Czy Mesko przestanie być producentem opraw ?

Dyskusje na temat fabryk produkujących oprawy, procesów produkcji, technologiach i tp

Re: Czy Mesko przestanie być producentem opraw ?

Postprzez Paweł » 22 listopada 2010, 22:49

Świetne zdjęcia, wielkie dzięki. Smutne to jednak zdjęcia... :cry:
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy Mesko przestanie być producentem opraw ?

Postprzez FOX » 22 listopada 2010, 23:24

pytanie czy coś się jeszcze w tych zakładach produkuje?
Niby w ofercie dalej są kosiarki, sprzęt agd oraz oprawy.
Avatar użytkownika
FOX
 
Posty: 1357
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 15 lipca 2007, 12:07

Re: Czy Mesko przestanie być producentem opraw ?

Postprzez leon0785 » 22 listopada 2010, 23:38

Paweł napisał(a):Świetne zdjęcia, wielkie dzięki. Smutne to jednak zdjęcia... :cry:


Dzięki Paweł tak smutne miejsce...


FOX napisał(a):pytanie czy coś się jeszcze w tych zakładach produkuje?
Niby w ofercie dalej są kosiarki, sprzęt agd oraz oprawy.


W tym konkretnym miejscu już nic nie produkują.
Kosiarki, sprzęt agd i oprawy są produkowane w innej części miasta przez spółkę Mesko AGD, która wydzieliła się w 2000r z Zakładów Metalowych Mesko S.A.

:arrow: amiśku to dawno tam musiałeś być bo ten budynek i oprawy z kulistymi kloszami to już w zeszłym roku były zdewastwowane :(
Ogólnie to złomiarze wypruli już wszystko co sie dało ja byłem tam rok temu i od tego czasu dewastacja poszła do przodu w zastraszającym tempie.
Kuźnia, którą wspomniałeś to jest chyba w najgorszym stanie bo przy głównej drodze wchodzi tam kto chce.
leon0785
 

Re: Czy Mesko przestanie być producentem opraw ?

Postprzez amisiek » 23 listopada 2010, 08:22

Pierwszy raz byłem zaraz jak otworzyli tę ulicę. Potem jeszcze raz przejeżdżałem tak i obejrzałem, zrobiłem kilka zdjęć. Faktycznie to było kawał czasu temu, jak ten czas leci.
Niestety dewastacja to plaga - jak nie można ukraść to chociaż zniszczyć. Swoją drogą to w takich miejscach jest idealne schronienie dla mętów wszelkiej maści, dziwi mnie, że tego nie ogrodzono i nie zamknięto. Chociaż to koszty, a miasto nie ma pieniędzy.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Czy Mesko przestanie być producentem opraw ?

Postprzez Jorgus » 23 listopada 2010, 16:59

smutne te foty Leona :cry: Takie fajne zakłady tak zaniedbać...wstyd !
Avatar użytkownika
Jorgus
 
Posty: 1487
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 4 sierpnia 2009, 10:59

Re: Czy Mesko przestanie być producentem opraw ?

Postprzez FOX » 23 listopada 2010, 23:35

Sprzedać, zniszczyć, zmarnować typowe polskie podejście do krajowego przemysłu...najlepiej wszytko sprowadzać z Chin
Avatar użytkownika
FOX
 
Posty: 1357
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 15 lipca 2007, 12:07

Re: Czy Mesko przestanie być producentem opraw ?

Postprzez qba » 24 listopada 2010, 14:56

Mesko cały czas ma swój ośrodek sanatoryjno - wczasowy w Kołobrzegu. Wysoki na kilkanaście pięter, pochodzi z lat 70, ewentualnie końca 60. Dookoła stały niegdyś OZPRy z kolorowymi kloszami (żółtymi, czerwonymi, ciemnozielonymi i granatowymi), ale wraz z słupami kilka lat temu zmienili je na Elgo Park na świetlówki PL. To niedobrze, że w Polsce n ie chcą niczego produkować. Nie mam zamiaru w przyszłości być skazany na tandetę od chińczyków. Wole więcej zapłacić. Ale takie kraje jak Grecja na przykład nie miały w ogóle żadnych zakładów przemysłowych. czy widział ktoś jakiś produkt ( nie koniecznie oświetleniowy) produkcji Greckiej?
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8334
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Czy Mesko przestanie być producentem opraw ?

Postprzez leon0785 » 24 listopada 2010, 15:45

qba napisał(a):Mesko cały czas ma swój ośrodek sanatoryjno - wczasowy w Kołobrzegu. Wysoki na kilkanaście pięter, pochodzi z lat 70, ewentualnie końca 60. ?

Powstał na początku lat 70. Ale już dawno nie należy do ZM Mesko została sama nazwa.

Jako ciekawostke tylko dodam, że miejsce, które pokazałem na moich zdjęciach w 1993 roku zagrało także w filmie i to nie byle jakim bo w "Liście Schindlera"Stevena Spielberga. Te zdewastowne dziś wnętrzna hal pojawiają się się w filmie kiedy Schindler produkuje garnki. A statyści grający pracowników fabryki to po prostu mieszkańcy Skarżyska. Dziś co najwyżej w tych halach możnaby nagrać horror.

Co do samych Zakładów Metalowych Mesko to dziś należą do koncernu Bumar, powróciły do swoich przedwojennych tradycji i zajmują się tym w czym są najlepsze czyli wyłącznie zadaniami natury wojskowej.
Natomiast wszelkie tzw. "Wyroby Rynkowe" zostały wycofane z produkcji bądź wydzielone osobnym spółką ze względu na nieopłacalność finansową.
Dorzucę ostatnią porcję fot

Zdjęcie usunięte przez użytkownika.

Największa hala ZM Mesko "Hala Belgijska" robiono tu krosna dla zakładów włókienniczych

Zdjęcia usunięte przez użytkownika.
leon0785
 

Re: Czy Mesko przestanie być producentem opraw ?

Postprzez rtęciówka » 3 września 2011, 20:28

Wygląda na to że słowa będące tytułem tego wątku w końcu się ziściły :cry: Cennik opraw podaje jedynie ceny części zamiennych a w sklepie internetowym można kupić tylko jeden jedyny model maszynki do mięsa... Ponadto firma pozbywa się swojego majątku: http://www.meskoagd.pl/pl/?page[0]=ogloszeniaiprzetargi

Czyżby to był koniec największego producenta polskich klasyków? :cry:
Pozdrawiam,
Kuba
Avatar użytkownika
rtęciówka
 
Posty: 3154
Zdjęcia: 498
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 22:36
Lokalizacja: Myszków

Re: Czy Mesko przestanie być producentem opraw ?

Postprzez Piotres » 9 stycznia 2016, 09:25

No i stało się Mesko przestało być producentem opraw oświetleniowych od 1 stycznia 2016 r.

W sprzedaży dostępne będą jedynie posiadane części zamienne do wyczerpania zapasów.

Informacja na stronie: http://www.meskoagd.pl/pl/

No i jeszcze jedna informacja: Informujemy, że od 01.01.2016 zostaną podwyższone ceny części zamiennych do naszych wyrobów od około 10 do 20%. Powyższa zmiana podyktowana jest wzrostem kosztów materiałów, energii oraz wytwarzania.
Avatar użytkownika
Piotres
 
Posty: 55
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 07:55
Lokalizacja: Płock

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Producenci opraw oświetleniowych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości