Modernizacja oświetlenia ulicznego z wymianą słupów

Dyskusje na temat modernizacji oraz konserwacji, a także budowy nowych linii oświetlenia zewnętrznego

Re: Modernizacja oświetlenia ulicznego z wymianą słupów

Postprzez qba » 8 sierpnia 2014, 18:39

Rzeczywiście dość lipnie te pastorały wyglądają w tym miejscu. Nawet załapał się budynek, w którym jakiś czas mieszkałem, jak byłem w Lublinie.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8361
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Modernizacja oświetlenia ulicznego z wymianą słupów

Postprzez Paweł » 9 sierpnia 2014, 22:51

Warszawa: Trwa modernizacja oświetlenia ul. Powsińskiej oraz Wiertniczej na estetyczne i energooszczędne. Wyeksploatowane słupy WZ z oprawami OUS i częściowo SGS204 zastępują słupy aluminiowe SAL-WŁ anodowane na kolor CI-63 z aluminiowymi oprawami Schreder Evolo 2, Evolo 3 malowane na kolor RAL 7015 i szklanym kloszem, ze statecznikami elektronicznymi, źródłami sodowymi w większości 250W (oraz 150W/100W/70W). Oświetlenie będzie zarządzane telemanagementem Owlet. W większość opraw będzie obniżony strumień świetlny o 40% w godz. 22:00-6:00.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Modernizacja oświetlenia ulicznego z wymianą słupów

Postprzez famabud » 10 sierpnia 2014, 14:08

No czas najwyższy, bo to stare oświetlenie mocno zapuszczone jest. :roll:
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9306
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: Modernizacja oświetlenia ulicznego z wymianą słupów

Postprzez Whites86 » 10 sierpnia 2014, 14:13

z daleka wyglądają one jak OUR 125 :| :evil:
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Modernizacja oświetlenia ulicznego z wymianą słupów

Postprzez oskard » 10 sierpnia 2014, 16:08

Faktycznie :!: :) . Lekko utyte OURki :mrgreen: . Dobrze że powstają jakieś nowe, ładne oprawy, które choć trochę naśladują idealne wzornictwo z czasów PRL-u. Szkoda tylko, że nic podobnego do trumienek nie robią... Łyżki mają kształtowe podobieństwo do Elgo novum, a pod względem kolorystyki do acronów.
Nawet OŻki doczekały się podobieństwa - te obecnie montowane w Warszawie na pastorałach. Są wprawdzie z kloszem, ale trzonki mają niemal identyczne.
Szkoda mi tylko tych kwadratówek, no i WZ-ów, niby nowe latarnie mają ładnie wygięte wysięgniki - tak płynnie, jak poprzednie. Ale główna ulica, bez betoniaków... Ja jakoś mam w głowie utrwalony stereotyp - droga na wsi = ŻN, drewniak; główna ulica w mieście = WZ i to najlepiej wysokie. Ale czasy nakazują utrwalić sobie nowy stereotyp...
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Re: Modernizacja oświetlenia ulicznego z wymianą słupów

Postprzez Whites86 » 10 sierpnia 2014, 16:11

oskard napisał(a):Faktycznie :!: :) . Lekko utyte OURki :mrgreen: . Dobrze że powstają jakieś nowe, ładne oprawy, które choć trochę naśladują idealne wzornictwo z czasów PRL-u. Szkoda tylko, że nic podobnego do trumienek nie robią... Łyżki mają kształtowe podobieństwo do Elgo novum, a pod względem kolorystyki do acronów.
Nawet OŻki doczekały się podobieństwa - te obecnie montowane w Warszawie na pastorałach. Są wprawdzie z kloszem, ale trzonki mają niemal identyczne.
Szkoda mi tylko tych kwadratówek, no i WZ-ów, niby nowe latarnie mają ładnie wygięte wysięgniki - tak płynnie, jak poprzednie. Ale główna ulica, bez betoniaków... Ja jakoś mam w głowie utrwalony stereotyp - droga na wsi = ŻN, drewniak; główna ulica w mieście = WZ i to najlepiej wysokie. Ale czasy nakazują utrwalić sobie nowy stereotyp...

novum niema co porównywać do łyżki, to jest mała pokraka która w dodatku jest niewypałem :roll:
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Modernizacja oświetlenia ulicznego z wymianą słupów

Postprzez oskard » 10 sierpnia 2014, 16:41

Ale kształt ma całkiem przyzwoity, zgrabna jest. Tylko że ona bardziej pasuje do małych, bocznych uliczek, w zamian za oprawy na LRF 125W. Łyżkę przypomina kształtem tylko, a nie zastosowaniem. Pod względem zastosowania to bliżej jej do OUR-125 i ORZ3kł, w wersji na tą samą moc.
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Re: Modernizacja oświetlenia ulicznego z wymianą słupów

Postprzez Watt » 12 sierpnia 2014, 17:04

Whites86 napisał(a):
oskard napisał(a):Faktycznie :!: :) . Lekko utyte OURki :mrgreen: . Dobrze że powstają jakieś nowe, ładne oprawy, które choć trochę naśladują idealne wzornictwo z czasów PRL-u. Szkoda tylko, że nic podobnego do trumienek nie robią... Łyżki mają kształtowe podobieństwo do Elgo novum, a pod względem kolorystyki do acronów.
Nawet OŻki doczekały się podobieństwa - te obecnie montowane w Warszawie na pastorałach. Są wprawdzie z kloszem, ale trzonki mają niemal identyczne.
Szkoda mi tylko tych kwadratówek, no i WZ-ów, niby nowe latarnie mają ładnie wygięte wysięgniki - tak płynnie, jak poprzednie. Ale główna ulica, bez betoniaków... Ja jakoś mam w głowie utrwalony stereotyp - droga na wsi = ŻN, drewniak; główna ulica w mieście = WZ i to najlepiej wysokie. Ale czasy nakazują utrwalić sobie nowy stereotyp...

novum niema co porównywać do łyżki, to jest mała pokraka która w dodatku jest niewypałem :roll:

To ja wolę, żeby w Łodzi montowali Novum niż AluRoad... odwrócony sedes, to najtrafniejsze określenie na tą "oprawę"... :roll:
Watt
 

Re: Modernizacja oświetlenia ulicznego z wymianą słupów

Postprzez paweo » 28 sierpnia 2014, 11:02

Wczoraj, jak jechałem autobusem, to na ul. Zgoda widziałem jak stawiali nowe słupy z zainstalowanymi oprawami. Na samochodzie były inne słupy oraz pastorały :) Zastąpiły one stare Strady na betoniakach :cry: Fotek nie mam, nawet nie wiem jak się nazywają te nowe oprawy :?
Rtęci na świecie nigdy za wiele.
Nieprzemyślane inwestycje w LED nigdy się nie zwrócą.
Avatar użytkownika
paweo
 
Posty: 462
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 2 lutego 2014, 16:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Modernizacja oświetlenia ulicznego z wymianą słupów

Postprzez oskard » 28 sierpnia 2014, 19:44

Nie bój się, nie wyrzucą ich na złom ;)
ZDM pewnie schowa je do magazynu, i będą gdzieś na podmiankę, na jakieś miejsce po wypadku.
Dziwi mnie że na Podskarbińskiej nie dali strady - mają ich od metra przecież. Jakiś miesiąc temu, samochód jadący z Mińskiej się nie wyrobił na zakręcie i wpadł na trzeci od Mińskiej słup. Akurat przechodziłem przed północą, widziałem skalę zniszczeń - szkła z szyb samochodu, złamany betoniak, poprzerywane kable, strada na chodniku - komora osprzętu i klosz były w dwóch kawałkach... Postawili po tygodniu nowego wuzeta, ale z SGS203, zamiast popularną stradą... tego jeszcze nie było chyba :)
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Konserwacja, modernizacja i budowa oświetlenia zewnętrznego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości