Wymiana szafki oświetleniowej.

Dyskusje na temat modernizacji oraz konserwacji, a także budowy nowych linii oświetlenia zewnętrznego

Re: Wymiana szafki oświetleniowej.

Postprzez bartek380V » 17 lutego 2017, 21:15

Michal napisał(a):
bartek380V napisał(a):CO grozi za nie zaizolowanie stanowiska pracy ,utrata uprawnien PPN ? Są jacyś inspektorzy z POGOTOWIA ENERGETYCZNEGO którzy mogą się przyczepić ?

Uprawnień nie stracisz bo takowych nie ma, po kursie dostajesz zaświadczenie o jego ukończeniu. Prace pod napięciem możesz wykonywać dopiero po otrzymaniu upoważnienia od jednostki zajmującej się eksploatacją danej sieci. Generalnie konsekwencje można ponieść min. za nie przestrzeganie instrukcji prac pod napięciem i przepisów BHP. Jeżeli uprawniona do kontroli osoba stwierdzi rażące naruszenie przepisów BHP min. nie zaizolowane miejsce pracy może wystąpić z wnioskiem o cofnięcie upoważnienia do wykonywania PPN. ;)
MRP200 napisał(a):Jeden klawisz załączał oprawkę z żarówką a drugi mostkował zmierzchówkę, czyli załączało się stycznik w trybie "ręczny". Prozaicznie ta oprawka z żarówką nie służyła do oświetlenia szafki ale do ... podgrzewania liczników zimą. Zazwyczaj wkręcało się tam żarówkę małej mocy rzędu 15 albo 25 W. W dużych rozdzielniach do tego celu pod licznikami były zamontowane opory drutowe dużej mocy. Obecnie niektóre szafy sterownicze wolnostojące wyposażone w elektronikę jak np. sterowniki sygnalizacji świetlnej mają wewnątrz specjalną grzałkę załączającą się poniżej pewnej temperatury, a służy ona do podgrzania powietrza wewnątrz szafy celem zapobieżenia kondensacji wilgoci.

Obrazek

Dzięki ;)
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1777
Zdjęcia: 121
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Poprzednia strona

Powrót do Konserwacja, modernizacja i budowa oświetlenia zewnętrznego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron