Okresowa wymiana lamp

Dyskusje na temat modernizacji oraz konserwacji, a także budowy nowych linii oświetlenia zewnętrznego

Re: Okresowa wymiana lamp

Postprzez cieszyn » 21 września 2007, 09:42

Myślę, że wszelkie wątpliwości rozwieje stronka http://www.zod.com.pl ,


No fakt, stronka EXTRA. Widać solidną, poznańską robotę!

A chłopakom na zdjęciach, co w koszu montują oprawy na słupie, ubrali nowowyfasowane ubrania, pasy, kaski - wszystko "nówki metalic pierwszy właściciel". No i bardzo dobrze - jak reklama, to REKLAMA!
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Okresowa wymiana lamp

Postprzez CDM » 21 września 2007, 12:15

Piotres napisał(a)::arrow: CDM A czy spotkałeś się z taką sytuacją że jakiejś oprawy nie naprawia się z tego powodu że do niej jednej nie dochodzi zasialanie?
Ja mam taką sytuacje u siebie w mieście przed blokiem. Stoi przed nim latarnia z OZPRem MESKO Wszystkie inne pozostałe działają a ta jedna nie , tak jakby była ostatnia w obwodzie. Zgłaszałem to już 2 razy do Zakładu Energetycznego i pomimo że 2 razy widziałem monterów z podnośnikiem pod tą latarnią dalej nie została naprawiona. Tak jakby do tej jednej nie chciałoby im się szukać i naprawiać uszkodzonego kabla. I co zrobić w tej sytuacji :?: :roll:
Tak, rzeczywiście czasem tak bywa.U nas również kiedyś bywało w ten sposób,ze awarie kabla do jednego słupa odkładano bez końca, obecnie już nastąpiła trochę zmiana w myśleniu i takie awarie też się usuwa, choć oczywiście priorytetem są ciemności na całych ciągach ulic. Być może nie chce im się wołać samochodu z lokalizatorem uszkodzeń kablowych? Ostatnio zdziwiłem się bardzo widzac swiecącą latarnię, która nie działała 20 lat, kabel był podobno uszkodzony w kilku miejscach. Nikt specjalnie nie monitował, choć słup stoi w bardzo ruchliwym miejscu. Jak się dowiedzialem, zdecydowano o połozeniu całego nowego przęsła kablowego i to w bardzo trudnym gruncie, trzeba było rozwalać chodnik, przejść po ulicą, później w gruzie, ale zrobili!! Myśle,że jest to kwestia monitowania, trzeba dawać znać decydentom,ze na tej oprawie komuś naprawdę zależy, pewnie wtedy to ich zmobilizuje. Warto by było zapytać też koszowców jak będą dlaczego ta latarnia jest ciemna, będziesz wiedział moze wtedy lepiej jak rozmawiać z energetyką. Osobiście zawsze jestem za uruchamianiem takich latarń, a jaka później jest radocha, jak takie coś zaświeci 8-)
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Okresowa wymiana lamp

Postprzez neon44 » 21 września 2007, 12:40

CDM napisał(a):Ostatnio zdziwiłem się bardzo widzac swiecącą latarnię, która nie działała 20 lat,


Oczywiście jest to klasyk :D
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Okresowa wymiana lamp

Postprzez CDM » 21 września 2007, 18:07

neon44 napisał(a):
CDM napisał(a):Ostatnio zdziwiłem się bardzo widzac swiecącą latarnię, która nie działała 20 lat,


Oczywiście jest to klasyk :D

Klasyk tam był (ORZ7) , ale 4 lata temu został wymieniony na SGS 103 . latarnia dalej nie swieciła, aż do niedawnej naprawy.
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Okresowa wymiana lamp

Postprzez neon44 » 21 września 2007, 18:12

CDM napisał(a):ale 4 lata temu został wymieniony na SGS 103 .


:twisted: :evil: :x :roll:
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Okresowa wymiana lamp

Postprzez swietlik » 24 września 2007, 10:55

Czasami gdy kabel jest uszkodzony sprawa rozwiązywana jest w inny sposób. Monterzy zamiast lokalizować uszkodzenie w ziemi robią przewieszkę z uszkodzonej lampy do najbliższej, która świeci :) .
Widziałem taki patent kilka razy u siebie i w Poznaniu.
Zakład Energetyczny Poznań
Rejon Najwyższych Napięć
Avatar użytkownika
swietlik
 
Posty: 3012
Zdjęcia: 83
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 14:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Okresowa wymiana lamp

Postprzez neon44 » 24 września 2007, 17:05

:arrow: swietlik udokumentuj ten fenomen :)
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Okresowa wymiana lamp

Postprzez CDM » 24 września 2007, 17:59

Takie coś wisi miedzy kandelabrami na Dworcu Głównym, wisi to już długo i raczej nie zniknie. :arrow: swietlik, gdzie jeszcze to widziałeś?
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Okresowa wymiana lamp

Postprzez KaszeL » 24 września 2007, 20:38

W którym miejscu na dworcu? Chyba nie między tymi dwoma wysokimi przed wejściem głównym?
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Okresowa wymiana lamp

Postprzez CDM » 25 września 2007, 08:48

KaszeL napisał(a):W którym miejscu na dworcu? Chyba nie między tymi dwoma wysokimi przed wejściem głównym?
Właśnie tam :twisted:
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Konserwacja, modernizacja i budowa oświetlenia zewnętrznego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości