Zamówienie LED z bardzo wysokim CRI

Wszystkie sprawy organizacyjne i techniczne forum a także skargi wnioski i inne uwagi do adminów

Zamówienie LED z bardzo wysokim CRI

Postprzez KaszeL » 18 października 2015, 16:41

Cześć,

Przymieram się do zamówienia diodek LED z bardzo wysokim CRI. W tej chwili myślę o czymś takim: http://store.yujiintl.com/collections/f ... s-cob-135l To są moduły COB o mocy 9W z CRI na poziomie >95. W zależności od temperatury barwowej dają od 740lm przy ciepłej do 940 lm przy zimnej z jednego modułu. Występują w wersjach 2700K; 3200K; 4000K; 5600K. Zamawia się je w paczkach po 10 sztuk gdzie koszt to $59 za paczkę. Transport kosztuje minimalnie $25. To jest cena _netto_ do której trzeba będzie doliczyć podatki w postaci cła i vatu (niestety od przesyłki też!). Jest jakaś drobna szansa, że nasza paczka nie zostanie opodatkowana, ale naprawdę małą więc nie liczcie na to specjalnie. Jeśli dobrze liczę, to przy obecnym kursie dolara taka paczka będzie kosztowała: (59 + 25) * 3.75 (kurs dolara) * 1.19 (cło 19%) * 1.23 (vat 23%) = ~462 zł/10 sztuk. Plus koszty dystrybucji w Polsce. Dość drogo, ale warto wspomnieć, że w chwili obecnej na polskim rynku _nie ma_ dostępnych diod o takich parametrach. Jeśli zbierze się nas odpowiednio dużo, można spróbować podzielić zakupy na mniejszą ilość sztuk na osobę, ale tylko wtedy gdy zostanie spełniona minimalna ilość zamówienia. Np dwie osoby po 5 sztuk. Można kupić na sztuki diody o mocy 50W za $49 i 100W za $83. Jak ktoś myśli poważnie o zrobieniu sobie oświetlenia głównego na diodach, to są diodki które warto rozważyć.

Jak ja bym to widział? Zrobimy sobie listę co, kto by ewentualnie chciał. Każdy proszę o dopisanie się tutaj w tym wątku z tym co chciałby zamówić. Dla porządku w tej chwili założymy sobie, że ja pokrywam koszty transportu do Polski, a przy ewentualnym rozdziale całości podzielimy to sobie na taką ilość części ilu było zamawiających i rozliczmy. Jak zamkniemy listę chętnych, zrobimy zbiórkę kasy, powiedzmy w tydzień. Jak gotówka będzie u mnie na koncie, składam zamówienie i czekamy na paczkę. Po jej dostarczeniu do mnie mogę się zająć dystrybucją po Polsce. Tylko proszę miejcie na uwadze minimalne ilości zamówienia. Wiec jeśli ktoś chce tylko jedną diodę z jakiejś dziwnej temperatury barwowej, to może się okazać że nie da się jej kupić na sztuki. Chyba, że uzbiera się od kogoś innego minimalna ilość zamówienia. Ja w tej chwili myślę o zamówieniu 10szt COB 135L 5600K. Zatem otwieram listę:

KaszeL: BC Series COB 135L; 5600K; 10szt.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Zamówienie LED z bardzo wysokim CRI

Postprzez MercuryFenix » 18 października 2015, 16:47

Rozumiem że chcesz od razu 10 szt ?
Więc spełniłeś minimalną ilość sztuk do zamówienia, więc to już taki pewniak że je zamówisz ?
Pasja czyni nas wyjątkowymi
Avatar użytkownika
MercuryFenix
 
Posty: 2214
Zdjęcia: 16
Dołączył(a): 20 czerwca 2011, 20:25
Lokalizacja: Mikołów/WLKP

Re: Zamówienie LED z bardzo wysokim CRI

Postprzez KaszeL » 18 października 2015, 16:50

Tak, to jest pewniak, ale biorę 10 sztuk dla siebie. Jak ktoś będzie chciał kolejne, to trzeba zamówić kolejny 10-cio pak.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań


Powrót do Klub Forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Lodzkie2oprawy i 4 gości

cron