Najaktywniejszy użytkownik

Wszystkie sprawy organizacyjne i techniczne forum a także skargi wnioski i inne uwagi do adminów

Re: Najaktywniejszy użytkownik

Postprzez paweo » 19 grudnia 2014, 23:46

Kiedyś oświetlenie to było coś (wnioski wyciągam na podstawie starych postów). Łycha, OUR-1000, 700, ORZ-1, 2... A teraz? Soda, soda, soda, MH, soda, soda, deska LED. Stare latarnie są "utylizowane" i ci którzy byli dla nich, odchodzą... Może decyzja Lumixa była inna, ale większość osób na tym forum jest dla klasyków, nie? Może się mylę, jeśli tak, poprawcie mnie.
Rtęci na świecie nigdy za wiele.
Nieprzemyślane inwestycje w LED nigdy się nie zwrócą.
Avatar użytkownika
paweo
 
Posty: 462
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 2 lutego 2014, 16:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Najaktywniejszy użytkownik

Postprzez JeD » 19 grudnia 2014, 23:48

Ja jestem fanem oświetlenia wyładowczego, gdy takie oświetlenie zaniknie, moja rola na forum się skończy. Ale na razie zamierzam zakupic nowy aparat na wiosnę i po uwieczniać to co zostało... ;)
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Najaktywniejszy użytkownik

Postprzez famabud » 19 grudnia 2014, 23:49

Ja osobiście jestem pasjonatem zarówno nowego jak i starego oświetlenia, jednakże ta nowoczesność jest szybsza niż myślałem i za nią w ostatnim czasie jakby nie nadążam.
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: Najaktywniejszy użytkownik

Postprzez Watt » 20 grudnia 2014, 00:44

Jeśli rtęci czy nawet sody już nie będzie nigdzie, to nie wychodzę z aparatem z domu. Jeszcze udokumentuję resztki oświetlenia rtęciowego w Andrzejowie, a żadnej sody ani desek nie będę focił :| W sumie to i tak ostatnio nic nie focę, ale teraz jest przerwa świąteczna, więc mam czas. ;)
Watt
 

Re: Najaktywniejszy użytkownik

Postprzez Whites86 » 20 grudnia 2014, 14:51

a co ja mam powiedzieć gdzie u mnie w promieniu 30km (jak nie lepiej) nie ma już nic rtęciowego, nie mam co focić wiec od bardzo długiego czasu nie dawałem żadnych fotek , oświetlenie sodowe nieinteresuje mnie wcale, w jakiejkolwiek nowej oprawie to swieci to i tak jest kicha, niewidze po prostu nic ciekawego w sodówkach :roll:
lumix26 napisał(a):Czołem chłopaki
Kończę pasje z fotografowaniem opraw jak i zbieranie opraw czy źródeł tak więc pasja bardzo słabnie do tego - nie gniewajcie się i dzięki że z wami byłem lecz nie odchodzę tylko będę mniej aktywny tutaj ;)

a Tobie się dziwie najbardziej ;) bo w Bydgoszczy jest co focić i to w niemałych ilościach, gdybym ja tam mieszkal to co tydzień była by masa różnych fotek w dzień i w nocy
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Najaktywniejszy użytkownik

Postprzez lumix26 » 20 grudnia 2014, 16:30

Whites klasycznych opraw rtęciowych jest jeszcze sporo i to działające sam nawet to wiesz nie mniej jednak brakuje mi motywacji do fotografowania może gdybym miał kogoś u siebie co by mnie wyciągał na tą przygodę i wspierał by mnie a tak jestem sam i pasja z dnia na dzień bardzo maleje jak również nie układa mi się w życiu tak jak bym chciał.
Może przyjdzie taki dzień gdzie obsypię fajnymi fotkami - musicie być cierpliwi - ile to potrwa nie wiem
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9281
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Najaktywniejszy użytkownik

Postprzez toomm40 » 20 grudnia 2014, 16:37

każda wymówka jest dobra, ale-czy wszystkim się układa tak, jakby chcieli ..? wątpię . ;) mi się nic nie układa,nawet świetlówki już mi się nie układają , bo miejsca brak w chacie :)
myślę ,że z Twoją kreatywnością, zapleczem pomysłów i zdolnościami manualnymi szkoda tak po prostu zostawić ta pasję .oddając się pasji można również zapomnieć o codziennych niepowodzeniach czy niedogodnościach, które niesie życie
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5021
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Re: Najaktywniejszy użytkownik

Postprzez Whites86 » 20 grudnia 2014, 16:51

lumix26 napisał(a):Whites klasycznych opraw rtęciowych jest jeszcze sporo i to działające sam nawet to wiesz nie mniej jednak brakuje mi motywacji do fotografowania może gdybym miał kogoś u siebie co by mnie wyciągał na tą przygodę i wspierał by mnie a tak jestem sam i pasja z dnia na dzień bardzo maleje jak również nie układa mi się w życiu tak jak bym chciał.
Może przyjdzie taki dzień gdzie obsypię fajnymi fotkami - musicie być cierpliwi - ile to potrwa nie wiem

widzisz mi motywacji zabrakło z powodu "braku materiału" niemam co focić po prostu :roll: , z kolekcją tak samo, od kwietnia tego roku nie kupiłem ani jednej lampy :!: 8 miesięcy totalnie nic , bo na allegro same śmieci , sam szajs nie warty nawet 1zł :roll:
dlatego kupiłem skode by mieć czym się zająć :P bo ta moja oświetleniowa pasja jest zablokowana chwilowo z braku materiału :roll:
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Najaktywniejszy użytkownik

Postprzez Watt » 20 grudnia 2014, 23:03

Ostatnie dwie lampy wyładowcze, które ostatnio mi przybyły, to SOX 18W i LRF UV 125W, dostałem te lampy w styczniu :!: A tak to same żarówki, świetlówki itp.
Watt
 

Re: Najaktywniejszy użytkownik

Postprzez MRP200 » 21 grudnia 2014, 00:27

Miejmy cichą nadzieję, że przygnębienie kolegi Lumix26 jest tylko chwilowe. Jak to powiedziała pewna pani minister: "Sorry, taki mamy klimat". Dla osoby pracującej od 7 do 15, która jeszcze musi do roboty dojechać ileś tam kilometrów, to obecnie dzień wygląda tak, że wychodzimy z domu jak jest jeszcze noc, a wracamy już po ciemku. Po powrocie do domu praktycznie już nic się nie chce. Wiem to po sobie. Jak mi się w listopadzie rozkraczył samochód, to musiałem poczekać cały tydzień, do soboty, żeby go naprawić, bo zdecydowanie wolę robić to za dnia. Obecna aura też nie jest zachęcająca do wychodzenia z domu w godzinach wieczornych, bo zazwyczaj po zmroku namiętnie lubi padać deszcz. Wytrwajmy do wiosny, a wtedy powinno się odmienić na pozytywne. Na chwilę obecną polecam terapię światłem. A z tym nie będzie problemów, bo większość z Nas ma w kolekcji sporo różnorakich lamp i żarówek, więc jest jest okazja aby je trochę przeświecić.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4279
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Klub Forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości