Okresowa wymiana lamp

Dyskusje na temat modernizacji oraz konserwacji, a także budowy nowych linii oświetlenia zewnętrznego

Re: Okresowa wymiana lamp

Postprzez DarekG » 9 lutego 2017, 10:47

Super Michale, poproszę o więcej takich filmików :D
Miłośnik świetlówek liniówek i opraw ulicznych ;)
Avatar użytkownika
DarekG
 
Posty: 1189
Zdjęcia: 162
Dołączył(a): 22 lutego 2011, 10:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Re: Okresowa wymiana lamp

Postprzez Michal » 9 lutego 2017, 16:30

DarekG napisał(a):Super Michale, poproszę o więcej takich filmików :D


Chodzi mi po głowie pomysł na zakup jakiejś miniaturowej kamery GoPro z mocowaniem do kasku. Mógłbym wam pokazać więcej takich akcji z wymiany źródeł, naprawy opraw, naprawy linii napowietrznych,itp. :)
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: Okresowa wymiana lamp

Postprzez galad » 9 lutego 2017, 16:40

Kup, Kup, Kup, Kup, ew robimy ściepę forumową na kamerkę, nie musi być to go pro, może być coś tańszego jak np to https://pl.aliexpress.com/item/SJ4000-1 ... 69195424c6
Światło żarowe, to jest to!!
Avatar użytkownika
galad
 
Posty: 599
Dołączył(a): 30 października 2015, 16:08
Lokalizacja: Katowice

Re: Okresowa wymiana lamp

Postprzez Michal » 9 lutego 2017, 16:51

galad napisał(a):Kup, Kup, Kup, Kup, ew robimy ściepę forumową na kamerkę, nie musi być to go pro, może być coś tańszego jak np to https://pl.aliexpress.com/item/SJ4000-1 ... 69195424c6

Bardziej zależy mi na tym, żeby była w miarę dyskretna, jakaś miniarurowa nie rzucająca się w oczy i dobrej jakości. Cena na drugim miejscu . ;)
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: Okresowa wymiana lamp

Postprzez matit1 » 9 lutego 2017, 17:59

Zdecydowanie popieram pomysł
Avatar użytkownika
matit1
 
Posty: 3129
Zdjęcia: 1394
Dołączył(a): 13 października 2008, 16:08
Lokalizacja: Białystok

Re: Okresowa wymiana lamp

Postprzez mateusz » 10 lutego 2017, 18:34

...I ten odgłos przy wykręcaniu/wkręcaniu lampy :) Ciekawe ile ta oprawa jeszcze posłuży.
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5026
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Okresowa wymiana lamp

Postprzez OUSF » 10 lutego 2017, 18:38

mateusz napisał(a):...I ten odgłos przy wykręcaniu/wkręcaniu lampy :) Ciekawe ile ta oprawa jeszcze posłuży.

Raczej niedługo, jak już pisałem, Michał coś wspominał o modernizacji :\ :evil:
OUSF
 

Re: Okresowa wymiana lamp

Postprzez JeD » 10 lutego 2017, 20:43

OUSF napisał(a):
mateusz napisał(a):...I ten odgłos przy wykręcaniu/wkręcaniu lampy :) Ciekawe ile ta oprawa jeszcze posłuży.

Raczej niedługo, jak już pisałem, Michał coś wspominał o modernizacji :\ :evil:


Szanowny kolega Michał rozwiąże wątpliwości, gdyż nie wiadomo na jakim obszarze miała być przeprowadzona modernizacja oświetlenia. Mi się wydaję, iż było to przewidziane do tych opraw, do których miedzy innymi należał kwiat 2xORZ-3 1xOUS-400
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7296
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Okresowa wymiana lamp

Postprzez Michal » 11 lutego 2017, 10:10

JeD napisał(a):
OUSF napisał(a):
mateusz napisał(a):...I ten odgłos przy wykręcaniu/wkręcaniu lampy :) Ciekawe ile ta oprawa jeszcze posłuży.

Raczej niedługo, jak już pisałem, Michał coś wspominał o modernizacji :\ :evil:


Szanowny kolega Michał rozwiąże wątpliwości, gdyż nie wiadomo na jakim obszarze miała być przeprowadzona modernizacja oświetlenia. Mi się wydaję, iż było to przewidziane do tych opraw, do których miedzy innymi należał kwiat 2xORZ-3 1xOUS-400

To akurat specyficzna Gmina. Buduje swoje oświetlenie i likwiduje należące do energetyki. Akurat w powyższym przypadku będzie na tej ulicy nowe oświetlenie na linii kablowej z oprawami LED tak więc OUR 1000/250 będą zlikwidowane. Kiedyś nawet policzyłem sobie koszty budowy własnego oświetlenia przez tą gminę i inwestycja jest nie opłacalna , ponieważ ta akurat Gmina ma najmniej punktów świetlnych należących do energetyki, a koszty utrzymania oświetlenia LED, linii kablowych zapewne nie będą niskie, szczególnie w późniejszym okresie eksploatacji patrząc na obecną jakość produktów i wykonawstwa. ;)
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: Okresowa wymiana lamp

Postprzez slaweklampy » 11 lutego 2017, 12:43

:arrow: Michal

Czy nie lepiej by było zainstalować kamerę na koszu? Kamera na kasku mogła by być narażona na uszkodzeniu.
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6053
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Konserwacja, modernizacja i budowa oświetlenia zewnętrznego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 3 gości

cron