kwalifikacja opraw do wymiany

Dyskusje na temat modernizacji oraz konserwacji, a także budowy nowych linii oświetlenia zewnętrznego

Re: kwalifikacja opraw do wymiany

Postprzez CDM » 31 stycznia 2008, 19:36

KaszeL napisał(a):IDS w stradzie OUR? dlaczego?

Dobre pytanie..Albo jest zamontowany w razie, gdyby ktoś chciał wkrecić metalohalogena, albo jest to ewidentna pomyłka przy montażu w Gostyninie.
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: kwalifikacja opraw do wymiany

Postprzez FOX » 31 stycznia 2008, 19:44

cieszyn napisał(a):
przez neon44 31 stycznia 2008, 13:33

Michał dokonał dziś wymiany Strady


- czyli tak od jutra będzie focił przy każdej czynności na podnośniku :mrgreen: ;) ;) ;) ;) ;)

SUPER ZDJĘCIA!!!

Czy ktoś może jakoś opisać wszystkie poszczególne elementy w komorze osprzętu w tej Stradzie, z której wystają bebechy? Nie wiem, co to jest ten czarny element?
Tyrystorowy układ zapłonowy ? :roll:

Moim zdaniem jest to kostka do odłączania układu zapłonowego by ułatwić wymianę.
Avatar użytkownika
FOX
 
Posty: 1357
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 15 lipca 2007, 12:07

Re: kwalifikacja opraw do wymiany

Postprzez neon44 » 31 stycznia 2008, 19:45

Paweł napisał(a):Dlaczego nastąpiła wymiana oprawy sodowej na rtęciową :?: :shock:


No jak to Michał realizuje hasło z forum. Więcej rtęci mniej sody aby człowiek zawsze był szczęśliwy i młody :mrgreen:
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: kwalifikacja opraw do wymiany

Postprzez cieszyn » 31 stycznia 2008, 20:57

neon44 napisał(a):
Paweł napisał(a):Dlaczego nastąpiła wymiana oprawy sodowej na rtęciową :?: :shock:


No jak to Michał realizuje hasło z forum. Więcej rtęci mniej sody aby człowiek zawsze był szczęśliwy i młody :mrgreen:


- a w zasadzie już dwa:

KAŻDA FOTA NA MIARĘ ZŁOTA

i

WIĘCEJ RTĘCI MNIEJ SODY ABY CZŁOWIEK ZAWSZE BYŁ SZCZĘŚLIWY I MŁODY

PS. - zainteresowanych Lightingowymi Rymowankami odsyłam do świeżo utworzonego przeze mnie wątku :lol: :P 8-)
Póki co są tam rymy Neona i moje :D
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: kwalifikacja opraw do wymiany

Postprzez CDM » 31 stycznia 2008, 21:08

cieszyn napisał(a):
Czy ktoś może jakoś opisać wszystkie poszczególne elementy w komorze osprzętu w tej Stradzie, z której wystają bebechy? Nie wiem, co to jest ten czarny element?
Tyrystorowy układ zapłonowy ? :roll:
Tak, ta czarna kostka rzeczywiście służy do odłączenia całego układu stabilizacyjno-zapłonowego, umieszczonego na klapce, od samej oprawy, dzięki temu łatwy jest jej montaż i demontaż, a dzięki możliwości wyjęcia tego wkładu, łatwiej jest wymienić np dławik. W tej oprawie jako układ zapłonowy zastosowano IDS-4 (szary element), na klapce jest jeszcze kondensator.
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: kwalifikacja opraw do wymiany

Postprzez cieszyn » 31 stycznia 2008, 21:13

Sorry, ale ja znowu swoje:

Czy ktoś może jakoś opisać wszystkie poszczególne elementy w komorze osprzętu w tej Stradzie, z której wystają bebechy? Nie wiem, co to jest ten czarny element?
Tyrystorowy układ zapłonowy ?
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: kwalifikacja opraw do wymiany

Postprzez Michal » 31 stycznia 2008, 22:52

KaszeL napisał(a):IDS w stradzie OUR? dlaczego?

Sam się zdziwiłem :shock: gdy wyjąłem tą oprawę z kartona i otworzyłem przykrywkę z osprzętem.To prawdopodobnie jakaś kucha z Gostynina.Ta oprawa nadaje się idealnie pod metalohalogen,a,że klient dał rtęć to taką wkręciłem,a układ IDS wymontowałem.
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: kwalifikacja opraw do wymiany

Postprzez neon44 » 31 stycznia 2008, 23:00

Michal napisał(a):Sam się zdziwiłem :shock: gdy wyjąłem tą oprawę z kartona i otworzyłem przykrywkę z osprzętem.To prawdopodobnie jakaś kucha z Gostynina.Ta oprawa nadaje się idealnie pod metalohalogen,a,że klient dał rtęć to taką wkręciłem,a układ IDS wymontowałem.


A jak to zwykle wygląda :?: Ty mówisz klientowi że ma niesprawną oprawę i on ją kupuje czy jak :?:
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: kwalifikacja opraw do wymiany

Postprzez Michal » 31 stycznia 2008, 23:19

Przedstawię historię tej oprawy.1)Lampa sodowa zapala i gaśnie-wspólnie z CDM wymieniamy ją na nową 2)kilka dni póżniej dzwoni do mnie kierownik,że oprawa nie świeci.Wsiadam w podnośnik i jadę.Na miejscu okazuje się , że upalił się przewód od oprawki.Zdejmuję stary klosz(ten z mojego avatara)i wymieniam przewody,oprawa zaświeciła.3)tydzień póżniej znowu dzwoni kierownik,że oprawa nie świeci(chyba był trochę zdenerwowany).Wsiadam w podnośnik i jadę.Na miejscu kierownik daje mi nową OUR 400 na podmiankę.Trochę się najeżdziłem do tej oprawy,ale są przynajmniej fajne foty.P.S W tej starej Stradzie za trzecim razem wysiadł układ zapł. :D
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: kwalifikacja opraw do wymiany

Postprzez neon44 » 31 stycznia 2008, 23:26

Michal napisał(a):Przedstawię historię tej oprawy.1)Lampa sodowa zapala i gaśnie-wspólnie z CDM wymieniamy ją na nową 2)kilka dni póżniej dzwoni do mnie kierownik,że oprawa nie świeci.Wsiadam w podnośnik i jadę.Na miejscu okazuje się , że upalił się przewód od oprawki.Zdejmuję stary klosz(ten z mojego avatara)i wymieniam przewody,oprawa zaświeciła.3)tydzień póżniej znowu dzwoni kierownik,że oprawa nie świeci(chyba był trochę zdenerwowany).Wsiadam w podnośnik i jadę.Na miejscu kierownik daje mi nową OUR 400 na podmiankę.Trochę się najeżdziłem do tej oprawy,ale są przynajmniej fajne foty.P.S W tej starej Stradzie za trzecim razem wysiadł układ zapł. :D


:o :shock: Swoją drogą to kierownik nic nie robi tylko gapi się w lampy :mrgreen: A dali Ci chociaż te starą :?:
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Konserwacja, modernizacja i budowa oświetlenia zewnętrznego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 12 gości