Budowa nowego oświetlenia ulicznego

Dyskusje na temat modernizacji oraz konserwacji, a także budowy nowych linii oświetlenia zewnętrznego

Re: Budowa nowego oświetlenia ulicznego

Postprzez neon44 » 9 lutego 2018, 00:52

JeD napisał(a):
neon44 napisał(a):To jeszcze się te plastikowe klasyki zakłada.... takie rzeczy to tylko u was na wschodzie


U Was? Ja uważam Polskę, za całość nie tylko za region w którym mieszkam, a że mieliśmy trochę biedniejszych zaborców, niż w Polsce zachodniej, to co zrobić. Przechodząc do meritum, jakoś nie zauważyłem w sklepach elektrycznych żeby wycofywano źródła konwencjonalne, oraz takie oprawy. Jeżeli gmina nie ma pieniędzy na LEDowe oprawy, tylko na oprawy z konwencjonalnymi źródłami, to ma tego nie robić? Nie popadajmy w paranoję, nie każdy musi montować oprawy LEDowe, jeżeli nie stać go na to by oświetlić cały zaznaczony obszar. Zauważałem, że niektóry tutaj to już tylko LED i amba, bez przesady.


Drogi Jędrku ależ nie gorączkuj się tak. Też uważam Polskę za całość, ale moja wypowiedź wynika z faktu, iż w moich okolicach zakładanie opraw sodowych nie ma już miejsca. Ewentualnie jak padnie 28-letnia strada to się wymienia na Malagę z demontażu ;) :mrgreen: Ostatnio co miasto wizytuje to zakładają Schredery albo Philipsy wszędzie czy duże czy małe miasto. Rtęć z Lubelskiego zniknęła dopiero w ostatnich latach to nie będą kupy kasy ładować w LEDy. Pamiętam rok 2006 jadąc do Zamościa można było bez problemu w miejscowościach Lubelszczyzny złapać ORZ-2 w oświetleniu ulicznym. To samo na Podkarpaciu. Dziś zapomnij.
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11125
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Budowa nowego oświetlenia ulicznego

Postprzez JeD » 9 lutego 2018, 03:35

neon44 napisał(a):
JeD napisał(a):
neon44 napisał(a):To jeszcze się te plastikowe klasyki zakłada.... takie rzeczy to tylko u was na wschodzie


U Was? Ja uważam Polskę, za całość nie tylko za region w którym mieszkam, a że mieliśmy trochę biedniejszych zaborców, niż w Polsce zachodniej, to co zrobić. Przechodząc do meritum, jakoś nie zauważyłem w sklepach elektrycznych żeby wycofywano źródła konwencjonalne, oraz takie oprawy. Jeżeli gmina nie ma pieniędzy na LEDowe oprawy, tylko na oprawy z konwencjonalnymi źródłami, to ma tego nie robić? Nie popadajmy w paranoję, nie każdy musi montować oprawy LEDowe, jeżeli nie stać go na to by oświetlić cały zaznaczony obszar. Zauważałem, że niektóry tutaj to już tylko LED i amba, bez przesady.


Drogi Jędrku ależ nie gorączkuj się tak. Też uważam Polskę za całość, ale moja wypowiedź wynika z faktu, iż w moich okolicach zakładanie opraw sodowych nie ma już miejsca. Ewentualnie jak padnie 28-letnia strada to się wymienia na Malagę z demontażu ;) :mrgreen: Ostatnio co miasto wizytuje to zakładają Schredery albo Philipsy wszędzie czy duże czy małe miasto. Rtęć z Lubelskiego zniknęła dopiero w ostatnich latach to nie będą kupy kasy ładować w LEDy. Pamiętam rok 2006 jadąc do Zamościa można było bez problemu w miejscowościach Lubelszczyzny złapać ORZ-2 w oświetleniu ulicznym. To samo na Podkarpaciu. Dziś zapomnij.


Drogi Konradzie, teraz już wszystko jest wyjaśnione. Dzięki za wyjaśnienie Twoich intencji, masz rację obecnie rtęci jest coraz mniej, aczkolwiek da się ją jeszcze znaleźć co postaram się zaprezentować na wiosnę :)
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Budowa nowego oświetlenia ulicznego

Postprzez Alexander » 9 lutego 2018, 03:53

neon44 napisał(a):
JeD napisał(a):
neon44 napisał(a):To jeszcze się te plastikowe klasyki zakłada.... takie rzeczy to tylko u was na wschodzie


U Was? Ja uważam Polskę, za całość nie tylko za region w którym mieszkam, a że mieliśmy trochę biedniejszych zaborców, niż w Polsce zachodniej, to co zrobić. Przechodząc do meritum, jakoś nie zauważyłem w sklepach elektrycznych żeby wycofywano źródła konwencjonalne, oraz takie oprawy. Jeżeli gmina nie ma pieniędzy na LEDowe oprawy, tylko na oprawy z konwencjonalnymi źródłami, to ma tego nie robić? Nie popadajmy w paranoję, nie każdy musi montować oprawy LEDowe, jeżeli nie stać go na to by oświetlić cały zaznaczony obszar. Zauważałem, że niektóry tutaj to już tylko LED i amba, bez przesady.


[...]w moich okolicach zakładanie opraw sodowych nie ma już miejsca. Ewentualnie jak padnie 28-letnia strada to się wymienia na Malagę z demontażu ;) :mrgreen: [...]

Nie wiem jak w innych śląskich miastach, ale Ruda Śląska postawiła zakaz montowania nowych opraw wykonanych z plastiku, takich jak np. SGS101 lub SG102. ;) Znajomy monter twierdzi, że mają polecone od kierownictwa przy modernizacji zostawić kilka strad w najlepszym stanie(nawet, jeżeli ma spalony osprzęt). Następnie na warsztacie naprawia się je i spowrotem na ulice :D ;) :mrgreen:

neon44 napisał(a):Pamiętam rok 2006 jadąc do Zamościa można było bez problemu w miejscowościach Lubelszczyzny złapać ORZ-2 w oświetleniu ulicznym. To samo na Podkarpaciu. Dziś zapomnij.

Jeżeli chcesz się "cofnąć" do czasów, gdy królowała na ulicy rtęć i żarowe oświetlenie, polecam wybrać się w rejon Skoczowa i pobliskie wsie. W Międzyświeciu był czynny OBs z MIX-Fem 250W. Nie powiem, zbyt jasno nie było, ale klimat był fajny. Obecnie wisi tam łyżka z demontażu założona rok-dwa lata temu ;)
Konto użytkownika zablokowane przez administrację.
Avatar użytkownika
Alexander
 
Posty: 741
Dołączył(a): 2 stycznia 2018, 13:16
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Budowa nowego oświetlenia ulicznego

Postprzez elektryk » 9 lutego 2018, 16:06

MercuryFenix napisał(a):Jakiego do takich prac używacie ściągacza izolacji ? Tego który się wbija na ok 0,5mm w izolacje zewnętrzną przewodu z zaciskiem z drugiej strony ?


Nóż monterski i jazda :mrgreen:
Elektromonter PE
Avatar użytkownika
elektryk
 
Posty: 3984
Zdjęcia: 1295
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:57
Lokalizacja: lubelskie

Re: Budowa nowego oświetlenia ulicznego

Postprzez zdzichu » 9 lutego 2018, 18:08

W Łodzi w oświetleniu miejskim nadal pozostają LRF, szczególnie dużo jest ich w Andrzejowie (wieś przyłączona do Łodzi w 1988). A to niby Polska wschodnia jest biedna.
zdzichu
 
Posty: 72
Dołączył(a): 1 marca 2016, 20:12

Re: Budowa nowego oświetlenia ulicznego

Postprzez mateusz » 9 lutego 2018, 18:59

Być może po prostu bogatsze gminy mogą sobie pozwolić na używanie źródeł większych mocy :roll: Szczecin i Wrocław, raczej typowo zachodnia Polska a do niedawna były to chyba najbardziej zapuszczone oświetleniowo miasta chociaż będąc w zeszłym roku w tym pierwszym mieście nie zauważyłem żadnego klasyka w oświetleniu ulicznym - nawet prawie wszystkie STRADY/kwadratówki zostały już zmodernizowane na LED...
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5005
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Budowa nowego oświetlenia ulicznego

Postprzez qba » 9 lutego 2018, 19:21

No tak, Szczecin jeszcze 10 lat temu miał strasznie zapuszczone oświetlenie. Podczas napraw montowano zazwyczaj odnowione strady i kwadratówki, OURW i łyżki nawet te najstarsze na ulicach to był pospolity widok, nawet i na słupach trakcyjnych,. Dało się nawet i starszego klasyka spotkać jak OUR 400 czy papierzaka. Na ul Tkackiej jeszcze 2005 r były czynne UOSFy. We Wrocławiu było nieco lepiej pod tym względem, najważniejsze ulice zmodernizowane na Phillipsy i Thorny, ale na osiedlach długo trzymały się rtęciowe klasyki.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8334
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Budowa nowego oświetlenia ulicznego

Postprzez elektryk » 10 lutego 2018, 08:59

Ostatnie fotki

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Elektromonter PE
Avatar użytkownika
elektryk
 
Posty: 3984
Zdjęcia: 1295
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:57
Lokalizacja: lubelskie

Re: Budowa nowego oświetlenia ulicznego

Postprzez kubaxxx » 10 lutego 2018, 10:36

Fajna foto-relacja @elektryk ;)
Ogólnie bardzo fajnie to wygląda,słupy faktycznie trochę w polu ale oprawy pod odpowiednim kątem powinny doświetlić ulicę.Malaga w tej sytuacji jak najbardziej pasuje.Ulica nie wygląda na zbyt ruchliwą,więc zastosowanie tutaj opraw led byłoby moim zdaniem małą rozrzutnością :)
Avatar użytkownika
kubaxxx
 
Posty: 719
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 26 kwietnia 2013, 10:20
Lokalizacja: Czechowice-Dz

Re: Budowa nowego oświetlenia ulicznego

Postprzez elektryk » 10 lutego 2018, 11:12

kubaxxx napisał(a):Fajna foto-relacja @elektryk ;)
Ogólnie bardzo fajnie to wygląda,słupy faktycznie trochę w polu ale oprawy pod odpowiednim kątem powinny doświetlić ulicę.Malaga w tej sytuacji jak najbardziej pasuje.Ulica nie wygląda na zbyt ruchliwą,więc zastosowanie tutaj opraw led byłoby moim zdaniem małą rozrzutnością :)


Cos tam światła będzie na drogę docierać oprawy są 150 W. Ten odcinek kilku przęseł od stacji jest dlatego zrobiony ASX-em bo w lecie po jednej burzy wszystko tu było porwane, odbudowę wykonywała firma zewnętrzna
Elektromonter PE
Avatar użytkownika
elektryk
 
Posty: 3984
Zdjęcia: 1295
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:57
Lokalizacja: lubelskie

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Konserwacja, modernizacja i budowa oświetlenia zewnętrznego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości