Modernizacja oświetlenia zewnętrznego-wymiana opraw

Dyskusje na temat modernizacji oraz konserwacji, a także budowy nowych linii oświetlenia zewnętrznego

Re: Kompleksowa wymiana opraw oświetleniowych

Postprzez CDM » 8 listopada 2007, 22:00

swietlik napisał(a):Od osoby, która wspólpracuje z ZODem w Poznaniu.
Kilka tygodni temu widziałem jak w Poznaniu ok. 3 godziny w nocy wymieniali oprawy na kwiatach ze starych philipsów na nowe SGS 203 :o
ZOD po połączeniu się z siostrzaną spółką ze Szczecina nazywa się już ENEOS. A co do kwiatów, o których pisałeś, to domyślam się,że chodziło Ci o te 4ramienne na ul. Małe Garbary??
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Kompleksowa wymiana opraw oświetleniowych

Postprzez Paweł » 21 listopada 2007, 23:50

Kolejna gmina pozbywa się rtęci...

Wykonanie modernizacji oświetlenia ulicznego na terenie gminy Sokółka woj.podlaskie

(...)

II.1.3) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest realizacja modernizacji oświetlenia ulic na terenie gminy Sokółka we wsiach Straż, Moczalnia Stara, Moczalnia Nowa, Podkamionka, Rozedranka Nowa, Janowszczyzna, Jelenia Góra, Wierzchłowce, Igryły, Zawistowszczyzna, Lipina, Słojniki, Bilwinki, Pawełki, Kurowszczyzna, Wojnachy, Kamionka Stara, Kamionka Nowa.

Realizacja modernizacji oświetlenia obejmuje wymianę istniejących punktów świetlnych wraz z osprzętem elektrycznym i elementami konstrukcyjnymi na istniejącej sieci w zakresie istniejącego zasięgu zasilania systemu ulic zgodnie z przedmiarem robót dołączonymi do Specyfikacji oraz opracowaną dokumentacją będącą w posiadaniu Urzędu Miejskiego w Sokółce.
Zakres robót obejmuje:
wymiana opraw rtęciowych na sodowe - szt. 346 - o mocy 70 W;
wymiana wysięgników stalowych - szt. 346;
montaż przewodów YDY2x25 mm2, Lg Y 16 mm2 - 2 422 m;
montaż skrzynek rozdzielczych oświetlenia wraz z osprzętem - szt. 19.
II.1.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 45.31.61.10-9.
II.1.5) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej: Nie.
II.1.6) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie.
II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA: data zakończenia: 30.04.2008.
(...)
IV.3.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert: 27.11.2007 godzina 10:00, miejsce: Urząd Miejski w Sokółce
16-100 Sokółka
Plac Kościuszki 1
pokój 207 - kancelaria.
(...)



Ciekawe jakie tam zagoszczą oprawy :) Kto ma blisko niech uwieczni te trumienki zanim pójdą na złom (szczególnie w miejscowości Pawełki :D )
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kompleksowa wymiana opraw oświetleniowych

Postprzez swietlik » 22 listopada 2007, 19:00

CDM napisał(a):
swietlik napisał(a):Od osoby, która wspólpracuje z ZODem w Poznaniu.
Kilka tygodni temu widziałem jak w Poznaniu ok. 3 godziny w nocy wymieniali oprawy na kwiatach ze starych philipsów na nowe SGS 203 :o
ZOD po połączeniu się z siostrzaną spółką ze Szczecina nazywa się już ENEOS. A co do kwiatów, o których pisałeś, to domyślam się,że chodziło Ci o te 4ramienne na ul. Małe Garbary??

Dokładnie tam.

Ja myślę, że stare oprawy zastąpią Malagi 70 watowe. A tak przy okazji to nawet nasz wykładowca od techniki świetlnej stwierdził, że malagi pod względem wyglądu są okropne. Ich plus to parametry świetlne, stopień ochrony i cena ;)
Zakład Energetyczny Poznań
Rejon Najwyższych Napięć
Avatar użytkownika
swietlik
 
Posty: 3012
Zdjęcia: 83
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 14:04
Lokalizacja: Poznań

Modernizacja oświetlenia zewnętrznego-wymiana opraw

Postprzez Michal » 3 lipca 2008, 17:56

Witam,przedstawiam kilka zdjęć z wymiany opraw na terenie ośrodka wypoczynkowego w Tucznie.Do wymianiy mieliśmy 1 Stradę i 4 korytka 125W na Malagi 250W.Szczególne podziękowania dla Swietlika za pomoc montażu. ;)
1.
Obrazek
2.
Obrazek
3.
Obrazek
4.
Obrazek
5.
Obrazek
6.
Obrazek
7.
Obrazek
8.
Obrazek
9.
Obrazek
10.
Obrazek
11.
Obrazek
12.
Obrazek
13.
Obrazek
14.
Obrazek
15.
Obrazek
16.
Obrazek
17.
Obrazek
18.
Obrazek
19.
Obrazek
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: Modernizacja oświetlenia zewnętrznego-wymiana opraw

Postprzez qba » 3 lipca 2008, 18:07

Czy ta strada fabrycznie miała mleczny klosz? o strada OUR czy OUS?
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8343
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Modernizacja oświetlenia zewnętrznego-wymiana opraw

Postprzez Luk » 3 lipca 2008, 18:19

Ja też mam pytanie - czy cieszyliście się jak zmienialiście klasyki na malagi, czy raczej nie? ;) Bo to chyba musi byc niemiłe uczucie zmieniac klasyk na nową oprawę
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
Luk
 
Posty: 5942
Zdjęcia: 765
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 14:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: Modernizacja oświetlenia zewnętrznego-wymiana opraw

Postprzez swietlik » 3 lipca 2008, 18:54

qba napisał(a):Czy ta strada fabrycznie miała mleczny klosz? o strada OUR czy OUS?

To wersja OUS, sodówka była w środku. Też myślałem z początku, że to OUR. Ten biały popękany klosz to skutek słońca albo lampy...

Luk napisał(a):Ja też mam pytanie - czy cieszyliście się jak zmienialiście klasyki na malagi, czy raczej nie? ;) Bo to chyba musi byc niemiłe uczucie zmieniac klasyk na nową oprawę

Przy zdejmowaniu pierwszej trumienki ze smutku był płacz i zgrzytanie zębów :P :mrgreen:
A tak serio to nie było mi specjalnie żal. Oświetlenie na trumienkach było w opłakanym stanie :|
Tam świeciło zaledwie jedno korytko. Strada i trumienka na fotce nr 8 migała.
Tutaj możecie zobaczyć jak świecą rtęciówki z tych opraw:
http://lighting-gallery.pl/viewtopic.php?f=23&t=290&p=27776#p27776

Fotki czadowe :) :) :) :!: A jak słonce przypiekało :roll:
Zakład Energetyczny Poznań
Rejon Najwyższych Napięć
Avatar użytkownika
swietlik
 
Posty: 3012
Zdjęcia: 83
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 14:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Modernizacja oświetlenia zewnętrznego-wymiana opraw

Postprzez neon44 » 3 lipca 2008, 21:26

Super zdjęcia. Czy mam rozumieć że świetlik i CDM wymieniali oprawę a Michał cykał fotki :?:
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Modernizacja oświetlenia zewnętrznego-wymiana opraw

Postprzez WLSP » 3 lipca 2008, 21:29

Michale super robota :!: .Ja też mimo że nie jestem elektrykiem miałem okazję samodzielnie zmienić oprawę z podnośnika na słupie :lol: .W tym dniu spełniło się moje marzenie z dzieciństwa :roll: tylko że w moim przypadku zmieniałem niesprawną oprawę ,,nową,, na klasyka - OUSd na OUR125-1, oczywiście na drugi dzień tą zdjętą Ledę naprawiłem i czeka sobie teraz w gotowości. Zauważyłem że te Malagi co Założyliście nie są pierwszej młodości.
WLSP
 
Posty: 122
Zdjęcia: 1
Dołączył(a): 19 lutego 2008, 19:55
Lokalizacja: lubuskie

Re: Modernizacja oświetlenia zewnętrznego-wymiana opraw

Postprzez Michal » 3 lipca 2008, 21:38

neon44 napisał(a):Super zdjęcia. Czy mam rozumieć że świetlik i CDM wymieniali oprawę a Michał cykał fotki :?:

Zdjęcia od 2-14 cykał Swietlik-był ze mną w koszu,a resztę zdjęć robiłem z ziemii,a w koszu był Swietlik z moim pracownikiem Pawłem. ;)
Ostatnio edytowano 3 lipca 2008, 21:48 przez Michal, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Konserwacja, modernizacja i budowa oświetlenia zewnętrznego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości