Rozmiar zdjęć

Wszystkie sprawy organizacyjne i techniczne forum a także skargi wnioski i inne uwagi do adminów

Rozmiar zdjęć

Postprzez michalc13 » 27 września 2012, 15:22

Jest sprawa: czy nie lepiej jest już zamieszczać miniaturki niż zdjęcia w pełnych rozmiarach, przez co skrypt forum je obcina? Wiem, że klikanie w miniaturki jest irytujące ale dzięki temu można fajne zdjęcia oglądać w pełnej krasie.
Avatar użytkownika
michalc13
 
Posty: 263
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 29 czerwca 2008, 14:28
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Rozmiar zdjęć

Postprzez Whites86 » 27 września 2012, 15:52

michalc13 napisał(a):Jest sprawa: czy nie lepiej jest już zamieszczać miniaturki niż zdjęcia w pełnych rozmiarach, przez co skrypt forum je obcina? Wiem, że klikanie w miniaturki jest irytujące ale dzięki temu można fajne zdjęcia oglądać w pełnej krasie.

miniaturki sa do kitu ;) szczeze niechce mi sie ich otwierac i zazwyczaj wiekszosc pomijam i przez to zadko kiedy komentuje, mysle ze czesc osob moze robic podobnie jak ja, wole zdecydowanie bardziej zamiescic duzy rozmiar, nawet jesli go troche obetnie to nic zlego sie niestanie :) wiele przegladarek ma opcje powiekszania lub pomniejszania widoku strony, przy pomniejszeniu mozna zobaczyc calosc nieobcięta ;)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Rozmiar zdjęć

Postprzez elek » 27 września 2012, 17:19

Whites86 napisał(a):
michalc13 napisał(a):Jest sprawa: czy nie lepiej jest już zamieszczać miniaturki niż zdjęcia w pełnych rozmiarach, przez co skrypt forum je obcina? Wiem, że klikanie w miniaturki jest irytujące ale dzięki temu można fajne zdjęcia oglądać w pełnej krasie.

miniaturki sa do kitu ;) szczeze niechce mi sie ich otwierac i zazwyczaj wiekszosc pomijam i przez to zadko kiedy komentuje, mysle ze czesc osob moze robic podobnie jak ja, wole zdecydowanie bardziej zamiescic duzy rozmiar, nawet jesli go troche obetnie to nic zlego sie niestanie :) wiele przegladarek ma opcje powiekszania lub pomniejszania widoku strony, przy pomniejszeniu mozna zobaczyc calosc nieobcięta ;)

Taaa a potem ładujesz strone która ma 45 MB ... pie..... taki interes, jak mi się strona ładuje dłużej jak 10 s to wyłączam i już nie wracam.
Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.
www.instagram.com/flurothyl
Avatar użytkownika
elek
 
Posty: 1638
Zdjęcia: 436
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 23:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Rozmiar zdjęć

Postprzez Whites86 » 27 września 2012, 18:33

elek napisał(a):
Whites86 napisał(a):
michalc13 napisał(a):Jest sprawa: czy nie lepiej jest już zamieszczać miniaturki niż zdjęcia w pełnych rozmiarach, przez co skrypt forum je obcina? Wiem, że klikanie w miniaturki jest irytujące ale dzięki temu można fajne zdjęcia oglądać w pełnej krasie.

miniaturki sa do kitu ;) szczeze niechce mi sie ich otwierac i zazwyczaj wiekszosc pomijam i przez to zadko kiedy komentuje, mysle ze czesc osob moze robic podobnie jak ja, wole zdecydowanie bardziej zamiescic duzy rozmiar, nawet jesli go troche obetnie to nic zlego sie niestanie :) wiele przegladarek ma opcje powiekszania lub pomniejszania widoku strony, przy pomniejszeniu mozna zobaczyc calosc nieobcięta ;)

Taaa a potem ładujesz strone która ma 45 MB ... pie..... taki interes, jak mi się strona ładuje dłużej jak 10 s to wyłączam i już nie wracam.

wiesz mi sie to laduje sekunda max 2 :roll:
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Rozmiar zdjęć

Postprzez Luk » 27 września 2012, 18:37

To zależy jaka jest prędkość Internetu, ale we współczesnych czasach coraz mniej ludzi ma baaaaardzo powolne łącza.

Ja też wolę zdjęcia w pełnym rozmiarze, pod warunkiem kiedy nie jest ich zbyt dużo. Jeśli chodzi o miniaturki to wrzucałem zdjęcia w takiej postaci w pierwszej połowie 2009 roku bo nie miałem innego wyboru.
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
Luk
 
Posty: 5942
Zdjęcia: 765
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 14:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: Rozmiar zdjęć

Postprzez michalc13 » 28 września 2012, 02:04

Tia, tylko wygodniej jest kliknąć w miniaturkę niż mieszać w ustawieniach przeglądarki. Przy dzisiejszych prędkościach internetu to chwilka. To każdy zostaje przy swoim.
Avatar użytkownika
michalc13
 
Posty: 263
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 29 czerwca 2008, 14:28
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Rozmiar zdjęć

Postprzez KaszeL » 28 września 2012, 08:28

michalc13 napisał(a):Tia, tylko wygodniej jest kliknąć w miniaturkę niż mieszać w ustawieniach przeglądarki. Przy dzisiejszych prędkościach internetu to chwilka. To każdy zostaje przy swoim.


Nie trzeba grzebać w ustawieniach przeglądarki, wystarczy nacisnąć control (ctrl) i pokręcić kółkiem myszki.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Rozmiar zdjęć

Postprzez Whites86 » 28 września 2012, 14:30

KaszeL napisał(a):
michalc13 napisał(a):Tia, tylko wygodniej jest kliknąć w miniaturkę niż mieszać w ustawieniach przeglądarki. Przy dzisiejszych prędkościach internetu to chwilka. To każdy zostaje przy swoim.


Nie trzeba grzebać w ustawieniach przeglądarki, wystarczy nacisnąć control (ctrl) i pokręcić kółkiem myszki.

dokladnie kaszel wyprzedil mnie w odpowiedzi, zazwyczaj ta opcja jest tez w dolnym prawym rogu ekranu (zazwyczaj pokazuje powiekszenie w procentach)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18


Powrót do Klub Forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Lodzkie2oprawy i 4 gości