świetlówki LED

Dyskusje na temat diod LED

Moderator: cukrownik

Re: świetlówki LED

Postprzez Elektroservice » 12 marca 2018, 17:06

Profesjonalna profanacja klasyka :twisted:
Gdyby produkowali te kije LEDowe w grubości T12 to by to lepiej wyglądało ;)
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: świetlówki LED

Postprzez kubaxxx » 12 marca 2018, 20:46

A ja uważam że przedłużenie żywota klasyka,bo w moim przypadku pewnie wyleciałyby niebawem gdyż znudziło mi się wymienianie co jakiś czas to świetlówek to starterów.A tak oprawy zostały,dostały nowoczesne źródło,które na pierwszy rzut oka nie różni się od tradycyjnego,daje naprawdę więcej światła i odpala od razu .............. póki co,same plusy. ;)
Jedyne czego nie jestem pewien to ich żywotności,czas pokaże czy było warto.
Avatar użytkownika
kubaxxx
 
Posty: 719
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 26 kwietnia 2013, 10:20
Lokalizacja: Czechowice-Dz

Re: świetlówki LED

Postprzez Whites86 » 12 marca 2018, 22:24

kubaxxx napisał(a):A ja uważam że przedłużenie żywota klasyka,bo w moim przypadku pewnie wyleciałyby niebawem gdyż znudziło mi się wymienianie co jakiś czas to świetlówek to starterów.A tak oprawy zostały,dostały nowoczesne źródło,które na pierwszy rzut oka nie różni się od tradycyjnego,daje naprawdę więcej światła i odpala od razu .............. póki co,same plusy. ;)
Jedyne czego nie jestem pewien to ich żywotności,czas pokaże czy było warto.

co jakiś czas, u mnie taka wymiana świetlówek odbywa się średnio co 5 lat, starterów jeszcze nie wymieniałem ;) mysle ze w takim samym czasie będziesz wymieniał te tuby led
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: świetlówki LED

Postprzez KaszeL » 12 marca 2018, 23:01

Ja was podziwiam, że jesteście w stanie wytrzymać tyle lat z jednym oświetleniem. Ja w ciągu 5 lat to wymieniałem chyba ze 2x wszystko łącznie z oprawami ;)
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Farel03 » 13 marca 2018, 00:14

Jedni zmieniają samochody co chwlę, inni telefony, a jeszcze inni całe świetlenie :) . Normalne
Lepsze jest wrogiem dobrego. Najprostsze rozwiązania są najlepsze
Avatar użytkownika
Farel03
 
Posty: 2297
Dołączył(a): 10 sierpnia 2015, 21:19
Lokalizacja: Kraków

Re: świetlówki LED

Postprzez kubaxxx » 13 marca 2018, 11:11

Whites86 napisał(a):co jakiś czas, u mnie taka wymiana świetlówek odbywa się średnio co 5 lat, starterów jeszcze nie wymieniałem ;) mysle ze w takim samym czasie będziesz wymieniał te tuby led

W normalnych warunkach gdzie oprawa świeci przez większość dnia non stop to może tak,ale w moim przypadku gdzie zapalane były kilkanaście czy kilkadziesiąt razy na dzień na 2-3 minuty w nieogrzewanym pomieszczeniu to nie było miesiąca żeby raz lub dwa nie wymieniać czegoś przy ośmiu oprawach.Do tego zwłoka przy zapłonie.I to był główny powód tej wymiany.
Bardziej obawiam się tego o czym piszesz na końcu czyli ich żywotności,ale to już czas zwerfikuje.

KaszeL napisał(a):Ja was podziwiam, że jesteście w stanie wytrzymać tyle lat z jednym oświetleniem. Ja w ciągu 5 lat to wymieniałem chyba ze 2x wszystko łącznie z oprawami ;)

Ja mam tak samo,w oprawach które mam wokół domu średnio co pół roku zmieniam źródełka ;)
Avatar użytkownika
kubaxxx
 
Posty: 719
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 26 kwietnia 2013, 10:20
Lokalizacja: Czechowice-Dz

Re: świetlówki LED

Postprzez Whites86 » 13 marca 2018, 13:22

kubaxxx napisał(a):
Whites86 napisał(a):co jakiś czas, u mnie taka wymiana świetlówek odbywa się średnio co 5 lat, starterów jeszcze nie wymieniałem ;) mysle ze w takim samym czasie będziesz wymieniał te tuby led

W normalnych warunkach gdzie oprawa świeci przez większość dnia non stop to może tak,ale w moim przypadku gdzie zapalane były kilkanaście czy kilkadziesiąt razy na dzień na 2-3 minuty w nieogrzewanym pomieszczeniu to nie było miesiąca żeby raz lub dwa nie wymieniać czegoś przy ośmiu oprawach.Do tego zwłoka przy zapłonie.I to był główny powód tej wymiany.
Bardziej obawiam się tego o czym piszesz na końcu czyli ich żywotności,ale to już czas zwerfikuje.


mam jedną świetlówke w sraczu, zapalana kilkanaście razy dziennie po max 10 minut, wymieniam tam rury średnio co 3 lata
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: świetlówki LED

Postprzez robert03 » 18 marca 2018, 10:04

amisiek napisał(a):Gdy pojawią się takie kijki, które dają 3000lm z CRI90+ przy CCT6500K to Graphica wylatuje z łazienki. Obstawiam, że zdarzy się to jeszcze w tym roku.
.[/size]


Prawie są już takie. Tzn. w zeszłym roku były. Kijek 120 cm 3000 lm tylko CRI miał >80. Ale to już blisko.
robert03
 
Posty: 442
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 22 sierpnia 2010, 12:33
Lokalizacja: Świecie

Re: świetlówki LED

Postprzez slaweklampy » 20 marca 2018, 15:54

Niedawno kupiłem taki wynalazek za 9zł w sklepie z narzędziami. Moc 8W, strumień świetlny 720lm, zasilanie dwustronne.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6044
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Re: świetlówki LED

Postprzez lumix26 » 27 marca 2018, 20:38

driver do świetlówki LED

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9281
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Diody LED

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości