Likwidacja opraw strada w Łodzi

Dyskusje na temat modernizacji oraz konserwacji, a także budowy nowych linii oświetlenia zewnętrznego

Re: Likwidacja opraw strada w Łodzi

Postprzez Whites86 » 2 czerwca 2011, 18:18

niestety aktywnbego czlowieka z Łodzi nie posiadamy, a przydalby sie ktos kto by przekazywal obszerne fotorelacje z tego miasta
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Likwidacja opraw strada w Łodzi

Postprzez mateusz » 3 czerwca 2011, 09:33

Wymiana STRAD na LUNY czy MALAGI bez redukcji mocy jest dla mnie nieporozumieniem :x Jedynie mogę to zrozumieć jeśli w tej wymianie chodzi o zmniejszenie mocy zródeł albo po prostu STRADY są już w złym stanie.
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5005
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Likwidacja opraw strada w Łodzi

Postprzez neon44 » 3 czerwca 2011, 13:41

Malagi jestem jeszcze w stanie zrozumieć, ale Luny :roll:
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11125
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Likwidacja opraw strada w Łodzi

Postprzez mateusz » 3 czerwca 2011, 18:55

Nie wiem czy to najlepszy temat aby o tym pisać ale zauważyłem dość dziwną praktykę u mnie w mieście. A mianowicie na ulicach, które zmodernizowano kilka lat temu na MALAGI ale i na ulicach ze starszym oświetleniem (SGS204 itp.) W miejscach, gdzie są przejścia dla pieszych bez sygnalizacji świetlnej to na słupach stojących najbliżej przejść powymieniali oprawy - na ulicy koło mnie na dwóch słupach po obu stronach ulicy gdzie jest przejście wymienili MALAGI na SGS203 :roll: Na innej ulicy wymienili pojedyncze MALAGI na jeszcze nowsze nie znane mi oprawy, podobnie SGS204...
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5005
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Likwidacja opraw strada w Łodzi

Postprzez elektryk » 3 czerwca 2011, 20:35

mateusz napisał(a):Nie wiem czy to najlepszy temat aby o tym pisać ale zauważyłem dość dziwną praktykę u mnie w mieście. A mianowicie na ulicach, które zmodernizowano kilka lat temu na MALAGI ale i na ulicach ze starszym oświetleniem (SGS204 itp.) W miejscach, gdzie są przejścia dla pieszych bez sygnalizacji świetlnej to na słupach stojących najbliżej przejść powymieniali oprawy - na ulicy koło mnie na dwóch słupach po obu stronach ulicy gdzie jest przejście wymienili MALAGI na SGS203 :roll: Na innej ulicy wymienili pojedyncze MALAGI na jeszcze nowsze nie znane mi oprawy, podobnie SGS204...


Doświetlenie przejść :) Napewno te SGS są większej mocy od reszty opraw na ulicy, i bardzo dobrze. Nie to co u mnie, na ulicy gdzie jest było 109 SGS 203 na napowietrznej, radny chciał doświetlenia przejść, to na dwóch słupach dołożyli wysięgnik z drugim SGS 203, który nic nie daje bo jest tej samej mocy, powinni tam pozakładać coś z demontazu, jakąś Strade 250 lub 400 albo Kwadratówke...
Elektromonter PE
Avatar użytkownika
elektryk
 
Posty: 3984
Zdjęcia: 1295
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:57
Lokalizacja: lubelskie

Re: Likwidacja opraw strada w Łodzi

Postprzez amisiek » 3 czerwca 2011, 21:51

250W lub nawet 400W nie pomoże, gdy odbłyśnik kiepski jest. U mnie na ulicy są kwadratówki 400W i jak autobus przywalił w słup i oprawa spadła to założyli Acrona 250W. To świeciło znacznie lepiej niż ta kwadratówka! Potem założyli Strade 250W i świeci tak sobie, Acron jest o klasę lepszy, bo nie wali tak po oczach - do Strad powinny być eliptyczne powlekane lampy. Z tego co widzę, to niebawem będzie jakaś modernizacja albo co.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Likwidacja opraw strada w Łodzi

Postprzez mateusz » 4 czerwca 2011, 12:24

Z tym odbłyśnikiem to chyba nie do końca prawda, prędzej konstrukcja całej oprawy bo odbłyśnik bardziej chyba ukierunkowuje światło. Nawet jakby WLSa 400W umieścić w garnku to będzie dobrze świecił.
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5005
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Likwidacja opraw strada w Łodzi

Postprzez Whites86 » 4 czerwca 2011, 12:27

mateusz napisał(a):Z tym odbłyśnikiem to chyba nie do końca prawda, prędzej konstrukcja całej oprawy bo odbłyśnik bardziej chyba ukierunkowuje światło. Nawet jakby WLSa 400W umieścić w garnku to będzie dobrze świecił.

tutaj słowo dobrze zamienilbym na "mocno" ;)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Likwidacja opraw strada w Łodzi

Postprzez Jorgus » 4 czerwca 2011, 12:47

W oprawach z lustrzanymi odbłyśnikami powinno się stosować źródła światła w ver.eliptycznej powlekanej,wtedy taka oprawa spisuje się dość dobrze.Oprawa Strada 250W nadaje się bardziej na tereny przemysłowe,niż uliczne.Wtedy nie ma większej różnicy,cz jest źródło światła w ver. "T'' czy też ''E''.Ogólnie mówiąc,Strady to niestety dość ''kiepskie'' oprawy.
Avatar użytkownika
Jorgus
 
Posty: 1487
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 4 sierpnia 2009, 10:59

Re: Likwidacja opraw strada w Łodzi

Postprzez Beton » 4 czerwca 2011, 15:24

To dobre oprawy na swoje lata, a trochę ich mają. Są gorsze oprawy (i przede wszystkim brzydsze ;) )
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Następna strona

Powrót do Konserwacja, modernizacja i budowa oświetlenia zewnętrznego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości