Wymiana lamp w oprawach ORZ-7.

Dyskusje na temat modernizacji oraz konserwacji, a także budowy nowych linii oświetlenia zewnętrznego

Re: Wymiana lamp w oprawach ORZ-7.

Postprzez slaweklampy » 13 marca 2018, 19:10

Zwarcie może być nawet jak statecznik jest sprawny np: przetarte przewody. Miałem taki przypadek w trumience 125W gdzie drucik zwarł na kostce, na szczęście rtęciówka przeżyła.
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6044
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Re: Wymiana lamp w oprawach ORZ-7.

Postprzez DarekG » 14 marca 2018, 14:00

Zgadza się może być coś z przewodami ale raczej ja też obstawiam że coś ze statecznikiem lub właśnie jego brak i dlatego są tam mixy. Te LRFy zanim wyrzucisz to sprawdź najlepiej w sprawnej oprawie czy odpalą może któryś przeżył :roll: . Najlepiej to było by zobaczyć co tam w oprawie się dzieje. Rozumiem że nie masz żadnej dobrej oprawy lub osprzętu na podmianę?
Miłośnik świetlówek liniówek i opraw ulicznych ;)
Avatar użytkownika
DarekG
 
Posty: 1189
Zdjęcia: 162
Dołączył(a): 22 lutego 2011, 10:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Re: Wymiana lamp w oprawach ORZ-7.

Postprzez Whites86 » 14 marca 2018, 14:07

DarekG napisał(a):Zgadza się może być coś z przewodami ale raczej ja też obstawiam że coś ze statecznikiem lub właśnie jego brak i dlatego są tam mixy. Te LRFy zanim wyrzucisz to sprawdź najlepiej w sprawnej oprawie czy odpalą może któryś przeżył :roll: . Najlepiej to było by zobaczyć co tam w oprawie się dzieje. Rozumiem że nie masz żadnej dobrej oprawy lub osprzętu na podmianę?

wymiana osprzętu w takiej oprawie do przyjemnych i szybkich nienależy, dlatego jeśli cokolwiek tam jest zwarte lub usunięte, wstawił bym mixa 500W i po sprawie, swiatła będzie tyle samo
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Wymiana lamp w oprawach ORZ-7.

Postprzez KoninKO12 » 15 marca 2018, 00:30

LRFy działają ;) Sprawdziłem, w tej jednej lampie o której wspomniałem zamontuję tego MIXa 500 w. Będę jeszcze montował dwie oprawy ORZ-7 na jednej ze stron budynku gdyż wcześniej tam ulokowane słupy zostały połamane i rozebrane przez koparki podczas robót budowlanych kilka lat temu.. Mam tez pytanie. Czy do statecznika 250 można wkręcić żarówkę o mocy 400 W ? Nie zamierzam.. ale pytam z ciekawości, i również na odwrót czy do statecznika o większej mocy niż 250 żarówkę 250 W ?
KoninKO12
 
Posty: 9
Dołączył(a): 13 listopada 2014, 17:37

Postprzez Farel03 » 15 marca 2018, 00:53

Lampa wyższej mocy niż statecznik - świeci słabiej niż ten sam statecznik z dedykowaną lampą, powoduje wyższą temperaturę pracy statecznika

Lampa mniejszej mocy niż statecznik - może świecić delikatnie mocniej, będzie jednak przeciążona, co odbije się na jej trwałości
Lepsze jest wrogiem dobrego. Najprostsze rozwiązania są najlepsze
Avatar użytkownika
Farel03
 
Posty: 2297
Dołączył(a): 10 sierpnia 2015, 21:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Wymiana lamp w oprawach ORZ-7.

Postprzez Whites86 » 15 marca 2018, 11:17

KoninKO12 napisał(a):LRFy działają ;) Sprawdziłem, w tej jednej lampie o której wspomniałem zamontuję tego MIXa 500 w. Będę jeszcze montował dwie oprawy ORZ-7 na jednej ze stron budynku gdyż wcześniej tam ulokowane słupy zostały połamane i rozebrane przez koparki podczas robót budowlanych kilka lat temu.. Mam tez pytanie. Czy do statecznika 250 można wkręcić żarówkę o mocy 400 W ? Nie zamierzam.. ale pytam z ciekawości, i również na odwrót czy do statecznika o większej mocy niż 250 żarówkę 250 W ?

mówiąc krótko i nie kombinując, - nie
nie można stosować sobie czego się chce, jest statecznik 250W dajesz lampę 250W, jak wkręcisz tam 400W będzie swiecić słabiej niż 250 bo statecznik 250W nie da rady rozbujać tej lampy do pełnej mocy, a jak zrobisz na odwrót, szybko ubijesz lampe bo będzie mocno przeciążona
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Wymiana lamp w oprawach ORZ-7.

Postprzez DarekG » 15 marca 2018, 13:05

Wstaw jakieś fotki tych ORZ 7 i przeprowadzanych prac ;)
Miłośnik świetlówek liniówek i opraw ulicznych ;)
Avatar użytkownika
DarekG
 
Posty: 1189
Zdjęcia: 162
Dołączył(a): 22 lutego 2011, 10:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Poprzednia strona

Powrót do Konserwacja, modernizacja i budowa oświetlenia zewnętrznego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości