Modernizacja oświetlenia zewnętrznego-wymiana opraw

Dyskusje na temat modernizacji oraz konserwacji, a także budowy nowych linii oświetlenia zewnętrznego

Re: Kompleksowa wymiana opraw oświetleniowych

Postprzez andrzejlisek » 28 czerwca 2007, 21:26

Chodzi o to, że już zdążyłem komuś powiedzieć, że tam są założone lampy metalohalogenkowe, okazuje się, że powiedziałem prawdę. Czyli rozumiem, że CPO to nowy rodzaj metalohalogenka, który dopiero wchodzi na rynek.

CDM napisał(a):W tych oprawach są źródła CPO!! mocy w tej chwili nie pamiętam, ale z tego co wiem jest to pilotażowy program Philipsa, a właściwie taki rekonesans

Czyli rozumiem, że te lampy to założono tak "na próbę". Prawda?
Avatar użytkownika
andrzejlisek
 
Posty: 1865
Zdjęcia: 96
Dołączył(a): 7 czerwca 2007, 20:48

Re: Kompleksowa wymiana opraw oświetleniowych

Postprzez CDM » 29 czerwca 2007, 13:22

andrzejlisek napisał(a):Czyli rozumiem, że te lampy to założono tak "na próbę". Prawda?

Myślę, że tak jest, poza tym pozwolono zapewne Philipsowi w ten sposób przetestować swój wyrób celem zaopiniowania przez osoby decydujące o sposobie oswietlania miasta
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Kompleksowa wymiana opraw oświetleniowych

Postprzez pekaes » 29 czerwca 2007, 18:26

Charakteryzują się bardzo wysoką skutecznością świetlną wynoszącą o ile dobrze pamiętam ponad 140lm/W
Jednak dobrze nie pamiętasz :) Ta lampa ma skuteczność świetlną około 118 lm/W (wersja 140W) lub 113lm/W (wersja 60W)
Obrazek
Avatar użytkownika
pekaes
 
Posty: 170
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:29

Re: Kompleksowa wymiana opraw oświetleniowych

Postprzez neon44 » 22 lipca 2007, 23:44

Zapodaję relację z wymiany z mojego osiedla ponieważ nie wszyscy to widzieli

Witam

dzień 1
Dziś fotorelacja z wymiany opraw na moim osiedlu. Większość opraw na moim osiedlu to ORZ 7/1 założone w 1982 roku. Przez owe 24 lata wymieniono kilkanaście opraw na OUR250 Elgo nowszy typ. Dziś o godzinie 11:30 wszystkie oprawy na głównej ulicy mojego osiedla zostały wymienione na PHILIPS Malagi SGS 103/104. Oto przebieg wymiany:

Obrazek
Tym łomem pan elektryk odkręca zardzewiałe śruby ORZ 7/1. Jakość niektórych zdjęć jest nieszczególna ponieważ fotki robiłem na zoomie a dziś jest pochmurno

Obrazek

Obrazek
Tu tak jakby coś sprawdzali. Dobrze byłoby gdyby CDM nam o tym nieco więcej powiedział

Obrazek
Tu wyciąganie przewodów z wysięgnika

Obrazek
Tu sprawdzanie czegoś w układzie zapłonowym nowej oprawy

Obrazek
Tu już efekt pracy nowiusieńki PHILIPS Malaga

Obrazek
Kolejna oprawa do wymiany Elgo OUR250 założona 6 lat temu. Ostatnie jej zdjęcie. Tę OURW2250 bez klosza na pierwszym planie zostawiają jeszcze

Obrazek
Odłączanie przewodów oprawy

Obrazek
Odkręcanie oprawy

Obrazek
Zdjęcie oprawy

Obrazek

Obrazek
Tu już założona nowa oprawa

Obrazek
Fajnie dwie OUR250 Elgo oraz za nimi nowy PHILIPS SGS 103/104 oraz po lewej pudła po nowych oprawach

Obrazek
Ta OUR250 świeciła najkrócej bo od 2003 roku

Obrazek
Znowu odłączanie kabli

Obrazek
Zdejmowanie oprawy

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Wyciąganie kabla z wysięgnika. Czemu ten pan ma takie dziwne rękawiczki takie jakby tylko na dłoń a nie na palce

Obrazek
Nowiuteńka oprawa czeka na założenie

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Tu pan coś przy bezpiecznikach sprawdza. Jestem ciekawy czemu się tak robi. Czy jest to związane ze zmniejszeniem mocy oprawy?

Obrazek
Podłączanie kablem nowej oprawy

Obrazek
Zakładanie oprawy

Obrazek

Obrazek
Regulacja kąta oprawy

Obrazek
Wymieniona oprawa

Obrazek

Obrazek
Koniec!

PS Niektóre zdjęcia były robione na 12-krotnym zoomie i mogą być niewyraźne

dzień 2 po południu wymieniono resztę opraw :) Robiły to aż dwie ekipy. Nie ma już starych opraw na moim osiedlu

Nie będę Was zanudzał kolejną porcją zdjęć wymiany. Sfociłem tylko jakie skarby zdjęli. Po lewej dwie OURW250 typu nowszego, po środku oprócz nowych opraw OURW2250 bez klosza założona 16 lat temu jako oprawa dodatkowa oraz ORZ 7/1

Obrazek

P.S. Na ulicach osiedla jest teraz pięknie i jasno. Lampy sodowe są jednak o niebo lepsze od rtęciówek, trochę mi jednak szkoda tych starych opraw :(
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Kompleksowa wymiana opraw oświetleniowych

Postprzez swietlik » 23 lipca 2007, 09:29

Monter na koszu ma gumówkę. Wydaje mi się, że przy ściąganiu opraw z obejmami typu OURW monterzy nie bawią się w odkręcanie śrub tylko tną obejmy.
Neon pamietasz jak ściagali tego typu oprawy??
Zakład Energetyczny Poznań
Rejon Najwyższych Napięć
Avatar użytkownika
swietlik
 
Posty: 3012
Zdjęcia: 83
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 14:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Kompleksowa wymiana opraw oświetleniowych

Postprzez neon44 » 23 lipca 2007, 13:52

swietlik napisał(a):Monter na koszu ma gumówkę. Wydaje mi się, że przy ściąganiu opraw z obejmami typu OURW monterzy nie bawią się w odkręcanie śrub tylko tną obejmy.
Neon pamietasz jak ściagali tego typu oprawy??


Oczywiście, że posiadam i pod wieczór zapodam

:arrow: mirek Forum jest po to żeby pytać nawet jeśli danemu użytkownikowi pytania te wydają się naiwne. Zawsze jest tak że ktoś coś wie a ktoś nie, dlatego mam prośbę abyś starał się unikać tych drwiących komentarzy
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Kompleksowa wymiana opraw oświetleniowych

Postprzez CDM » 23 lipca 2007, 14:51

:arrow: Neon, jest taka foteczka, na której monter "grzebie" w oprawie.Rzeczywiscie, jak to Mirek pisał, to tylko podłączanie przewodów, ale zanim to nastąpi, trzeba przewody przełożyć przez dosć wąski otworek, powstaje pytanie, czy monter u góry ma już oprawę przygotowaną do montażu, czyli czy jest poluzowana, względnie odkręcona blokadka do przewodu, na pewno tak idzie szybciej, dobrze też, jak jest już odkrecona górna klapka. Nie bardzo wiem tylko po co monter odlącza przewody w oprawie, skoro przewody ciągnięte są z dołu? nie lepiej tylko poluzować oprawę i ciągnąc je razem z nią?No cóż, co kraj, to obyczaj..Podłączanie we wnęce też jakąś chwilę zajmuje, przewody trzeba podłączyć porządnie, a nie na skróty, np fazę pod głowkę KII, czasem więcej czasu zajmuje próba odkrecenia potrzebnych śrubek, niz samo łączenie. Szkoda, że zaraz nie malują wysięgników..A co do gumówki o której pisał Świetlik i która faktycznie jest w koszu, to bardziej bym stawiał na nią jako na awaryjne narzędzie do demontażu opraw ORZ,niż OURW.
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Kompleksowa wymiana opraw oświetleniowych

Postprzez mirek » 23 lipca 2007, 17:23

neon44 napisał(a): Forum jest po to żeby pytać nawet jeśli danemu użytkownikowi pytania te wydają się naiwne. Zawsze jest tak że ktoś coś wie a ktoś nie, dlatego mam prośbę abyś starał się unikać tych drwiących komentarzy

Każdy może pytać i ja nie mam nic przeciwko temu. Tylko z tymi rękawiczkami to przesadziłeś. I nie dziw mi się, że to tak skomentowałem. Przecież pomimo tego, że zdjęcia nie są zbyt ostre widać dokładnie, że są to rękawiczki. Poza tym, jak mógłby monter mieć czerwone ręce :?:

:arrow: CDM, jedna z moich opraw była zdjęta z kablem, był dwużyłowy a przewód neutralny był podłączony do obudowy. Czy obecnie stosuje się do opraw kable trójżyłowe z przewodem ochronnym :?:
Obrazek
Nie wszystko żarówka, co się świeci.
Avatar użytkownika
mirek
 
Posty: 552
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:27
Lokalizacja: Kraków

Re: Kompleksowa wymiana opraw oświetleniowych

Postprzez CDM » 23 lipca 2007, 21:20

:arrow: Mirek, tak być niby powinno, a jest różnie, przeważnie stosuje się rozwiązanie o którym pisałes, czyli przewody dwużyłowe i mostek z przewodu neutralnego
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Kompleksowa wymiana opraw oświetleniowych

Postprzez Paweł » 24 lipca 2007, 11:51

Syflagi :lol: Ponieważ są tanie i producent przy kompleksowej wymianie np. w całej gminie oferuje korzystny kredyt i serwis za inwestycję - miasto/gmina płaci ratalnie z nadwyżki za oszczędzony rachunek za energię.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Konserwacja, modernizacja i budowa oświetlenia zewnętrznego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości