Niewielkie działania konserwacyjne

Dyskusje na temat modernizacji oraz konserwacji, a także budowy nowych linii oświetlenia zewnętrznego

Re: Niewielkie działania konserwacyjne

Postprzez cieszyn » 14 października 2009, 21:49

Super, że masz nowy pojazd! Bardziej zwinny i zwrotny, nie? Tylko chyba niżej sięga? :roll: :?:
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Niewielkie działania konserwacyjne

Postprzez Michal » 14 października 2009, 21:58

cieszyn napisał(a):Super, że masz nowy pojazd! Bardziej zwinny i zwrotny, nie? Tylko chyba niżej sięga? :roll: :?:

Dokładnie i mało pali w porównaniu ze Starem,ale i ma swoje wady-urządzenie jest dosyć delikatne,ma trochę elektroniki,podnośnik typowo do lekkich prac ,min konserwacji oświetlenia,Star za to wjedzie w teren,ma większy wysięg,jest bardziej stabilny no i każdą awarię można usunąć samodzielnie... ;)
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: Niewielkie działania konserwacyjne

Postprzez cieszyn » 14 października 2009, 22:14

Michal napisał(a):
cieszyn napisał(a):Super, że masz nowy pojazd! Bardziej zwinny i zwrotny, nie? Tylko chyba niżej sięga? :roll: :?:

Dokładnie i mało pali w porównaniu ze Starem,ale i ma swoje wady-urządzenie jest dosyć delikatne,ma trochę elektroniki,podnośnik typowo do lekkich prac ,min konserwacji oświetlenia,Star za to wjedzie w teren,ma większy wysięg,jest bardziej stabilny no i każdą awarię można usunąć samodzielnie... ;)


Mało tego, teraz już słupów betoniaków nie podniesiesz takim koszem? Czyli funkcja dźwig - odpada, chyba, że do lekkich elementów :roll:

W sumie - bardziej "miejski" model, no nie?
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Niewielkie działania konserwacyjne

Postprzez elektryk » 15 października 2009, 15:11

W PGE Dystrybucja LUBZEL zakupują tylko Many. A w Lublinie większość podnośników to jest na samochodach Daewoo Lublinkach.
Elektromonter PE
Avatar użytkownika
elektryk
 
Posty: 3984
Zdjęcia: 1295
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:57
Lokalizacja: lubelskie

Re: Niewielkie działania konserwacyjne

Postprzez oskard » 15 października 2009, 21:45

Mniej stabilny, bo zachodni i to z dzisiejszych czasów :| Nie ma to jak produkty z krajów RWPG, stabilne, mocne, niezawodne. Na przykład nasze Stary, Jelcze (nie mówiąc już o oprawach :D ), albo ruskie Ziły-wywrotki - prawdziwe 4-kołowe czołgi :mrgreen: , które upamiętniono w wielu polskich komediach. Nawet gdy sie je zaniedbywało, jak rdzewiały, to miały tak grubą blachę że rdza długo im nie przeszkadzała w użytkowaniu. I nie miały tej przeklętej elektroniki :!: , przez którą ciągle są awarie. Co Star, to Star, tak samo Jelcz - świetna, piękna i solidna ciężarówa, szkoda że firma niedawno zbankrutowała :( Przewoźnicy wolą za podobną cenę kupić nową, słynną na świecie Scanię, niż poczciwego, może ciut niedoskonałego Jelcza :| Ten wolny rynek wykończy resztki naszego przemysłu, który niestety nie stanowi konkurencji dla zachodu :(
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Re: Niewielkie działania konserwacyjne

Postprzez gory » 16 października 2009, 18:57

obyś był zadowolony! :)
Pozdrawiam
Bartek

---------------------------------------------------------------------------------
nie boję się, gdy prąd jarznik zżera, bo mam latarkę Energizera ! ;)
Avatar użytkownika
gory
 
Posty: 278
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 21 lipca 2009, 08:50
Lokalizacja: DB - Dolny Śląsk

Re: Niewielkie działania konserwacyjne

Postprzez Jorgus » 16 października 2009, 19:28

fajny podnośnik :!: lepszy niż KAMA3 na EKO-JAS'ie ;)
Avatar użytkownika
Jorgus
 
Posty: 1487
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 4 sierpnia 2009, 10:59

Re: Niewielkie działania konserwacyjne

Postprzez MRP200 » 16 października 2009, 20:04

W mojej firmie mamy dwa podnośniki koszowe. Na podwoziu Mercedesa i na "Stariku" - drugiego z kolei. W poprzednim padł silnik (i to na autostradzie A2). Ponieważ wcześniej miał już problemy z odbiorem UDT więc zarząd firmy podjął decyzję o kupnie następnego.
Swoją drogą przyznam, że te na STARZE są bardziej niezawodne. Nawet jak zgaśnie silnik czy padnie pompa olejowa można bez problemu opuścić górne ramię, a i z poskładaniem nie ma większych problemów.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4281
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: Niewielkie działania konserwacyjne

Postprzez elektryk » 21 października 2009, 16:13

Najlepszy podnośnik to chyba Star 1142 z izolowanym koszem.
Ostatnio edytowano 29 stycznia 2011, 20:51 przez elektryk, łącznie edytowano 1 raz
Elektromonter PE
Avatar użytkownika
elektryk
 
Posty: 3984
Zdjęcia: 1295
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:57
Lokalizacja: lubelskie

Re: Niewielkie działania konserwacyjne

Postprzez DocBrown » 8 września 2010, 19:21

Pamiętacie tą paskude ?

DocBrown napisał(a):Ta Leda już raczej nie zaświeci :lol: :twisted:
A już na pewno nie z WLSem :twisted:

Obrazek

Obrazek


Paskuda ta wisi na podwórku u mojej babci, ponad rok nie świeciła, dziś korzystając z obecności ekipy remontowej wyposażonej w rusztowanie pomimo że bardzo nie lubie tych opraw, to zlitowałem się nad tą paskudą i ją naprawiłem :)
W oprawie uszkodzony był UZ IDS4-1, nie wytrzymał ponad roku walki z totalnie ubitym WLSem, oprawa była przystosowana do lamp WLS 100W, ja ją przekonwertowałem do współpracy z LRF125 usuwając uszkodzony UZ i wymieniając oprawkę na E27 :) Wiem, posypią sie głosy krytyki ale założenie było takie by jaknajniższym kosztem naprawić to ustrojstwo i przy okazji nie zaśmiecać podwórka na którym sie wychowywałem wstrętnym, żółtym światłem :P
No to teraz czas na foty :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
DocBrown
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Konserwacja, modernizacja i budowa oświetlenia zewnętrznego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości