Czy Mesko przestanie być producentem opraw ?

Dyskusje na temat fabryk produkujących oprawy, procesów produkcji, technologiach i tp

Czy Mesko przestanie być producentem opraw ?

Postprzez neon44 » 24 czerwca 2007, 11:23

Witam

Firma Meskoagd wycofała ostatnio oprawę OZR-125-3 i OZS 70 a na ich miejsce nie wprowadziła nowego rodzaju oprawy. Czy zatem firma ta przestanie wkrótce produkować jakiekolwiek oprawy :?: Co o tym sądzicie :?:
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11125
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Czy Mesko przestanie być producentem opraw ?

Postprzez mirek » 24 czerwca 2007, 18:41

Ja sądzę, że firma MESKO-AGD wycofuje się stopniowo z produkcji opraw a koncentruje się na innych produktach, np. sprzęcie dla gastronomii.
Obrazek
Nie wszystko żarówka, co się świeci.
Avatar użytkownika
mirek
 
Posty: 552
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:27
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy Mesko przestanie być producentem opraw ?

Postprzez Paweł » 24 czerwca 2007, 22:11

Do tego nazwa "Mesko-AGD" nie pasuje do producenta opraw oświetleniowych ;) Ciężko mi też wskazać ulicę przy której zastosowano nowe oprawy sodowe Mesko... Czasy panowania opraw tej firmy już się skończyły a i przy modernizacji/budowy oświetlenia ulic nie potrafię takiej wskazać, na której pojawiły by się oprawy Meska w ciągu ostatnich lat...
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy Mesko przestanie być producentem opraw ?

Postprzez rtęciówka » 24 czerwca 2007, 22:39

Paweł, jedź do Nałęczowa, Skarżyska-Kam. i okolic tych miast. Nie ma tam innych opraw niż Mesko. Dużo jest klasycznych, ale nie mniej nowych, sodowych -wszystkie produkcji Mesko. Malagi, ani żadnej innej oprawy gwarantuję Ci, że tam nie znajdziesz ;)
Pozdrawiam,
Kuba
Avatar użytkownika
rtęciówka
 
Posty: 3154
Zdjęcia: 498
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 22:36
Lokalizacja: Myszków

Re: Czy Mesko przestanie być producentem opraw ?

Postprzez Paweł » 24 czerwca 2007, 23:06

Przejeżdżałem w tamtym roku przez Skarżysko-Kamienną i przy głównej ulicy najwięcej widziałem Strad ;) Kiedyś to prawda, 100% opraw rtęciowych to było Mesko.
Dawno byłeś w tamtych okolicach ? ;)
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy Mesko przestanie być producentem opraw ?

Postprzez rtęciówka » 25 czerwca 2007, 20:04

Pod koniec maja.
Pozdrawiam,
Kuba
Avatar użytkownika
rtęciówka
 
Posty: 3154
Zdjęcia: 498
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 22:36
Lokalizacja: Myszków

Re: Czy Mesko przestanie być producentem opraw ?

Postprzez swietlik » 27 czerwca 2007, 19:53

Mesko żeby zaistnieć na rynku musiało by wprowadzic jakieś nowe oprawy i musieli by zmienić materiał. To wymaga wkładu finansowego. Mesko produkowało tylko metalowe oprawy a teraz popularne są z tworzywa.
Mieli troche OZR-ów na magazynie, zapasy się wyczerpały a nowych nie będą już produkować.
Zakład Energetyczny Poznań
Rejon Najwyższych Napięć
Avatar użytkownika
swietlik
 
Posty: 3012
Zdjęcia: 83
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 14:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Czy Mesko przestanie być producentem opraw ?

Postprzez mirek » 27 czerwca 2007, 20:49

swietlik napisał(a):Mesko żeby zaistnieć na rynku musiało by wprowadzic jakieś nowe oprawy i musieli by zmienić materiał. To wymaga wkładu finansowego. Mesko produkowało tylko metalowe oprawy a teraz popularne są z tworzywa.
Mieli troche OZR-ów na magazynie, zapasy się wyczerpały a nowych nie będą już produkować.

Problem nie jest w materiale. Teraz też jest mnóstwo nowych opraw z aluminium (np. Elgo Clipo) jak i starych chętnie stosowanych (Leda, Strada). Jeśli chodzi o MESKO-AGD to poprostu kończą produkcję i tyle.
Obrazek
Nie wszystko żarówka, co się świeci.
Avatar użytkownika
mirek
 
Posty: 552
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:27
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy Mesko przestanie być producentem opraw ?

Postprzez KaszeL » 28 czerwca 2007, 01:41

Prawdziwych powodów możemy się w zasadzie tylko domyślać. Wydaje mi się, że sprzedaż opraw nie szła tak, jak by tego sobie życzyli. Dlatego czas z nich zrezygnować.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Czy Mesko przestanie być producentem opraw ?

Postprzez mateusz » 26 lipca 2007, 13:27

A jak dla mnie to MESKO może się już wycofać z produkcji opraw . OURW250 i OZR-125-3 były ostatnimi ,jak dla mnie fajnymi oprawami tej firmy (choć OZR-125-3 i tak długo się utrzymała w produkcji :mrgreen: )

A jeśli chodzi o materiał to nie dobrze, że teraz królują oprawy z tworzyw sztucznych. Oprawy z aluminium, jak np. ORZ7/1 sa bardzo solidne i ładnie wyglądają(jeszcze nigdy nie widziałem zniszczonej takiej oprawy) Gdyby tych opraw teraz tak masowo nie zdejmowali, to mogły by świecić jeszcze przez długie, długie lata podobnie zresztą jak OURW ,o trumienkach i oprawach z blachy stalowej tego nie można niestety powiedzieć :lol: . Ale te wszysstkie oprawy zawsze można przetopić, a taka np. PHILIPS malaga za dwadzieścia lat :?: Będzie zanieczyszczać środowisko.........
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5005
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Następna strona

Powrót do Producenci opraw oświetleniowych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości