Upadłość Brilum i zakładów Elgo

Dyskusje na temat fabryk produkujących oprawy, procesów produkcji, technologiach i tp

Re: Upadłość Brilum i zakładów Elgo

Postprzez Whites86 » 19 marca 2016, 11:46

toomm40 napisał(a):
Beton napisał(a):No cóż, będziemy krajem, który nie produkuje zupełnie nic. Pewnie za kilka lat w miejscu zakładów postawią bloki zwane szumnie apartamentami i kolejne biedronki. Smutne... Pewnie zakłady Elgo zastąpi kolejna biedronka :evil:


dokładnie . budownictwo marketów to chyba najprężniej rozwijająca się gałąź przemysłu . i obiektów sakralnych . bo teraz taka moda,że każde nowe skupisko domków lub bloczków musi mieć ze 3 markety i kościół. cóż, taki duch czasów....
u mnie mam w odległości ok 1km od siebie aż 5, czy 6 marketów. i 2 kościoły oddalone od siebie o ok 800m.
koniec off-topu. :twisted:

lepiej kościół niż meczet....
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Upadłość Brilum i zakładów Elgo

Postprzez MercuryFenix » 19 marca 2016, 15:08

Whites86 napisał(a):lepiej kościół niż meczet....

Polska raczej się tego nie doczeka :)
Pasja czyni nas wyjątkowymi
Avatar użytkownika
MercuryFenix
 
Posty: 2214
Zdjęcia: 16
Dołączył(a): 20 czerwca 2011, 20:25
Lokalizacja: Mikołów/WLKP

Re: Upadłość Brilum i zakładów Elgo

Postprzez jacekk » 19 marca 2016, 16:24

MercuryFenix napisał(a):
Whites86 napisał(a):lepiej kościół niż meczet....

Polska raczej się tego nie doczeka :)


Podziwiam Twoją pewność siebie. Dziś może nie, ale w przyszłości może wyjść dyrektywa...

Pomjając już ten offtop, to mam wrażenie że ten kraj staje się powoli jakaś parodią. Nic co jest Polskie nie ma prawa istnieć, ale zalewać nas już moze chłam gorszy i wcale nie tańszy z dalekiego wschodu lub.... Zachodu, za odpowiednio wyższą cenę. Czekam już z niecierpliwością kiedy ta cała UE się zrypie, może będzie wtedy jakaś szansa na normalność.
Nie lubię sody.
Avatar użytkownika
jacekk
 
Posty: 1343
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 19 czerwca 2014, 22:12
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Upadłość Brilum i zakładów Elgo

Postprzez Beton » 19 marca 2016, 17:52

To akurat prawda, widzę swoją drogą, że ubywa entuzjastów UE w kraju... Ja nim nie byłem od początku, jeszcze w gimnazjum ;) . Ale są osoby, które jeszcze jadą na wierze w to, że Unia nam coś "daje" i bez niej nigdy nie mielibyśmy chodników z kostki bauma, czy równiejszych ulic :D

To, że już nie mamy nic polskiego jest naprawdę smutne, a jak słyszę o upadłości kolejnego dużego zakładu to macham ręką, bo przestało mnie to dziwić. Podobnie jak wyrzucanie rzemieślników z centrów miast pod kolejne puby czy inne miejsca do upijania się dla turystów.
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Re: Upadłość Brilum i zakładów Elgo

Postprzez MercuryFenix » 19 marca 2016, 18:42

"My kochani zwykłe Polskie społeczeństwo różnimy się tym od tych tzw. wszystkich elit tym, że my pijemy za swoje, a oni piją za nasze." ;)
Pasja czyni nas wyjątkowymi
Avatar użytkownika
MercuryFenix
 
Posty: 2214
Zdjęcia: 16
Dołączył(a): 20 czerwca 2011, 20:25
Lokalizacja: Mikołów/WLKP

Re: Upadłość Brilum i zakładów Elgo

Postprzez galad » 19 marca 2016, 18:47

Niestety to jest spuścizna lat 90 gdzie większość ludzi była zachwycona tym że ma produkty z zagranicy a nie z polski, bo polskie są gorsze. Lepiej wyglądał w pokoju bazarowy jamnik marki Panasonix, niż wieża Unitry co ma tylko 15W, a jamnik nalepkę 150W PMPO a głośniczki po rozkręceniu 2 W nabite na magnesie. Niestety tak zostało do dziś w każdej branży :evil:
Światło żarowe, to jest to!!
Avatar użytkownika
galad
 
Posty: 598
Dołączył(a): 30 października 2015, 16:08
Lokalizacja: Katowice

Re: Upadłość Brilum i zakładów Elgo

Postprzez toomm40 » 19 marca 2016, 20:46

i tak , i nie . kij ma zawsze dwa końce. oczywiście UE nie jest ideałem
ale z drugiej strony co ? pakt z Łukaszenką, czy z kim ? co, mieli byśmy produkować dalej Fiaty 126 i 125 p ?
żaden układ nie będzie idealny . ani przystąpienie , ani wystąpienie z Unii
ja np cieszę się , że mogę swobodnie przekraczać granicę samochodem i przywozić w zasadzie , co chcę .
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5022
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Re: Upadłość Brilum i zakładów Elgo

Postprzez jacekk » 19 marca 2016, 21:03

Fiaty 125 i 126 może i nie, ale inne samochody owszem. Było FSO, było FSC, coś tam produkowali, było zaplecze. Były kuźnie i odlewnie, tłocznie itd. Potem było Deawoo, lanosy i matizy do dziś po drogach się kulają. A skoro to dało się produkować to czemu nie dziś? Mamy bardzo dużo zdolnych ludzi którzy jeśli by tylko stworzyć ku temu warunki zdołali by zaprojektować jakieś fajne autko, przynajmniej w klasie ekonomicznej nie gorsze niż oklepane dojczewageny. Czechom się udało i mimo że marka wchodzi w skład koncernu VW to jednak ona istnieje. A tu co? Ruiny, zgliszcza i mnóstwo ludzi bezrobotnych albo pracujących za śmieszne pieniądze z umowami na których za miesiąc jest wpisana kwota 276zł...

Ale jeśli mamy tyle podatków że np. węgiel bardziej opłaca się sprowadzać z USA bo jest tańszy mimo kosztów transportu to co się dziwić? Jeszcze trochę czasu i staniemy się społeczeństwem całkowicie konsumpcyjnym, żyjącym z porzyczek i kredytów. A kiedyś ktoś Nas wykupi... :roll: Hymn się zmieni, flaga się zmieni... Nie chce krakać ale to wszystko ku temu powolutku i po cichutku zmierza.
Nie lubię sody.
Avatar użytkownika
jacekk
 
Posty: 1343
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 19 czerwca 2014, 22:12
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Upadłość Brilum i zakładów Elgo

Postprzez Lampka » 21 marca 2016, 10:20

jacekk napisał(a):Ale jeśli mamy tyle podatków że np. węgiel bardziej opłaca się sprowadzać z USA bo jest tańszy mimo kosztów transportu to co się dziwić? Jeszcze trochę czasu i staniemy się społeczeństwem całkowicie konsumpcyjnym, żyjącym z porzyczek i kredytów. A kiedyś ktoś Nas wykupi... :roll: Hymn się zmieni, flaga się zmieni... Nie chce krakać ale to wszystko ku temu powolutku i po cichutku zmierza.


To niestety dzieje się stopniowo w różnych krajach na świecie - stopniowe zadłużanie i potem wykup państw przez kraje lepiej rozwinięte (np. USA).
Wg mnie dobrym byłoby, gdyby każdy kraj nie musiał się podporządkowywać tym wszystkim durnym dyrektywom, które wydaje UE i mógł żyć po swojemu, ale jednocześnie żeby zostały zachowane przywileje np. w postaci otwartych granic i swobodnego przepływu towarów. To byłby jakiś kompromis.
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: Upadłość Brilum i zakładów Elgo

Postprzez Remik75 » 21 marca 2016, 20:20

Witam Remik to co przeczytalem to mnie zmrozilo szkoda i tylko czekac gdzie , bedzie trzeba szukac kloszy np do strad czy moich ulubionych kwadratowek a tym bardziej czesci jak sie spali tuz w tych ze, oprawach.Karamba i nie wiem juz siwieje i oswiec idzie coraz bardziej. :(
Avatar użytkownika
Remik75
 
Posty: 111
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 11 czerwca 2014, 11:21

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Producenci opraw oświetleniowych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości