Wymiana pojedynczych uszkodzonych słupów

Dyskusje na temat modernizacji oraz konserwacji, a także budowy nowych linii oświetlenia zewnętrznego

Re: Wymiana pojedynczych uszkodzonych słupów

Postprzez Michal » 23 czerwca 2010, 20:13

Prawidłowo przed przywiązaniem przewodu do izolatora należy go owinąć w miejscu wiązania oraz styku do izolatora specjalną taśmą aluminiową która ma zadanie chronić przewód przed uszkodzeniami,przetarciami. ;)
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: Wymiana pojedynczych uszkodzonych słupów

Postprzez Whites86 » 23 czerwca 2010, 20:33

Michal napisał(a):Prawidłowo przed przywiązaniem przewodu do izolatora należy go owinąć w miejscu wiązania oraz styku do izolatora specjalną taśmą aluminiową która ma zadanie chronić przewód przed uszkodzeniami,przetarciami. ;)

i to jest wlasnie ciekawostka, pytalem o tą taśmę i u mnie w energetyce niewolno jej stosować, tam gdzie ona jeszcze jest się ją zdejmuje, a tlumaczyli to tym ze pod tą tasmą przewody oksydują, wiąze się przewody bez jej użycia
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Wymiana pojedynczych uszkodzonych słupów

Postprzez Michal » 23 czerwca 2010, 21:33

Whites86 napisał(a):
Michal napisał(a):Prawidłowo przed przywiązaniem przewodu do izolatora należy go owinąć w miejscu wiązania oraz styku do izolatora specjalną taśmą aluminiową która ma zadanie chronić przewód przed uszkodzeniami,przetarciami. ;)

i to jest wlasnie ciekawostka, pytalem o tą taśmę i u mnie w energetyce niewolno jej stosować, tam gdzie ona jeszcze jest się ją zdejmuje, a tlumaczyli to tym ze pod tą tasmą przewody oksydują, wiąze się przewody bez jej użycia

Dziwne,niedawno montowaliśmy kilka dodatkowych opraw na linii napowietrznej,gdzie była konieczność montażu dodatkowych przęseł linki oświetleniowej.Nie owineliśmy przewodu taśmą bo po prostu w hurtowni nie było,a termin gonił i inspektor podczas odbioru "przyczepił" sie,że nie ma taśmy.Ja osobiście jeszcze się nie spotkałem z przypadkiem gdzie przewód był pod taśmą zaoksydowany. ;)
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: Wymiana pojedynczych uszkodzonych słupów

Postprzez Whites86 » 23 czerwca 2010, 21:36

Michal napisał(a):
Whites86 napisał(a):
Michal napisał(a):Prawidłowo przed przywiązaniem przewodu do izolatora należy go owinąć w miejscu wiązania oraz styku do izolatora specjalną taśmą aluminiową która ma zadanie chronić przewód przed uszkodzeniami,przetarciami. ;)

i to jest wlasnie ciekawostka, pytalem o tą taśmę i u mnie w energetyce niewolno jej stosować, tam gdzie ona jeszcze jest się ją zdejmuje, a tlumaczyli to tym ze pod tą tasmą przewody oksydują, wiąze się przewody bez jej użycia

Dziwne,niedawno montowaliśmy kilka dodatkowych opraw na linii napowietrznej,gdzie była konieczność montażu dodatkowych przęseł linki oświetleniowej.Nie owineliśmy przewodu taśmą bo po prostu w hurtowni nie było,a termin gonił i inspektor podczas odbioru "przyczepił" sie,że nie ma taśmy.Ja osobiście jeszcze się nie spotkałem z przypadkiem gdzie przewód był pod taśmą zaoksydowany. ;)

no ja specjalnie się o to pytalem bo pamietam jak pokazywales jak się wiąze obostrzenie i uzyles tej taśmy, a unas na odwrót nie wolno jej montowac a tam gdzie jest trzeba ją zdjąc, przewód pod nią jest troche zoksydowany ale wielkiej tragedii nie ma, ostatnio odwiązywalem jakies zabytkowe linie na 15kV ktore byly na drewnianych slupach i izolatorach deltowych i przewod nie byl az tak masakrycznie zoksydowany ale mimo to powywalano wszystkie tasmy
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Wymiana pojedynczych uszkodzonych słupów

Postprzez elektryk » 22 lipca 2010, 17:19

Michal napisał(a):
Whites86 napisał(a):
mateusz napisał(a):Widzę, że dostałeś pracę, o której marzyłeś :D

no tak nie do konca ;) chcialem sie dostac do oświetleniowki a dostalem sie do pogotowia energetycznego zajmującego sie głownie konserwacją sieci, ale moze pozniej da rade sie przenies :)

U sieciowców jest super robota,czasami się trochę na kopiesz łopatą,ale zdobędziesz doświadczenie w budowie i eksploatacji linii napowietrznych.Powiem Ci szczerze,że dzisiaj praca w oświetleniu przy eksploatacji to już nie jest tak jak kiedyś tylko naprawa opraw,wymiana żródeł światła,itp.Teraz masz przeglądy punktów świetlnych i linii kablowych ,mycie kloszy,opraw,grupowa wymiana żródeł światła,malowanie słupów,konserwacja wnęk w słupach,pomiary rezystancji izolacji kabli,itp.Są to prace bardzo monotonne i nudne,szczególnie jeśli widzisz przed sobą rząd dwustu słupów czy wysięgników do pomalowania i kloszy do umycia ;)


A ja myślałem, że monterzy na zmianę zajmują się wszystkim, np. co tydzień zmieniają się w ekipach. Przynajmniej w naszym ZE zauważyłem, że co tydzień w tych samych brygadach są inni monterzy, tylko kierowcy zostają ci sami.
Elektromonter PE
Avatar użytkownika
elektryk
 
Posty: 3986
Zdjęcia: 1295
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:57
Lokalizacja: lubelskie

Re: Wymiana pojedynczych uszkodzonych słupów

Postprzez Whites86 » 22 września 2010, 16:45

wymiana pękniętego żn 10 (w oddali) koledzy wymieniali slupa ja wymienialem uszkodzone izolatory , przy okazji zrobilem fotke bedac na słupie :)
Obrazek

Obrazek
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Wymiana pojedynczych uszkodzonych słupów

Postprzez amisiek » 22 września 2010, 18:24

Co to jest to pomarańczowe na dole kadru?
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Wymiana pojedynczych uszkodzonych słupów

Postprzez Whites86 » 22 września 2010, 18:28

amisiek napisał(a):Co to jest to pomarańczowe na dole kadru?

izolowany hak od linki asekuracyjnej, nie mielismy dzisiaj podnosnika , na slup wlazilem z buta
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Wymiana pojedynczych uszkodzonych słupów

Postprzez DocBrown » 22 września 2010, 18:37

Whites86 napisał(a):
amisiek napisał(a):Co to jest to pomarańczowe na dole kadru?

izolowany hak od linki asekuracyjnej, nie mielismy dzisiaj podnosnika , na slup wlazilem z buta


Dobrze że nie spadłeś :twisted:
DocBrown
 

Re: Wymiana pojedynczych uszkodzonych słupów

Postprzez Whites86 » 22 września 2010, 18:40

DocBrown napisał(a):
Whites86 napisał(a):
amisiek napisał(a):Co to jest to pomarańczowe na dole kadru?

izolowany hak od linki asekuracyjnej, nie mielismy dzisiaj podnosnika , na slup wlazilem z buta


Dobrze że nie spadłeś :twisted:

nie da sie spasc przy wchodzeniu z pelną asekuracją (szelki , linka asekuracyjna + blokmax i prot ;) )
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Konserwacja, modernizacja i budowa oświetlenia zewnętrznego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości