Modernizacja oświetlenia zewnętrznego-wymiana opraw

Dyskusje na temat modernizacji oraz konserwacji, a także budowy nowych linii oświetlenia zewnętrznego

Re: Kompleksowa wymiana opraw oświetleniowych

Postprzez mirek » 24 lipca 2007, 12:30

DocBrown napisał(a):Mirek powinieneś naprawde powstrzymać się od dokuczania wszystkim dookoła, na każdym innym forum, gdzie nie przymyka się oka na coś takiego dostałbyś już warna

I co z tego, że dostałbym warna :?: Możesz mi dać ich nawet 10 :lol:

DocBrown napisał(a):Czy nie ma innych nowych opraw, które są znacznie ładniejsze ??

Malagi są bardzo ładne, zwłaszcza dwójki, te z regulatorem kąta, które powieszono u Neona. Czy są znaczenie ładniejsze :?: O tak. Na przykład u mnie wieszają dużo ładnych SL-100.
Obrazek
Nie wszystko żarówka, co się świeci.
Avatar użytkownika
mirek
 
Posty: 552
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:27
Lokalizacja: Kraków

Re: Kompleksowa wymiana opraw oświetleniowych

Postprzez KaszeL » 24 lipca 2007, 16:14

Doc, mam prośbę. Nie używaj tutaj swoich poprzekręcanych nazw. O ile stara gwardia jeszcze jest to w stanie odszyfrować, to jak przyjdzie ktoś nowy, to może mieć problem.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Kompleksowa wymiana opraw oświetleniowych

Postprzez neon44 » 24 lipca 2007, 20:02

mirek napisał(a):Tylko z tymi rękawiczkami to przesadziłeś. I nie dziw mi się, że to tak skomentowałem. Przecież pomimo tego, że zdjęcia nie są zbyt ostre widać dokładnie, że są to rękawiczki. Poza tym, jak mógłby monter mieć czerwone ręce :?:


Bynajmniej komentarz był skopiowany ze starego forum a tam naiwne pytania były na porządku dziennym :lol: :lol: :mrgreen:

teraz przedstawie 12 zdjęć obrazujących zdejmowanie oprawy OURW2250

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Kompleksowa wymiana opraw oświetleniowych

Postprzez mirek » 24 lipca 2007, 21:11

neon44 napisał(a):Bynajmniej komentarz był skopiowany ze starego forum

A czy ten temat jest jeszcze na lighting.pl, bo go jakoś nie mogłem znaleźć :?:
neon44 napisał(a):a tam naiwne pytania były na porządku dziennym

No właśnie, tam były ale lepiej, żeby tutaj takich nie było. Starajmy się trzymać Forum na jednym poziomie.
Mój komentaż nie miał na celu w żaden sposób urazić Cię, Neon, był on spowodowany tym, że mnie aż trzęsie jak widzę takie głupoty jak to stwierdzenie z tymi rękawiczkami.

No ale żeby nie pisać tylko OT.
Neon, bardzo dobrze, że udało Ci się uchwycić na zdjęciach moment, w którym zmieniają oprawy. Takie zdjęcia to pamiątka na lata ;) A teraz kilka pytań: Jaka oprawa wisiała na drugim wysięgniku na tym słupie co OURW :?: Masz zdjęcie całego słupa przed i po wymianie :?: Czy w OURW świeciły do końca obie lampy :?: Jaka część lamp w tych łyżkach i OUR'ach na Twoim osiedlu była sprawna do końca :?:
Obrazek
Nie wszystko żarówka, co się świeci.
Avatar użytkownika
mirek
 
Posty: 552
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:27
Lokalizacja: Kraków

Re: Kompleksowa wymiana opraw oświetleniowych

Postprzez neon44 » 24 lipca 2007, 23:04

mirek napisał(a):A czy ten temat jest jeszcze na lighting.pl, bo go jakoś nie mogłem znaleźć :?:

Temat jest ale i zdjęcia i komentarz przeniosłem tutaj bo po co mają go czytać spamboty :mrgreen:

mirek napisał(a):No właśnie, tam były ale lepiej, żeby tutaj takich nie było. Starajmy się trzymać Forum na jednym poziomie.
Mój komentaż nie miał na celu w żaden sposób urazić Cię, Neon, był on spowodowany tym, że mnie aż trzęsie jak widzę takie głupoty jak to stwierdzenie z tymi rękawiczkami.

Na lighting.pl było w ubiegłym roku na tyle mało userów, że temat wymagał zwrócenia uwagi i stąd pewnie to moje pytanie w komentarzu

mirek napisał(a):Neon, bardzo dobrze, że udało Ci się uchwycić na zdjęciach moment, w którym zmieniają oprawy. Takie zdjęcia to pamiątka na lata ;) A teraz kilka pytań: Jaka oprawa wisiała na drugim wysięgniku na tym słupie co OURW :?: Masz zdjęcie całego słupa przed i po wymianie :?: Czy w OURW świeciły do końca obie lampy :?: Jaka część lamp w tych łyżkach i OUR'ach na Twoim osiedlu była sprawna do końca :?:


Tak na długie lata bo te Malagi będą zdejmować jak będę mial 70-tkę :lol: prędzej się bloki rozsypią :D

po drugiej stronie była ORZ-7-1 rocznik 1982.

OURW2250 oświetlała parking ale w latach 80-tych nie mieli dwuramiennego wysięgnika i zamontowali tylko ORZ-7-1 do oświetlenia ulicy a parkingu nic nie oświetlało (zdjęcie numer 1). W październiku 1990 roku założono wysięgnik dwuramienny i po stronie parkingu zamontowano OURW2250 bez klosza a po stronie ulicy nadal ORZ-7-1 (zdjęcie 2). 3 zdjęcie to zdjęcie noc przed wymianą nie świeci jedna LRF

1. luty 1990
Obrazek

2.
Obrazek

3.
Obrazek

4. przed wymianą
Obrazek

5. po wymianie
Obrazek

W tej OURW2250 dolna lampa czasem szwankowała tzn w pewne dni nie świeciła. Od zawsze były tam dwie lampy od 1990 roku tylko trzy wymiany obu lamp (od razu zmieniano dwie niezależnie od tego czy druga z lamp jeszcze świeciła)


Muszę przyznać że 99% opraw była sprawna. W ogóle w latach 90-tych wymieniono pare opraw na OUR Strada Elgo a co do lamp to ich żywotność od połowy lat 90-tych znacznie wzrosła. Lampy się prawie nie psuły, w ostatnich latach może wymienili 4-6 lamp a tak to nic. Jeśli chodzi o stare lampy to były dwie takie zielonkawe a reszta świeciła pełną mocą.

Chciałem modernizacji bo jednak słabiej świeciły niż Malagi 2 ale teraz brakuje mi rtęci
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Kompleksowa wymiana opraw oświetleniowych

Postprzez keleris » 25 lipca 2007, 00:41

Ciekawe fotki Neon, osobiście nie byłem nigdy świadkiem wymiany opraw, natomiast widziałem wiele razy, jak wymieniano lampy w starych oprawach.
Mirek, czy ty się uważasz za najmądrzejszego i że możesz wszystkim dokuczać ? Zatrzym dla siebie te złośliwe texty !
keleris
 

Re: Kompleksowa wymiana opraw oświetleniowych

Postprzez mirek » 25 lipca 2007, 09:01

neon44 napisał(a):Na lighting.pl było w ubiegłym roku na tyle mało userów, że temat wymagał zwrócenia uwagi i stąd pewnie to moje pytanie w komentarzu

To by wszystko tłumaczyło.
neon44 napisał(a): W październiku 1990 roku założono wysięgnik dwuramienny i po stronie parkingu zamontowano OURW2250 bez klosza a po stronie ulicy nadal ORZ-7-1 (zdjęcie 2)

Ale to była ta sama ORZ-7-1 co wisiała na tym jednoramiennym wysięgniku :?: Czy ta OURW była nowa czy narczej był to jakiś second-hand :?:
neon44 napisał(a):ak na długie lata bo te Malagi będą zdejmować jak będę mial 70-tkę s:lol: s:lol: prędzej się bloki rozsypią

Ja obstawiam, że wcześniej. Przecież już obecnie wymienia się oprawy sodowe na sodowe (OUS'y, stare SGS' y). Przecież odbłyśnik w takiej Maladze nie jest wieczny, klosz też za parę lat się ubrudzi. Moim zdaniem przyczyną ich końca będą też łamiące się wysięgniki, jeśli ich nikt nie będzie konserwował.
neon44 napisał(a):Chciałem modernizacji bo jednak słabiej świeciły niż Malagi 2 ale teraz brakuje mi rtęci

Jedyna rada: spraw sobię starą oprawę i rtęciówkę ;)
Obrazek
Nie wszystko żarówka, co się świeci.
Avatar użytkownika
mirek
 
Posty: 552
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:27
Lokalizacja: Kraków

Re: Kompleksowa wymiana opraw oświetleniowych

Postprzez neon44 » 25 lipca 2007, 11:42

mirek napisał(a):Ale to była ta sama ORZ-7-1 co wisiała na tym jednoramiennym wysięgniku :?: Czy ta OURW była nowa czy narczej był to jakiś second-hand :?:

tak ORZ-7-1 była ta sama a ta OURW2250 chyba była zdjęta w innym miejscu i tu założyli taką bo innej nie mieli wtedy. Z resztą oprawa od początku nie miała ramki mocującej klosz

mirek napisał(a):Ja obstawiam, że wcześniej. Przecież już obecnie wymienia się oprawy sodowe na sodowe (OUS'y, stare SGS' y). Przecież odbłyśnik w takiej Maladze nie jest wieczny, klosz też za parę lat się ubrudzi. Moim zdaniem przyczyną ich końca będą też łamiące się wysięgniki, jeśli ich nikt nie będzie konserwował.

Zgadza się, ale przypuszczam że będą to tylko pojedyncze egzemplarze. O gruntowną wymianę nikt się nie pokusi. Tylko ten podwójny wysięgnik jest taki zaniedbany, reszta w porządku :)

mirek napisał(a):Jedyna rada: spraw sobię starą oprawę i rtęciówkę ;)


Pewnie zatem i ja coś na allegro kupię :)
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Kompleksowa wymiana opraw oświetleniowych

Postprzez neon44 » 25 lipca 2007, 12:25

:arrow: keleris witamy na forum :)
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Kompleksowa wymiana opraw oświetleniowych

Postprzez mirek » 25 lipca 2007, 15:03

Jakiej mocy są te Malagi :?: 150W :?:
Obrazek
Nie wszystko żarówka, co się świeci.
Avatar użytkownika
mirek
 
Posty: 552
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:27
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Konserwacja, modernizacja i budowa oświetlenia zewnętrznego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości