Upadłość Brilum i zakładów Elgo

Dyskusje na temat fabryk produkujących oprawy, procesów produkcji, technologiach i tp

Re: Upadłość Brilum i zakładów Elgo

Postprzez trojmiejski » 11 października 2016, 23:01

Oprawy Polam-Rem można w niektórych miejscach spotkać. Do tego przez powiązanie z Remontową to ich oprawy można spotkać na statkach.
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10940
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Upadłość Brilum i zakładów Elgo

Postprzez robert03 » 12 października 2016, 13:25

To prawda. Ostatnio u mnie w firmie pojawiły się przemysłowe nowe 3x36W, z nakrętkami na oprawkach, z osprzętem po bokach i metalowym daszkiem. Na daszku logo POLAM-REM.
robert03
 
Posty: 442
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 22 sierpnia 2010, 12:33
Lokalizacja: Świecie

Postprzez Farel03 » 12 października 2016, 13:40

Lepsze jest wrogiem dobrego. Najprostsze rozwiązania są najlepsze
Avatar użytkownika
Farel03
 
Posty: 2297
Dołączył(a): 10 sierpnia 2015, 21:19
Lokalizacja: Kraków

Re:

Postprzez robert03 » 12 października 2016, 18:16

Dokładnie takie :-).
Przystosowane do rur T8.
robert03
 
Posty: 442
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 22 sierpnia 2010, 12:33
Lokalizacja: Świecie

Re: Upadłość Brilum i zakładów Elgo

Postprzez Wojtek26162 » 1 lutego 2022, 16:24

Na wstępie chciał bym przeprosić za to, że odkopuję wątek sprzed kilku lat, ale myślę, że to co mam do pokazania tutaj będzie najbardziej pasować. W markecie budowlanym w Nowym Sączu w żółto-niebieskim ubarwieniu (nazwy nie podaję, bo to już chyba łatwo się domyśleć) można zakupić takie oto oprawy rastrowe 4x18W, które są opisane jako Elgo. Gdy to początkowo zobaczyłem to myślałem, że to produkt z Gostynina tak jak być powinno, bo na pudełku widnieje ewidentne logo Elgo, zawsze można było by pomyśleć, że to jakieś zapasy magazynowe. Niestety nic bardziej mylnego :twisted: Ale najpierw widok ogólny:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czy ten mały napis Made in P.R.C. jest wystarczająco widoczny? :mrgreen:

Obrazek

I etykieta na tyle kartonu która zdradza całą prawdę :roll: Oprawy to typowe chińskie rastry, stateczniki elektroniczne z prawdopodobnie zimnym zapłonem i odbłyśniki najprawdopodobniej z przyklejoną folią odblaskową, tak jak zdecydowana większość chińskich opraw rastrowych sprowadzanych przez importerów. Wygląda na to, że są to oprawy z bieżącej produkcji, tak więc wszystko niestety wskazuje na to, że jakiś chiński importer kupił sobie nazwę polskiego producenta który upadł i sprzedaje teraz jakieś dziadostwo. Oczywiście nie jestem do końca pewien, czy tak jest na prawdę, ale wszystko niestety na to wskazuje

Obrazek
Lubię klasyczne oprawy do lamp sodowych.
Avatar użytkownika
Wojtek26162
 
Posty: 1272
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 8 listopada 2018, 21:59
Lokalizacja: Powiat Nowosądecki

Re: Upadłość Brilum i zakładów Elgo

Postprzez Kuba123 » 1 lutego 2022, 21:22

Nie ma to jak pod nazwą dobrej, polskiej marki sprzedawać chiński chłam :evil: Niestety to nie jedyny przypadek :(
Avatar użytkownika
Kuba123
 
Posty: 655
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 8 czerwca 2021, 22:03

Re: Upadłość Brilum i zakładów Elgo

Postprzez Paweł » 9 lutego 2022, 00:25

Wraz z upadłością zostały sprzedane patenty i wzory przemysłowe - to jest typowa praktyka dlatego na rynku jest mnóstwo różnych marek lub produktów które nie mają nic wspólnego z ówczesnymi producentami.

Brilum S.A. które kupiło zakłady w Gostyninie i doprowadziło do ich upadku zatrzymało sobie prawa do marki i od kilku lat sprzedaje chińskie produkty przebrandowane na Elgo... :|
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Upadłość Brilum i zakładów Elgo

Postprzez Farel03 » 9 lutego 2022, 13:20

Też ciekaw jestem stateczników. Już poprzednia generacja ze statecznikami elektronicznymi (na rastrze wybity był napis Elgo) była słaba. Zarówno wersja 4x18 jak i 2x36. Rury świeciły wyraźnie ciemniej (chyba że jedną z nich się wykręciło, to druga zaczynała świecić mocniej), miały zimny start i tranzystory lubiły padać gdy świetlówka jakimś cudem padła przez wyparowanie całego emitera, a nie przerwanie elektrody przez zimny start. Jak jeszcze teraz dodali do tego odbłyśnik ze "sreberkiem", to już totalny złom. Brakuje tylko przewodów aluminiowych
Lepsze jest wrogiem dobrego. Najprostsze rozwiązania są najlepsze
Avatar użytkownika
Farel03
 
Posty: 2297
Dołączył(a): 10 sierpnia 2015, 21:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Upadłość Brilum i zakładów Elgo

Postprzez KaszeL » 9 lutego 2022, 14:01

Ja niewiem czego oczekujecie prawdę mówiąc. Cała oprawa, pewnie ze świetlówkami w cenie 89 zł brutto. Czyli w cenie dobrego statecznika elektronicznego. Jakość jest taka jaka może być za tą kwotę. Co z tego, że ten raster może być dobrze wykonany jeśli musiałby kosztować 3-4x tyle. Czy ktoś za 400 zł byłby chętny zakupić? Nie? No to już wiecie dlaczego producent zbankrutował. Co z tego, że jest produkowana w chinach? Teraz cały świat produkuje w chinach - chiny potrafią produkować dobrze, ale wtedy nie jest tanio. Zatem znowu wracamy do pierwotnej kwestii. Ceny.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Upadłość Brilum i zakładów Elgo

Postprzez Farel03 » 9 lutego 2022, 14:09

Tak długo jak będzie trwał wyścig o to, kto zrobi najtaniej jak się da (a klientów będzie interesowała cena a nie jakość), tak długo takie zwyrodnienia niestety będą powstawały
Lepsze jest wrogiem dobrego. Najprostsze rozwiązania są najlepsze
Avatar użytkownika
Farel03
 
Posty: 2297
Dołączył(a): 10 sierpnia 2015, 21:19
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Producenci opraw oświetleniowych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości