Modernizacja oświetlenia ulicznego z wymianą słupów

Dyskusje na temat modernizacji oraz konserwacji, a także budowy nowych linii oświetlenia zewnętrznego

Re: Modernizacja oświetlenia ulicznego z wymianą słupów

Postprzez Watt » 30 grudnia 2014, 09:27

Ta Miledia daje 3900 lm, czyli o 3000 lm mniej niż NOWY LRF125W :roll:
Ostatnio edytowano 30 grudnia 2014, 22:36 przez Watt, łącznie edytowano 2 razy
Watt
 

Re: Modernizacja oświetlenia ulicznego z wymianą słupów

Postprzez Paweł » 30 grudnia 2014, 21:37

Celowo nie dopisałeś nowy. A jaki strumień światła daje taka sama oprawa z taką lampą i ile energii pobiera oraz jak świeci już po roku i jaką ma to źródło trwałość :?:
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Modernizacja oświetlenia ulicznego z wymianą słupów

Postprzez famabud » 30 grudnia 2014, 21:52

Ja do LED nic nie mam w tej chwili, ani już nawet do tego daszka - panelu z diodami, ale chyba zgodzisz się Pawle, że jednak te 3900 lm to jednak za mało na oświetlenie chodnika i parkingu, gdzie mamy ok. 5 metrowy słup. I pytanie jeszcze czy to wartość dla diod bez klosza, czy dla całej oprawy z mlecznym kloszem (wzięto poprawkę na mleczny klosz).
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9300
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: Modernizacja oświetlenia ulicznego z wymianą słupów

Postprzez Paweł » 31 grudnia 2014, 00:33

Tak, wg mnie też powinna być to mocniejsza wersja lub inna oprawa. Jest to wartość dla całej oprawy z mlecznym kloszem (z przezroczystego ryflowanego o tej samej mocy wydostaje się 5200 lm).

Podawanie lm samego źródła to pewnego rodzaju oszustwo np. co z tego, że w kulach nawet podwójnych i nisko zamontowanych mamy mocniejsze źródło a do tego niby wydajniejsze lm/W skoro na chodnik dociera mniej światła niż z bezpośrednio z LED w oprawie pobierającej o połowę mniej energii:

Obrazek
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Modernizacja oświetlenia ulicznego z wymianą słupów

Postprzez jacekk » 29 stycznia 2015, 16:09

U mnie dziś zaczęli wymieniać stare betonowe słupy, częściowo się sypiące i straszące zbrojeniem, na nowe, wirowane. Wymieniono też linię, wcześniej były pojedyńcze linki, teraz jest skrętka. Ale.. Stare zdezolowane świecidła zostały, mam nadzieję że chociaż źródełka wymienili przy okazji bo część już padła.

Trochę tego nie rozumiem... Jaki sens wieszać takie truchło (WLS 8 w stanie opłakanym, klosze czarno-żółte, obudowy wyglądają jakby z Titanica je wczoraj zdjęto...) na nowych słupach?
Nie lubię sody.
Avatar użytkownika
jacekk
 
Posty: 1343
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 19 czerwca 2014, 22:12
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Modernizacja oświetlenia ulicznego z wymianą słupów

Postprzez Whites86 » 29 stycznia 2015, 16:34

jacekk napisał(a):U mnie dziś zaczęli wymieniać stare betonowe słupy, częściowo się sypiące i straszące zbrojeniem, na nowe, wirowane. Wymieniono też linię, wcześniej były pojedyńcze linki, teraz jest skrętka. Ale.. Stare zdezolowane świecidła zostały, mam nadzieję że chociaż źródełka wymienili przy okazji bo część już padła.

Trochę tego nie rozumiem... Jaki sens wieszać takie truchło (WLS 8 w stanie opłakanym, klosze czarno-żółte, obudowy wyglądają jakby z Titanica je wczoraj zdjęto...) na nowych słupach?

bo zazwyczaj oświetlenie należy do kogo innego ;) więc zostało to co było
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Modernizacja oświetlenia ulicznego z wymianą słupów

Postprzez jacekk » 29 stycznia 2015, 19:58

Ale przynajmniej źródełka wymienili więc w końcu stała się... żółtość :lol:
Nie lubię sody.
Avatar użytkownika
jacekk
 
Posty: 1343
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 19 czerwca 2014, 22:12
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Modernizacja oświetlenia ulicznego z wymianą słupów

Postprzez Utilizer » 23 lutego 2015, 21:39

Modernizacja oświetlenia przy ZUSie. Oprawy OCP-125/k z 1994 roku, słupy wymagały wymiany z uwagi na tragiczny stan zagrażający bezpieczeństwu :roll:

Obrazek

Obrazek

Zgadnijcie jakie są nowe oprawy :mrgreen:

Obrazek

Tak to OCP-70/k :twisted:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6577
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: Modernizacja oświetlenia ulicznego z wymianą słupów

Postprzez Watt » 23 lutego 2015, 22:43

Zakład Utylizacji Szmalu :twisted: i po kolejnych 20 latach nowe oprawy, niech by już założyli nawet jakieś LEDy na kompozytach, a nie kule :evil: I jedyna emotka która przychodzi mi na myśl - Obrazek
Watt
 

Re: Modernizacja oświetlenia ulicznego z wymianą słupów

Postprzez mateusz » 24 lutego 2015, 13:26

Szkoda, że nie zdecydowali się na zwykłe OCP z daszkiem, chyba nawet taniej by to wyszło. Budynek z zewnątrz wygląda nawet dosyć ciekawie, będzie miał darmową iluminację... Gdyby tylko nie ta soda.
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5019
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Konserwacja, modernizacja i budowa oświetlenia zewnętrznego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość