Okresowa wymiana lamp

Dyskusje na temat modernizacji oraz konserwacji, a także budowy nowych linii oświetlenia zewnętrznego

Re: Okresowa wymiana lamp

Postprzez CDM » 19 września 2007, 17:52

Tak, chodzi mi o wymianę niesprawnych źródeł i naprawę opraw. Tych czynności dokonuje się przede wszystkim na zasadzie zgłoszeń mieszkańców, poza tym czasami uzupełniane są całe ciągi oświetleniowe, czyli np. daną dzielnicę, czy poszczególne ulice. częstą przyczyną ciemnych lamp są np. jakieś braki napięcia spowodowane przepaleniem bezpiecznika w szafce oświetlenia, widać wtedy,ze na danej ulicy co któraś oprawa jest ciemna. Ekipy oświetlenia współpracują przez całą dobę z dyspozytorem, on na podstawie swojej bazy danych kieruje zespół do danej rozdzielnicy celem rozpoznania przyczyny ciemnosci.
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Okresowa wymiana lamp

Postprzez KaszeL » 19 września 2007, 21:20

No proszę. To mnie zdziwiłeś. Myślałem, że robi się okresowe objazdy sprawdzające stan oświetlenia.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Okresowa wymiana lamp

Postprzez CDM » 19 września 2007, 21:40

Ponieważ od 3 lat dokonuje się w mieście przeglądów oświetlenia z grupową wymianą źródeł światla, awarie pojedynczych lamp aktualnie sa dużo rzadsze, czasem przyczyną niesprawności punktu świetlnego jest też osprzęt, np. spalony dławik, czy luźny przewód w oprawie, bądź też ( i to jest dosć częste) urwany przewód na linii napowietrznej. Ciekawostką może byc fakt coraz częstszych awarii dławików Philipsa do lamp 70W
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Okresowa wymiana lamp

Postprzez Piotres » 20 września 2007, 09:11

:arrow: CDM A ile mniej więcej mija czasu od zgłoszenia mieszkańców o niesprawnym oświetleniu do momentu naprawy :?:
Chodzi mi tutaj o naprawę kilku lamp a nie o awarie całych ulic.
Ostatnio edytowano 20 września 2007, 15:09 przez Piotres, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Piotres
 
Posty: 55
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 07:55
Lokalizacja: Płock

Re: Okresowa wymiana lamp

Postprzez mirek » 20 września 2007, 14:18

Piotres napisał(a):CDM A ile mniej więcej mija czasu od zgłoszenia mieszkańców o niesprawnym oświetleniu do momentu naprawy

Nie wiem ile to trwa w Poznaniu ale w Krakowie jest to mnie więcej 40-60 minut.
Obrazek
Nie wszystko żarówka, co się świeci.
Avatar użytkownika
mirek
 
Posty: 552
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:27
Lokalizacja: Kraków

Re: Okresowa wymiana lamp

Postprzez CDM » 20 września 2007, 15:42

mirek napisał(a):
Piotres napisał(a):CDM A ile mniej więcej mija czasu od zgłoszenia mieszkańców o niesprawnym oświetleniu do momentu naprawy

Nie wiem ile to trwa w Poznaniu ale w Krakowie jest to mnie więcej 40-60 minut.

Myślę, że wszelkie wątpliwości rozwieje stronka http://www.zod.com.pl , tam znajdziecie filmiki i potrzebne info, ja nie czuję się na tyle kompetentny, żeby odpowiadać na tak szczegółowe pytania. Na filmikach są m.in zdjęcia nocne oświetlenia.
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Okresowa wymiana lamp

Postprzez elektryk » 20 września 2007, 16:48

A w Kraśniku pzrez dwa lata świeciła się co druga oprawa. Z co drugiej lampy (oprawy) wykręcano żarówkę (lampę). W 2006 r. wkręcono je z powrotem. :D
Elektromonter PE
Avatar użytkownika
elektryk
 
Posty: 3984
Zdjęcia: 1295
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:57
Lokalizacja: lubelskie

Re: Okresowa wymiana lamp

Postprzez neon44 » 20 września 2007, 18:25

CDM napisał(a):Myślę, że wszelkie wątpliwości rozwieje stronka http://www.zod.com.pl , tam znajdziecie filmiki i potrzebne info, ja nie czuję się na tyle kompetentny, żeby odpowiadać na tak szczegółowe pytania. Na filmikach są m.in zdjęcia nocne oświetlenia.


Fajna jest ta strona. Są tu także informacje na temat modernizacji oświetlenia w poszczególnych gminach. Super :D
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Okresowa wymiana lamp

Postprzez Paweł » 20 września 2007, 18:48

Rzeczywiście super bo widać w których gminach na ulicach można się spodziewać klasycznych opraw a w których samych nowych :)
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Okresowa wymiana lamp

Postprzez Piotres » 21 września 2007, 09:05

:arrow: CDM A czy spotkałeś się z taką sytuacją że jakiejś oprawy nie naprawia się z tego powodu że do niej jednej nie dochodzi zasialanie?
Ja mam taką sytuacje u siebie w mieście przed blokiem. Stoi przed nim latarnia z OZPRem MESKO Wszystkie inne pozostałe działają a ta jedna nie , tak jakby była ostatnia w obwodzie. Zgłaszałem to już 2 razy do Zakładu Energetycznego i pomimo że 2 razy widziałem monterów z podnośnikiem pod tą latarnią dalej nie została naprawiona. Tak jakby do tej jednej nie chciałoby im się szukać i naprawiać uszkodzonego kabla. I co zrobić w tej sytuacji :?: :roll:
Avatar użytkownika
Piotres
 
Posty: 55
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 07:55
Lokalizacja: Płock

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Konserwacja, modernizacja i budowa oświetlenia zewnętrznego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości