Modernizacja oświetlenia zewnętrznego-wymiana opraw

Dyskusje na temat modernizacji oraz konserwacji, a także budowy nowych linii oświetlenia zewnętrznego

Re: Modernizacja oświetlenia zewnętrznego-wymiana opraw

Postprzez famabud » 23 marca 2020, 18:40

SGS 203 tez były mocy 250W?
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: Modernizacja oświetlenia zewnętrznego-wymiana opraw

Postprzez Michal » 23 marca 2020, 22:01

famabud napisał(a):SGS 203 tez były mocy 250W?

Tak, po zakończeniu produkcji SGS 204 rozpoczęto produkcję SGS 203/250. Jednak ze względu na małą komorę lampy i wysoką temperaturę bardzo szybko mętniały i żółkły klosze. ;)
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: Modernizacja oświetlenia zewnętrznego-wymiana opraw

Postprzez famabud » 23 marca 2020, 22:20

To prawda. Większość lubelskich sgs 203 to właśnie 250W i wyglądają mega padakowato, ale które zdemontowaliście wyglądają jeszcze nieźle. :)
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: Modernizacja oświetlenia zewnętrznego-wymiana opraw

Postprzez qba » 23 marca 2020, 23:07

tommykrk napisał(a):Pisałem kiedyś o podobnej wymianie nie jednej, a wielu opraw SL 100 lub WSL 8 na Strady, które były jednak w znacznie gorszym stanie, niż ta na zdjęciu. Wymieniano tak w jedynych miejscach pojedyncze oprawy a w innych ciąg opraw, a po kilkunastu latach wracały oprawy takiej jak były wcześniej- używane SL-100 i używane WSL-8.
Tak było np na ul Zawiłej między cmentarzem, a skrzyżowaniem z Żywiecką- lata 2003-2011 okres używanych strad za SL-100 z 2000r. i ul Widłakowa- WSL-8
(zastąpiły rtęciowe oprawy podczas modernizacji w latach 1997-2000 w Krakowie na SL-100/WSL-8) podmienione na Strady w 2005 r, niektóre zdezelowane. Jedna z komorą 400 W miała klosz z mniejszej mocy Strady. nim założyli te Strady, to były puste wysięgniki po WSL-8. Rok temu wróciły WSL-8. Na ul Czerwone Maki też lata temu podmienili WSL-8 prawdopodobnie z 2006 r. na Stradę już tą lepszą, która nawet mogła być nowa- jedna sztuka przy skrzyżowaniu z ul. Lubostroń. Nie rozumiałem sensu podmian podanych powyżej w 2 przykładach, gdzie po latach wróciły dawne oprawy. Pytałem o to na forum, ale nikt nie wyjaśnił. Także w Sidzinie w Krakowie widywałem pojedyncze gołe wysięgniki w 2004 r. po WSL-8 i po jakimś czasie zakładali tam używane SL-100
znam wiele podobnych przypadków. Ul Śliwińskiego w Kołobrzegu. Były tam odkąd pamiętam łyżki. W 1991 dwie zamieniono na rtęciowe strady, jedną na OURW. W 1999 r zmodernizowano tam oświetlenie na Thorn Pilote 70W, za wyjątkiem jednej łyżki, rtęciowej strady i założonej parę miesięcy wcześniej Luny ( za drugą rtęciowa stradę która spadła wraz z wysięgnikiem). Chyba w 2001 przechodzę tamtędy i że zdumieniem stwierdzam, że zamiast Pilotów są używane OURW 250/1 i jedna Strada OUS 400, ale z LRF. W 2004 r wszystkie oprawy wymieniono na SGS203, ale podczas remontu ulicy wszystkie zdjęto i stały puste słupy, lecz na jakiś czas potem założono na nich tymczasowo Luny. Był też w 2 połowie lat 90 w Kołobrzegu trend montowania używanych OURW 400, głównie w miejsce opraw otwartych ( koryt, łyżek, papierzaków) ale także w ogromnej ilości w miejsce strad i kwadratówek OUS 400. ZE dysponował ogromnym zapasem starych OURW, kiedy zdemontowano 10 ramienne kwiaty na Koszalińskiej. W tamtym czasie jak się pojawił jakiś ubytek, było pewne, że założą tam OURW400.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8334
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Modernizacja oświetlenia zewnętrznego-wymiana opraw

Postprzez DarekG » 24 marca 2020, 00:02

Te oprawy LED Philipsa nawet lepiej wyglądają na tych słupach niż te SGSy. Fajne były by fotki nocną.
Miłośnik świetlówek liniówek i opraw ulicznych ;)
Avatar użytkownika
DarekG
 
Posty: 1189
Zdjęcia: 162
Dołączył(a): 22 lutego 2011, 10:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Re: Modernizacja oświetlenia zewnętrznego-wymiana opraw

Postprzez kubaxxx » 24 marca 2020, 09:40

Cosik mi sie zdaje że tego światła już tam tyle nie będzie ;)
P.S. skoro wymieniono oprawy dopiero na 16-tu słupach na 49 to jeszcze jakieś fotki będą? :D
Avatar użytkownika
kubaxxx
 
Posty: 719
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 26 kwietnia 2013, 10:20
Lokalizacja: Czechowice-Dz

Re: Modernizacja oświetlenia zewnętrznego-wymiana opraw

Postprzez Michal » 25 marca 2020, 21:22

AsXSn napisał(a):I jak sobie radzą te LEDy 39W na tej drodze?

Jest ciemniej ale nie jest źle. Poniżej kilka nie najlepszej jakości zdjęć zrobionych telefonem z samochodu na dodatek wyposażonego w reflektory LED, dlatego na zdjęciu wydaje się ,że jest jasno, w rzeczywistości jest trochę ciemniej.

Przed modernizacją
Obrazek

Po wymianie opraw
Obrazek

Część wymieniona na LED, na dalszym planie soda
Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: Modernizacja oświetlenia zewnętrznego-wymiana opraw

Postprzez kubaxxx » 26 marca 2020, 09:49

Białe,przyjemniejsze światło.No i jaka redukcja mocy,jak dobrze liczę z ponad 24 na prawie 4 kW.Cel modernizacji osiągnięty ;)
Avatar użytkownika
kubaxxx
 
Posty: 719
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 26 kwietnia 2013, 10:20
Lokalizacja: Czechowice-Dz

Re: Modernizacja oświetlenia zewnętrznego-wymiana opraw

Postprzez mirror » 26 marca 2020, 23:10

Mnie bardzo ciekawi kiedy u mnie w Kwidzynie będzie ledyzacja, ale nie wiem gdzie się tego dowiedzieć.
Wielbicielka rtęci.
Avatar użytkownika
mirror
 
Posty: 1169
Zdjęcia: 134
Dołączył(a): 17 sierpnia 2007, 13:03
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Modernizacja oświetlenia zewnętrznego-wymiana opraw

Postprzez mateusz » 4 czerwca 2020, 19:39

Dzisiaj po powrocie z pracy zauważyłem, że pod moją nieobecność wyleciały wszystkie kule na osiedlu :) Zamontowano całkiem fajne oprawy Aurisy (chyba produkcji Rosy, podobnie jak te słupy). Osobiście wolałbym żeby to były OCP w wersji z daszkiem ale te nowe oprawy też nie wyglądają źle... Te kule wisiały tutaj w większości od 1997/1998 r. Część zdjęć robiłem ze sporej odległości z okna mieszkania... Przy okazji wyleciała też ta oprawa Led zamontowana w zeszłym roku na miejsce trzech kul na jednym ze słupów ( Tutaj relacja z wymiany : viewtopic.php?f=60&t=1228&start=1090#p264342 )

Obrazek

Są w nich eliptyczne powlekane lampy a więc bardzo dobrze :)

Obrazek

Obrazek

Dzisiejszy "urobek"...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Swoją drogą te oprawy są produkowane już co najmniej od kilkunastu lat i nadal wyglądają całkiem nowocześnie :)

Obrazek
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5005
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Konserwacja, modernizacja i budowa oświetlenia zewnętrznego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości