wyroby Mesko prosto od producenta kosiarki, sokowirówki, oprawy i części do nich. Nie można było tylko kupić amunicji wojskowej i rakietnic GROM :mrgreen:
Ale lepsza była hurtownia na ZEORK-u tam mieli oficjalne przedstawicielstwo opraw z Mesko. Nówki sztuki wisiały na jednej ze ścian hurtowni i były podłączone do prądu można było sobie podejść obejrzeć z bliska nowiutką oprawę zamontowaną na wysięgniku a potem włączyć i zobaczyć jak to świeci. Mieli tam OURW250, OZR-125 i 250, OZS-70, OZPR-a, OZS-100-250 i OZF-a 340 to były czasy :P
leon0785
 

Re: Czy Mesko przestanie być producentem opraw ?

Postprzez oskard » 11 stycznia 2010, 22:14

Matko jedyno, toż to chyba marzenie każdego pasjonata, mieć te oprawy i to w takim stanie :P ...marzenie, zobaczyć ulice oświetlone takimi nówkami :| :(
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

prod

Postprzez neon44 » 1 maja 2010, 13:05

Żeby Mesko mogło nadal produkować oprawy konkurencyjne musieliby mieć centra badawcze, świetnych inżynierów i td. Do tego potrzeba dobrego menadżera, a nawet grupy menadżerów oraz dużj ilości kapitału
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11125
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Mesko] OZR-125-3

Postprzez Kwazor » 1 maja 2010, 15:10

Była taka kadra ( przeciez musiała) i co ?
Albo głupi polak sprzedał albo rozwaliły to koncerny zachodnie...

DObra koniec OFF topu... bo to temat o ORZ...
Dbajmy o świetlówki kompaktowe - Tylko zapłon na gorąco !
Avatar użytkownika
Kwazor
 
Posty: 514
Zdjęcia: 343
Dołączył(a): 12 kwietnia 2010, 14:42
Lokalizacja: REDA

Re: [Mesko] OZR-125-3

Postprzez oskard » 1 maja 2010, 21:22

Ja jeszcze na koniec dodam, że przecież produkt nie musi być najlepszy, wystarczy żeby spełniał w miarę normy, ale przecież nie musimy mieć oświetlenia jak w Japonii. Jesteśmy trochę zacofani w pewnych dziedzinach względem innych krajów świata, i nie widze w tym nic złego. Nie jesteśmy wiodącym wynalazcą wszelkich nowinek, ale to przecież nie oznacza że Polska to 3 świat ;) Po prostu, różne kraje i różne regiony świata w wyniku swej historii i wydarzeń w niej, są na różnym poziomie rozwoju, i nie ma co na siłę tego zmieniać. Zresztą, ma to i swoje dobre strony :)
Myśle poza tym, że produkty Mesko z PRLu spokojnie mogą być konkurencyjne nawet dla niektórych dzisiejszych, więc jakby kontynuując swój profesjonalizm dopracowali jeszcze niektóre modele, albo na ich podstawie zrobili nowe z poprawkami wg nowych norm, spokojnie by było cacy ;) Ale niestety, Polak głupi, nie szanuje swojego, bo "co to za szpan mieć Poloneza? Mieć produkt nie zzaganicy :?: :o :/" I wg tego sposobu myślenia wybiera się często nie polskie, tylko dlatego że jest zagraniczne, choć może być gorsze lub brzydsze - przez snobizm. Ale my popieramy rzeczy zachodnie, bo lubimy szpanować jeden przed drugim skąd pochodzi jakiekolwiek nasze nowe cacko. A zachodnie koncerny o tym wiedzą, i wykorzystują, budując tu swoje przedstawicielstwa itd, bo wiedzą że tu znajdą jeleni, które kupią to co niekoniecznie schodzi u nich, i nieźle zapłacą...
No ale to już koniec offtopu, to było na zakończenie :mrgreen: Szkoda że ni ma czatu, można by było tam dyskusję dokończyć :|
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Re: [Mesko] OZR-125-3

Postprzez OBp » 1 maja 2010, 22:07

Dlaczego niby mamy byc dalej zacofani? Komuna nas opóźniła o kilkadziesiąt lat i teraz trzeba to nadrobic!

Gdyby Polacy umieli robic dobre oprawy to by były kupowane ;)
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
OBp
 
Posty: 1559
Zdjęcia: 666
Dołączył(a): 30 czerwca 2008, 18:48
Lokalizacja: Dębno/Szczecin

Re: [Mesko] OZR-125-3

Postprzez oskard » 2 maja 2010, 22:36

Nie prawda, bo zawsze nowinki pojawiały się na zachodzie i powoli szły na wschód, tak było już od średniowiecza, to nie znaczy że jesteśmy zacofani, tylko po prostu znaleźliśmy się w tym miejscu Europy, ale tak jak mówię, to ma i dobre strony, np. jak dla mnie to dobrze że nie jeżdżą tu takie paskudztwa jak TGV tylko nasze poczciwe ET22 :) ...a swoją drogą, matko, 500km/h :shock: :o toż to chyba łeb urywa :?
Poza tym nie narzekaj na Komunę, to był piękny ustrój, dla ludzi prostych, ludzi pracy, a nie bogatych nierobów. Tylko niektóre osoby sprawujące wtedy władzę obrzydziły to Narodowi Polskiemu na całe dziesięciolecia :| Po prostu, nieodpowiednie osoby miały zbyt dużo do powiedzenia...
A polskie oprawy nie są złe, nie są po prostu najlepsze, a teraz każdy chce mieć NAJLEPSZE, choć rodzima rzecz niekoniecznie jest aż o tyle gorsza od zachodniej, ale nie ma renomy, a Polaki jak mówię, to w większości snobi :|
Ale kończąc offtop, dodam że widziałem dzisiaj na Styrskiej w Warszawie na odcinku gdzie chyba nic nie było, nowiuśkie OZR 125 :) Nie wiem, czy ich wcześniej nie zauważyłem, czy co, ale wydaje mi się, że wcześniej były gołe słupy :? .
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Re: Czy Mesko przestanie być producentem opraw ?

Postprzez neon44 » 3 maja 2010, 22:51

Chyba jednak zabrakło menadżera no i jak to często bywa zastrzyku kapitału. Ale na przykład Elgo sobie poradziło na rynku oświetleniowym choć produkowało zaledwie kilka typów opraw ulicznych
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11125
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Czy Mesko przestanie być producentem opraw ?

Postprzez OBp » 6 czerwca 2010, 15:31

Elgo sobie poradziło, bo produkowali oprawy sodowe, a Mesko tylko rtęciowe :)
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
OBp
 
Posty: 1559
Zdjęcia: 666
Dołączył(a): 30 czerwca 2008, 18:48
Lokalizacja: Dębno/Szczecin

Re: Czy Mesko przestanie być producentem opraw ?

Postprzez DocBrown » 6 czerwca 2010, 16:58

OBp napisał(a):Elgo sobie poradziło, bo produkowali oprawy sodowe, a Mesko tylko rtęciowe :)


Bez obrazy, ale zweryfikuj swoje informacje antyfanie klasyków :twisted: :mrgreen:
A OZS to co ? OZS70, OZS100, OZS150 i chyba nawet OZS250 była :P
DocBrown
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Producenci opraw oświetleniowych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości