Budowa nowego oświetlenia ulicznego

Dyskusje na temat modernizacji oraz konserwacji, a także budowy nowych linii oświetlenia zewnętrznego

Re: Budowa nowego oświetlenia ulicznego

Postprzez Utilizer » 6 lutego 2018, 22:04

He, jeszcze krótsze te wysięgniki mogli wziąć :evil:
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6573
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: Budowa nowego oświetlenia ulicznego

Postprzez elektryk » 7 lutego 2018, 06:10

My to wiemy ale zakładać to zakładać. Tam wcześniej były OBsy które nie świeciły kilka lat a w tym roku wybory wiec .... co do wysięgników to u nas tak działa wspaniały wydział zamówień .... dopiero przyszły bo ostatnio musieliśmy brać wysięgniki i haki do nich z demontażu
Ostatnio edytowano 8 lutego 2018, 20:07 przez elektryk, łącznie edytowano 1 raz
Elektromonter PE
Avatar użytkownika
elektryk
 
Posty: 3984
Zdjęcia: 1295
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:57
Lokalizacja: lubelskie

Re: Budowa nowego oświetlenia ulicznego

Postprzez neon44 » 7 lutego 2018, 23:22

To jeszcze się te plastikowe klasyki zakłada.... takie rzeczy to tylko u was na wschodzie
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11125
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Budowa nowego oświetlenia ulicznego

Postprzez JeD » 8 lutego 2018, 00:02

neon44 napisał(a):To jeszcze się te plastikowe klasyki zakłada.... takie rzeczy to tylko u was na wschodzie


U Was? Ja uważam Polskę, za całość nie tylko za region w którym mieszkam, a że mieliśmy trochę biedniejszych zaborców, niż w Polsce zachodniej, to co zrobić. Przechodząc do meritum, jakoś nie zauważyłem w sklepach elektrycznych żeby wycofywano źródła konwencjonalne, oraz takie oprawy. Jeżeli gmina nie ma pieniędzy na LEDowe oprawy, tylko na oprawy z konwencjonalnymi źródłami, to ma tego nie robić? Nie popadajmy w paranoję, nie każdy musi montować oprawy LEDowe, jeżeli nie stać go na to by oświetlić cały zaznaczony obszar. Zauważałem, że niektóry tutaj to już tylko LED i amba, bez przesady.
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Budowa nowego oświetlenia ulicznego

Postprzez famabud » 8 lutego 2018, 01:35

Lepiej dać markową oprawę konwencjonalną niż jakiś chiński badziew co padnie po roku...
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: Budowa nowego oświetlenia ulicznego

Postprzez elektryk » 8 lutego 2018, 20:02

Akurat ta gmina stawia sobie oświetlenie LED a zaraz po zalicznikowaniu każe nam wyłączać co drugą oprawę ;) Przy tej drodze były już OBsy które nie świeciły kilka lat (jeden świecił na całej stacji) więc gmina zażyczyła sobie montaż nowych opraw a my jako ZE narazie nie zakładamy opraw ulicznych LED

Reszta fotek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Elektromonter PE
Avatar użytkownika
elektryk
 
Posty: 3984
Zdjęcia: 1295
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:57
Lokalizacja: lubelskie

Re: Budowa nowego oświetlenia ulicznego

Postprzez Michal » 8 lutego 2018, 20:19

Kabel YKY - na bogato , ale oprawa bezpiecznkowa Ensto już z odzysku. My zakładamy BZO 03 lub 04 Sintur, łatwo się montuje , nie potrzeba dodatkowego zacisku i są tanie. ;)
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: Budowa nowego oświetlenia ulicznego

Postprzez mateusz » 8 lutego 2018, 20:53

JeD napisał(a):
U Was? Ja uważam Polskę, za całość nie tylko za region w którym mieszkam, a że mieliśmy trochę biedniejszych zaborców, niż w Polsce zachodniej, to co zrobić. Przechodząc do meritum, jakoś nie zauważyłem w sklepach elektrycznych żeby wycofywano źródła konwencjonalne, oraz takie oprawy. Jeżeli gmina nie ma pieniędzy na LEDowe oprawy, tylko na oprawy z konwencjonalnymi źródłami, to ma tego nie robić? Nie popadajmy w paranoję, nie każdy musi montować oprawy LEDowe, jeżeli nie stać go na to by oświetlić cały zaznaczony obszar. Zauważałem, że niektóry tutaj to już tylko LED i amba, bez przesady.


Zgadzam się. Ja też ciągle widuje przypadki montażu nowych opraw oświetleniowych na lampy wyładowcze ale raczej już w coraz mniejszych ilościach i na terenach prywatnych/osiedlowych. W Olsztynie od 2-3 lat w oświetleniu miejskim (zarówno parkowym jak i ulicznym) montowane są już tylko LEDowe oprawy chociaż MALAGI stanowią nadal gdzieś pewnie 50-60 % oświetlenia. Mimo wszystko nie skazywał bym jeszcze wyładowczych źródeł na całkowite zapomnienie bo chociażby moce 70-100 W sprawdzają się właśnie na takich uliczkach i nie są jakieś bardzo prądożerne...
Ostatnio edytowano 8 lutego 2018, 20:54 przez mateusz, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5005
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Budowa nowego oświetlenia ulicznego

Postprzez elektryk » 8 lutego 2018, 20:54

Michal napisał(a):Kabel YKY - na bogato , ale oprawa bezpiecznkowa Ensto już z odzysku. My zakładamy BZO 03 lub 04 Sintur, łatwo się montuje , nie potrzeba dodatkowego zacisku i są tanie. ;)


Chcieliśmy wypchnac trochę rzeczy z demontażu z miasta gdzie wybudowano nowe oświetlenie kablowe LED, niejednokrotnie zaciski z poprzednich lat są dużo lepsze od kupowanych najtańszych obecnie , Ensto są najlepsze niestety teraz kupują tylko to gówno z Sicame czyli zaciski TTD i NTD gdzie jest styku 1 mm
Elektromonter PE
Avatar użytkownika
elektryk
 
Posty: 3984
Zdjęcia: 1295
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:57
Lokalizacja: lubelskie

Re: Budowa nowego oświetlenia ulicznego

Postprzez MercuryFenix » 8 lutego 2018, 21:59

Jakiego do takich prac używacie ściągacza izolacji ? Tego który się wbija na ok 0,5mm w izolacje zewnętrzną przewodu z zaciskiem z drugiej strony ?
Pasja czyni nas wyjątkowymi
Avatar użytkownika
MercuryFenix
 
Posty: 2214
Zdjęcia: 16
Dołączył(a): 20 czerwca 2011, 20:25
Lokalizacja: Mikołów/WLKP

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Konserwacja, modernizacja i budowa oświetlenia zewnętrznego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości