Budowa nowego oświetlenia ulicznego

Dyskusje na temat modernizacji oraz konserwacji, a także budowy nowych linii oświetlenia zewnętrznego

Re: Budowa nowego oświetlenia ulicznego

Postprzez Paweł » 2 listopada 2010, 23:12

Dobra instalacja, na peryferyjnych lokalnych ulicach droższe oprawy się są wymagane :)
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Budowa nowego oświetlenia ulicznego

Postprzez mateusz » 3 listopada 2010, 10:15

Tak, na taką drogę one się nadają, słupy nie są dość wysokie ale generalnie mam do MALAG70W podobne podejście co do OUR125 - na jakichś bocznych uliczkach czy zamontowane nisko na budynku jeszcze jakoś świecą i wyglądają ale nieporozumieniem jest ich montaż na starych wysięgnikach i wysokich słupach, a tak często się robi :cry: Wtedy wyglądają jak dla mnie paskudnie - taka mała, plastikowa oprawa na grubym wysięgniku...
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5017
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Budowa nowego oświetlenia ulicznego

Postprzez Utilizer » 3 listopada 2010, 11:20

Spółdzielnia postanowiła wreszcie zainstalować oświetlenie na kawałku uliczki prowadzącej do osiedlowych garaży. Ździwiłem się jak zobaczyłem jakie oprawy zastosowali - 3 stare Strady na odmalowanych starych słupach :o :D Nie wiem jeszcze co w tych Stradach świeci...

Obrazek

Oprawy są w niezłym stanie, klosze troszkę zżółknięte, ale czyste
Obrazek
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6577
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: Budowa nowego oświetlenia ulicznego

Postprzez mateusz » 3 listopada 2010, 13:18

W sumie to nawet dobre rozwiązanie - na taką boczną, mało uczęszczaną ulicę można dać używane oprawy - mieli pewnie zdemontowane skądś STRADY to postanowili je wykorzystać :)
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5017
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Budowa nowego oświetlenia ulicznego

Postprzez mateusz » 12 kwietnia 2011, 19:15

Witam
Niedawno zakończyła się budowa nowej siedziby olsztyńskiej filharmonii i postawiono takie oświetlenie z ciepło-białymi mh (jeszcze nie widziałem jak świecą )

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5017
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Budowa nowego oświetlenia ulicznego

Postprzez famabud » 14 kwietnia 2011, 06:48

Słupy i oprawy-mega porażka, ale przynajmniej jak samochód walnie w latarnie to może naprostuje. :P Dobrze, że przynajmniej MH obsadzili. :)
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9299
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: Budowa nowego oświetlenia ulicznego

Postprzez OBp » 14 kwietnia 2011, 12:06

A mi się podoba to oświetlenie, przynajmniej coś innego. Nie można wszędzie stawiać stalowych słupów z selleniumami czy innymi zwykłymi oprawami :)
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
OBp
 
Posty: 1559
Zdjęcia: 666
Dołączył(a): 30 czerwca 2008, 18:48
Lokalizacja: Dębno/Szczecin

Re: Budowa nowego oświetlenia ulicznego

Postprzez FOX » 14 kwietnia 2011, 12:08

oprawy całkiem nieźle świecą jednak ich kształt oraz ilość w jednym miejscu mi się nie podoba.
Avatar użytkownika
FOX
 
Posty: 1357
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 15 lipca 2007, 12:07

Re: Budowa nowego oświetlenia ulicznego

Postprzez mateusz » 14 kwietnia 2011, 13:24

Mi też się te oprawy podobają - bardzo dobrze, że założyli coś innego bo w Olsztynie walą gdzie popadnie tylko MALAGI, SGS203 i czasami Sellenium. Podobno mają lampy mh CPO-TW. Z boku przypominają łyżki.
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5017
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Budowa nowego oświetlenia ulicznego

Postprzez qba » 1 czerwca 2011, 14:49

Kołobrzeg, ul Solna. Właśnie jest przebudowywana na ulicę o dwóch pasach ruchu, powstaje tutaj obwodnica miejska wczoraj zaczęli ustawiać latarnie. Słupy sa dość wysokie, a oprawy firmy Rosa (nie wiem dokładnie jaki typ) Dziwi mnie, że nie zastosowali sellenium. Pop[rzednio ulicę oświetlały stare słupy z lat 60 pamiętające jeszcze UOSFy i stały po jednej stronie (niektóre były wymienione). I ostatnio świeciły na nich SGS 203, wcześniej zaś był niesamowity mix wszelkich opraw rtęciowych i sodowych. Na odcinku między ul. Jedności Narodowej a Śliwińskiego były z kolei po tej samej stronie Valmonty z SGS, a dawniej betoniaki z łyżkami. Na pierwszej i ostatniej były strady OUS 400. Ciekawe jak będzie wyglądało dalsze oświetlenie tej nowo budowanej trasy. Co ciekawe przed wieloma laty miałem sen, że Solna jest dwupasmowa i świecą na niej kwiaty "Trójmiejskie" 10x OURW.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8352
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Konserwacja, modernizacja i budowa oświetlenia zewnętrznego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości