Co ZE robi z oprawami oswietleniowymi po ich demontażu ??

Dyskusje na temat modernizacji oraz konserwacji, a także budowy nowych linii oświetlenia zewnętrznego

Re: Co ZE robi z oprawami oswietleniowymi po ich demontażu ??

Postprzez Lampka » 9 maja 2014, 17:54

Szkoda, że tylko 2 - 3, myślę, że więcej z nich dałoby się odnowić i wykorzystać w jakiś sposób. Zwłaszcza, jeżeli mają sprawne dławiki i ogółem osprzęt.
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6552
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: Co ZE robi z oprawami oswietleniowymi po ich demontażu ??

Postprzez bartek380V » 11 maja 2014, 09:09

strike241 napisał(a):U nas stare oprawy przechodzą selekcje. Na 20 sztuk zdemontowanych może z 2 lub 3 sztuki zostawiają. Te w najlepszym stanie technicznym. Reszta idzie na złom. Następnie te wyselekcjonowane oprawy są pobieżnie remontowane. i idą na magazyn. Służą one głownie na podmiankę na ulice gdzie są ciągi starych opraw np jak w jakiejś zdechnie statecznik to żeby nie dawać nowej oprawy daje się właśnie taką używkę po remoncie.

To prawda, u nas kiedys padla OUR 125 i w zamian dali ORZ z lampa WLSP 210W
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Re: Co ZE robi z oprawami oswietleniowymi po ich demontażu ??

Postprzez qba » 11 maja 2014, 13:07

W Kołobrzegu po modernizacji kwiatów zdemontowane z nich OURW 400 zakładano potem masowo w różnych częściach miasta. Jako wypełnienie ubytków, ale także na całych ulicach, głownie zastępując nimi oprawy otwarte - łyżki i koryta. Często jednak zastępowano nimi też strady i kwadratówki ( ul. Budowlana), co wydawało mi się dziwne.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8334
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Co ZE robi z oprawami oswietleniowymi po ich demontażu ??

Postprzez bartek380V » 11 maja 2014, 19:35

W moim miescie grupowo wymieniono STRADY na SGS . Dodam ze STRADY byly w dobrym stanie , zadnego syfu w srodku brak problemow z osprzetem itd. WG mnie glupota ,nie maja co z pieniedzmi unijnymi robic. Ciekawe co ze starymi oprawami ? Zlom ?
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Re: Co ZE robi z oprawami oswietleniowymi po ich demontażu ??

Postprzez mateusz » 12 maja 2014, 09:33

Uzasadnieniem takiej wymiany może być zmniejszenie mocy źródeł... Jakie to SGS założono ?
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5005
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Co ZE robi z oprawami oswietleniowymi po ich demontażu ??

Postprzez strike241 » 12 maja 2014, 13:18

Lampka napisał(a):Szkoda, że tylko 2 - 3, myślę, że więcej z nich dałoby się odnowić i wykorzystać w jakiś sposób. Zwłaszcza, jeżeli mają sprawne dławiki i ogółem osprzęt.


Myślę ze chodzi tutaj o kwestie magazynowania. Jest potężny magazyn nowych opraw i warsztaty. Jakby zbierać dużo zdemontowanych opraw byłby saigon. A tak maja parę sztuk na podmiankę. Ostatnio widziałem u oświetleniowców górę opraw na złom. Dopatrzyłem się tam kilka Strad, dużo ORZ-7-2, pare kwadratówek, i parę łyżek
Pozdrawiam Dominik
Avatar użytkownika
strike241
 
Posty: 432
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 kwietnia 2014, 13:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co ZE robi z oprawami oswietleniowymi po ich demontażu ??

Postprzez Whites86 » 12 maja 2014, 14:57

strike241 napisał(a):
Lampka napisał(a):Szkoda, że tylko 2 - 3, myślę, że więcej z nich dałoby się odnowić i wykorzystać w jakiś sposób. Zwłaszcza, jeżeli mają sprawne dławiki i ogółem osprzęt.


Myślę ze chodzi tutaj o kwestie magazynowania. Jest potężny magazyn nowych opraw i warsztaty. Jakby zbierać dużo zdemontowanych opraw byłby saigon. A tak maja parę sztuk na podmiankę. Ostatnio widziałem u oświetleniowców górę opraw na złom. Dopatrzyłem się tam kilka Strad, dużo ORZ-7-2, pare kwadratówek, i parę łyżek

a oprawek dla mnie tez się dopatrzyles ? :P
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Co ZE robi z oprawami oswietleniowymi po ich demontażu ??

Postprzez strike241 » 12 maja 2014, 16:49

Chłopaki mają cynk odemnie żeby zostawiać wszelkie Oprawy ORZ-6oo. ORZ-7 Blaszane . papierzaki ORZ-4 i ORZ-2. a także oprawki. Chociaż to już nie są te czasy co 10 lat temu kiedyś takie rzeczy były od reki. a teraz za ta stalowa łyżkę co prezentowałem musiałem latać po zakładzie od mistrza i kierownika czy mogę ja zabrać :roll:
Pamietam o Twoich oprawkach :D narazie z 2 sztuki mam lużne dla Ciebie ale chyba szkoda wysyłać teraz lepiej poczekac na wiecej jak się nazbiera chyba ze już chcesz ;)
Pozdrawiam Dominik
Avatar użytkownika
strike241
 
Posty: 432
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 kwietnia 2014, 13:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co ZE robi z oprawami oswietleniowymi po ich demontażu ??

Postprzez Lampka » 12 maja 2014, 20:54

To dobrze, ORZ z lat 60-tych, to naprawdę klasyki. Mi po znajomości udało się załatwić UOSFa, stojącego w zapomnieniu na słupie na jednej z sosnowieckich uliczek, więc czasem cudeńka podobnej klasy można nadal spotkać ;)
A nie miałbyś może na zbyciu dławików dla sody 70w i 100w?

Pamiętaj też, żeby odkładali ogromne OUR 700 i OUR 1000 - te miejscami też jeszcze wiszą na oświetleniu ulicznym w Polsce (przykładem jest Opole, gdzie kilka ich nadal zostało) :)
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6552
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: Co ZE robi z oprawami oswietleniowymi po ich demontażu ??

Postprzez strike241 » 13 maja 2014, 17:08

Pamiętam jedna OUR-1000 niedaleko mnie. Już jej niema :roll: A nie kojarzę już żadnej we wrocławiu.
Ja ostatnio kupiłem ststecznik soda 100w na pewnym portalu. Niechce ciagle truc oswietleniowcom bo pogonia kiedys mnie za fanty :P
Pozdrawiam Dominik
Avatar użytkownika
strike241
 
Posty: 432
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 kwietnia 2014, 13:05
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Konserwacja, modernizacja i budowa oświetlenia zewnętrznego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości